Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. simplicius

    simplicius Novi član

    Sad mi nije problem black/white slika sad mi slike nema nikako samo crni ekran a ton normalno radi.
    Probao sam i sa scartom spojit, ista situacija
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ajd spoji ti to sve komponentnim kablom ili hdmi-jem pa javi kako je.
     
  3. simplicius

    simplicius Novi član

    Rijesen problem vracanjem na tvornicke postavke, kombinacijom tipki stop i standby
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    e pa to se tražilo ;)
     
  5. simplicius

    simplicius Novi član

    Zar ovaj progressiv mod ne moze radit preko scarta ?
    Malo sam googlao navodno moze i sa cincevima i sa scartom
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    može samo sa komponentnim cinčevima, sa scartom nikako.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    preko scarta sa kompozitnim signalom nikako. u teoriji moze da propusti progressive scan ali broj proizvodjaca koji to podrzavaju je manji od onih koji dopustaju 1080p preko cincheva. komponent/hdmi ti je najbolja opcija.
     
  8. jemsovic

    jemsovic Novi član

    Razlika th-42pv70p i th-42pv700p

    Kakva je razlika osim u cijeni nevidim nista posebno, i dali bi na full hd plazmi bio lasiji sd signal ili bolji gledao sam pv7p nije losa dali je na 70 i 700 bolja. mislim se sta da kupim 70p 700p ili full hd ali bitno mije da sd signal izgleda sto bolje, cijena mi nije toliko bitna (nije da nije al eto) volio bi da za svoje pare dobijem sto bolje
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Posto ti cijena nije toliko bitna, onda pravac u Rasu i reci da ti nabave Pioneer PDP-LX508D. Kraj price. TV "ultimativnih" mogucnosti i kvalitete slike. Posto ti je sd signal jako bitan, onda ti nista preko 42PV7 ne treba (u slucaju da nisi dobro promislio kad si rekao da cijena nije bitna).
     
  10. jemsovic

    jemsovic Novi član

    Nije da nije bitno Pioneer je malo previse biram izmedju 70-ka 700-ka il full hd ali mi sd je bitan jer nece kod nas tako brzo hd
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uzmi PV7 ili PV70 ili Samsung C91.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PV700 je oko 800-900KM skuplji od PV70 sto je suludo. Za razliku mozes komotno uzeti PS3 ili nesto drugo po zelji...
     
  14. jemsovic

    jemsovic Novi član

    Hvala svima, pitao sam i u vtc razika izmedju 70 i 700 je vise sminka jadan ulaz vise i par sitnica pip i tako te sitnice a razlika je negdje oko 500 KM
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ma prevelika razlika... neisplativo.
     
  16. jemsovic

    jemsovic Novi član

    I jeste tako da cu najvjerovatnije uzeti 70-ku, dali će se vidjeti razlika na hd slikama, dali je to okom primjetiva razlika izmedju nje i full hd, ipak razlika u rez je velika ali kakva je stvara situacija. Hvala
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    na na 1080p materijalu će se definitivno vidjeti, ali prva 1080p plazma od panasonica je duplo skuplja od pv70 ;)
     
  18. jemsovic

    jemsovic Novi član

    TH-42PY70P
    42'' HD plazma TV, puna HD rez., tuner, zvuč
    nici, kontr. 10000:1, 2xHDMI, PC-ulaz, SDHC slot, pedestal 2992,7
    3501,5 PDV



    TH-42PV70P
    42'' HD plazma TV, tuner, zvuč
    nici, kontrast 10000:1, 2xHDMI, PC-ulaz (15-pin), pedestal u paketu 1870,5
    2188,5 PDV



    1313,00 KM Razlika

    Dok se meni kuca zvrsi za jedno 4 - 5 mjeseci mozda ce cijene se malo spustiti.

    Uzet cu sebi av risiver panasonic sa-xr55 sta mislite o njemu, mogu ga dobiti na 4 rate oko 660 km.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cijena PV70 je u vtc-u spala za 100km u odnosu na tu cijenu sto si naveo. neki dan zvao...