Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Nikad nisam brisao nista sto meni ne stima. Bilo je prozivke u moje ime kad je nails brisao i slicno. Ali sto cu se ja pravdat kome. Dams je sad napisao moje ime i prezime i izbrisao bih da je bilo cije bilo, a ne moje jer je zabranjeno po pravilima. Off-topic ide bezveze. Ne pravim sranja, nego vas dusa zaboli kad vam neko odgovori na neargumentovane postove, pa onda skrećete s teme i pominjete moderaciju. Kakve to veze ima sa raspravom? Clan sam foruma kao i svako drugi.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Pa svi imamo mentalni sklop, šta je problem tu? Samo nismo svi isti, a ime ti nisam pisao, samo te prozvao prezimenom. Ajd ćao, i ako bude trebalo šta prevest zovi, imamo mi sektaši karavane...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Editovao sam cim si napisao, i odmah ti poslao privatnu poruku da to nije ok. Ali se nisi okanio u sljedecem postu pa sam izbrisao. Sve je bilo po pravilima. Procitaj ih.

    Edit: Sad treba ovo sve izbrisat jer pisemo na leasing/kredit temi a ne na temi o automobilima. Necu ja, ne sikiraj se Haker.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    sto se mene tice limuzina mi se vise svidja, ali kad natovaris kolica za blizance, dva bicikla i dva romobila onda limuzina nema sta tu traziti i ide karavan
     
    NaLe! and Haker like this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da, nakon stranica i stranica spama...

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normalno da je linuzina ljepsa, karavan se uzima zbog prakticnosti. Neko napisa da karavan izumire, a u Njemackoj su idalje jako popularni, svako trece auto A4/A6 karavan, limuzine nije lako ni naci i kostaju 20 posto vise. Prije bih rekao da limuzine izumiru jer smo u procesu kupovine novog auta i mislili smo ici na A4/A6, ali od 450 auta u nasem gradu u ovlastenom salonu, imaju 3 limuzine. Mogu kupiti karavan za 5k manje i boljom opremom i dobre sanse su da ce tako i biti
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je karavan jednostavno ljepši. [​IMG][​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima rodjak A6 sa sline paketom,prelijepo auto...ljepsi od limuzine.
    Svabe znaju napraviti karavan da bude lijep .
    Skoda Octavia zadnja je isto super kao karavan,dizajn vrhunski.

    A kada se sjetim Volvo karavana,meni je ono uzasno ,sa onim visokim svjetlima gore.Mislim na starije modele,ne znam kakvi su najnoviji
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zavisi od proizvodjaca, avdija ima tradiciju skladnih karavana, merc rugoba, benvej isto rugoba prije F11.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma odlicni su, ali limuzina je opet ljepsa :D
     
    Neraa, selvin and Haker like this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma limuzina zakon, kome treba lubenicar :D
     
    Bio_Sam_Zmijanac and selvin like this.
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa za frizider, a unutar frizidera lubenice

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    :D salu na stranu fakat ima ljudi kojima su karavani ljepsi, o ukusima ne vrijedi raspravljat, a svi kazu zbog prakticnosti. Meni je hechbek potpuno ista funkcionalnost ko karavan, al eto :D
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    ŠKODA OCTAVIA 1.6 TDI EXCLUSIVE*DSG*FULL* (26 900 KM)
    https://olx.ba/artikal/50856768

    Ima li ovaj lubenicar smisla?Nije mi u budzetu ali dalo bi se spustati.Badzo mi je kupio skodu od ovoga,prezadovoljan.
    Uzimao bi i moju kantu pa bi se moglo i do 24k ici?Sta velite?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ma mozda za 2-3 auta je karavan ljepsi i to za konkretne godine. Ostalo je prica za malu djecu. Merc mrtvacka kola. Volvo haos ružan pa i najnoviji. Bmw ima normalnih karavana, ali opet ljepse limuzine. Praktičan da, kome treba veca prakticnost od limuzine ili hatcha, 1% vozaca treba. Najsmjesnije je da isti ljudi koji pljuju po limuzinama, pljuju i po SUV-ovima. Za njih je samo karavan rules! :D I bicikl se sigurno vozi sa 3 tocka i 2 cica, nek ima.


    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto se karavana tice, prije nego sto cu uzeti insigniu, gledao sam neke karavan modele do 22k. Od F11 do passata osmice. Svi su mi rekli da ne uzimam karavan radi teze prodaje.

    Poslije vidim, pasati 7 karavani su bili oko 16-17k sa jako dobrom opremom. Sedan je isao debelo preko 20k. A kada sam poceo gledati samo sedan modele, izbor je bio tanak ko filter papir. Kako sam uzeo Insigniu hatch ni sam ne znam.

    Karavan je ok ali nasa razmisljanja nisu njemačka.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Octavia limuzina ima peta vrata. Auto koje ima peta vrata ti tek onda ne treba karavan. Octavia, superb, insignia itd. Gepek im superpraktican. Osim za frizider naravno, ne moze stat po visini. U tom slucaju ostavis otvoren gepek :D U octavia limuzinu stanu 4 velika kofera i ostane mjesta za djecija kolica. Toliko o praktičnosti. Ali jeftiniji su karavani znacajno kod Octavie, pa ako se uklapa u budzet i odgovara izgledom, sto da ne. Nisam sektas da te odgovaram od karavana kao oni od limuzine. Isto je auto, samo ruznije :D

    Za passata, c klasu i slicne vidim potrebu za karavanom kome stvarno treba. Jer je otvor kod limuzina relativno mali, ali za vozila sa 5 vrata, nema potrebe nikako. Ko puni karavan do krova?

    Evo slika, u pitanju je novi model, ali isto je i za taj:
    https://www.netcarshow.com/Skoda-Octavia-2020-800-21.jpg

    Razlika u čemu? U zadovoljavanju svojih izgovora da je praktično.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: May 6, 2023
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd sto je lubenicar al ova sa 4 fara naprijed ko pauk :D Sala mala, ako ti se svidja kupuj :D
     
    selvin likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobro izgleda, dobra oprema. E sad, 1.6 i taj dsg.
    508 sa 2.0 i auto mjenjačem je bolja opcija
    @dams82 će bolje to prosuditi, valjda ovi novi 1.6 nemaju mana osim što je poslab za ovu šasiju

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svako ko vozi više od dvije osobe na duži put od deset dana napuni karavana. I bolan kako je moguće da te rasprava i karavanama na forumu drži na toj razini.
    Vidiš da opet truješ, ali to je forum, vjeruj niko ti neće reći da si u pravu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.