Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Haha, sad sam pogledao ovaj link sto ste nasli, ovaj moj zemljak ... Pa svako ko iole zna da koristi digitron, ili sabira na prste, zna da to sto on ima ne vredi 4500 eura :) ... Smesno :)... Niti mu to sto ima obezbedjuje 45fps u native rezoluciji :).

    Opet moram da se osvrnem na pametnicu koja pominje pravo vreme kupovine, i samim svojim izjavama potvrdjuje ono sto sam rekao i ranije, odnosno, vrti se stalno u krug. Isto je pricao i za seriju 7, pa za seriju 8, verovatno mozemo da ocekujemo istu pricu i za seriju 9. To vec moze da se psiholoski posmatra :)

    BTW, Crysis je ipak odlicna igra, bez obzira na lose performanse, najveci skeptik sam bio u vezi gameplaya, dok sam zahtevnost ocekivao, i davno najavljivao. Igra obiluje onim malim sitnim detaljcicima o kojima smo sanjali da budu na jednom mestu, i zaista bih mogao reci, da se sa produkcijske strane zaista potrudilo da igra bude to sto jeste. Procesljao sam malo i po editoru, probao sva vozila, oruzja, poigrao se sa tornadom i onim sto njegova pijavica prouzrokuje, i ono na sta sam nabasao zaista obecava. Mislim da ce to biti odlicno Singleplayer iskustvo

    P.S. Tom gmazu igra radi do 12fps, sa tim AA (mislim da je stavio 8xAA) :)
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Poigrao sam se sa Sandbox-om...sva oružja,helići...Izgleda još zabavnije :mrgreen:
    I da nvidija je izbacila nove drivere 169.04 ,koji donose +5fps pa i vise.
    Nije normalno kako izbacuju drivere,svaki dan nove :lol:
    Edit:evo slike lika sa drugog clipa
    http://img337.imageshack.us/my.php?imag ... 087cp7.jpg
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    igrao crysisa fino ide na 1440*900 low detalji nigdje nesteka.nisam pokusavao vece detalje,mozda bi nesto i moglo na medium.svidja mi se igra,dosta podsjeca na far cry :)

    a gledao sam i ovaj video,ROFL koji lik,majko mila.trreba buzdovanom u glavu ovakve udarat :twisted:
     
  4. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    http://www.youtube.com/watch?v=1zsnPUsiSMQ

    E, ovde je smrda kao i pokazao koliki mu je framerate, sto je naravno nemoguce ... Uporedio sam velicinu fps countera sa svojim shotom, i njegovim prikazom, i naravno, iz aviona se vidi da igra u nekoj Jad i Beda rezoluciji ...

    Evidence :
    [​IMG]

    A i kada skloni kameru sa monitora, dok kenja o svom kompjutrrrr, cuju se klik klik klik, aka menjanja setovanja ... Ako ga nadjem, ima da ga nema :D

    Plus sto on maximalno ima opcije AA do 8x ... Meni daje do 16xQ ...
     
  5. azzaro

    azzaro Aktivista

    :D nemoj tako, otkazat ce jedno mlado gejmersko srce :mrgreen:
    Ma da u pravu si, vidi se da muti na kvadrat ali usput stigne da uprska ostale istinske entuzijaste iz tog grada, tj drzave.
    Vjerovatno pubertetlija i vlazni snovi :mrgreen:
     
  6. Goranstein

    Goranstein Aktivista

  7. artemis

    artemis Komšija

    Attached Files:

  8. Esh

    Esh HWB

    nemojte nas peglat opet s nepotrebnim diskusijama. mislio sam da smo do sad apsolvirali ovo. sve u tom smjeru poslije ovog posta ide u kantu :)

    posto se niste drzali dogovora od prosli put, prisiljeni smo za jedan 15-dnevni ban obojici :s
     
  9. azzaro

    azzaro Aktivista

    169.04_forceware_winxp_32bit_english_beta.exe

    Samo da potvrdim ranije napisano, stvarno se dobije par fps-a. Evo ja sada testirao i osjeti se bar za nijansu.
    Preporuka. :wink:
     
  10. artemis

    artemis Komšija

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Eto ga i dokaz da su lagali da ce brze raditi pod Vistom neg na XPu, hebo li ih marketinske navlakuse :roll:
     

    Attached Files:

  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Iz ovog (low quality velika razlika) se fino vidi da Vista bez ikakvog razloga džaba pojede CPU vrijeme.

    Ebote, treba da prave asketske OS-ove i modove za iste, za igranje, a ne ovo sranje, pa kaže nova platforma za novo igranje.
    Mislim, bezveze. Al na Vistu se mora preć. JEdina je šteta što razlika između XP-a i Viste nije ni blizu razlici između XP-a i Milleniuma svojevremeno...

    EDIT: Najbolji Forceware je bio 56.82, jest materemi :lol:

    (ne znam ni što sam ovo ubacio, hehe 8) )
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    a jel' ko probao Crysis na 64bitnom OSu, radi li sta brze (Crytek je obecavao do 15% brzi rad)?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    gledao sam test negdje (ima u sticky-u), razlika je bila 10-15%. Dakle ima napretka...
     
  15. artemis

    artemis Komšija

  16. Akradax

    Akradax Novi član

    Jel će se moči buduće dx10 igre igrati na 32 ili 64 bitnom win xp?
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    sto se tice dema... evo i mojih utisaka..

    igra mi se sivdja... one stvarcice sa "maximum speed" i "maximum strength" su zakon :D jos kad se ono uvjezba pa kad se pocnu izvodit vratolomije kao sto radi onaj lik iz trailera kad krece igra... uh :D

    naravno da to nisam igro kod sebe, nego kod komsije... imam e6450, 2gb rama te x1950 pro... igra sve na high, na 1024*800(mislim daje ovo wide reza) bez AA... sa AA je neigrivo, totalno... trza nenormalno... moze igrat i na 1440*900 i ide isto kao i na ovoj gore pomenutoj... znaci prosjek je od 20-30fpsa... al, igra ide glatko... znaci uuopste se ne primijeti da trza...

    on je nesto cacko i tweako i probavo je i na very high, i tad ide enkih 15ak fpsa..i tad je igrivo al nije to to... ugalvnom skonto je neku kombinaciju sa high i very high, poput vode i toga, bez aa i igra ide solidno... super igriva... mada, opet, recimo tih prosjecih 25fpsa je premalo za konfu od 1800km...

    i amlo o sandboxu :D malo sam i ja experimentiso i fina je stvarcica... nisam skonto kako probavat te helice i to (nisam bas puno cacko, desetak mnuta)... najvise sam se igro sa time of day, i ovako malo gledo mapu i to...

    zanimljvo mi je da u demu ima jos jedan mapa, za multiplayer, shore, koja se eto nemoze igrat al se moze otvorit u sanboxu... i tu se moze vidit kako otprilike izgleda... jos kad bi se nekako moglo napravit da se igra...

    uglavnom, moji utisci su pozitivni... na godni, akoBogda, kad kupim komp, mislim da ce oco ic veoma glatko... :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo odigrah demo, jednom rjecju - mrak igra :D Na stranu sva grafika/shaderi/sjene/valovi, al gameplay mi se pravooo dopao, one Suit Controls su mi premocne, pucanje je dobro uradeno pravo (ne kao STALKER :p ), ma igra mi je bas legla (bar sto se tice ovog demo-a). Samo da ne razocara full verzija, vala da sam se ja pitao ostavio bi Aliene za neku drugu igru, sumnjam da je ovakav gust napucavat se sa njima, al eto, sve cemo znat za koji dan.
    PS: Igram je na 1024x768 sve na medium, sem sto je Post Processing, Water Quality i Shaders stavljeno na high i igra je super igriva.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas sam bezveze upalio da raji pokažem "strašni" Crysis i stavim sve na high u 1680x1050 i igra je išla zadovoljavajuće, skroz igrivo, ali ono što me kopka jest da nema pite sa barem 2x AA.
    Vidim ima dosta igrača kojima je grafulja kao kod mene, dakle x1950pro, pa reko da nije do drivera, jel iko probao sa najnovim driverima???
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    ma nema teorije da ti sa X1950 Pro @1680x1050 na high radi zadovoljavajuce. Jer kod mene je 8800 GTS 320 i na toj rezi i tim detaljima imam 20 fps!