Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. simplicius

    simplicius Novi član

    Ma ne mislim ni ja da je beko bolji nego cu i ja vecinom imat analogni prijem i nisam nimalo odusevljen.


    A mozda je sve i u postavkama i signal njihov je vjerovatno bio razvodnjen jer bilo ja 7-8 tv-a prikopcano.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    obično ga ostave na cinema, već sam u par radnji primjetio... slika izgleda katastrofa u tom modu.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...al' to je mod koji najkorektnije prikazuje boje. nema prenaglasenosti zeleno-plavih tonova kao u ostalim...
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    koliko sam ga ja gledao jako mi isprano djeluju boje, ali se i to vjerovatno daje podesit. sad ne znam ni sam na kojem sam doma modu... normal i temperatura boja warm.

    negdje sam čitao review gdje su sa starijim modelima i kolorimetrom podešavali idealnih 6500k, pa sam se vodio za tom referencom.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX70/
    Nakon 200 sati rada, od cinema moda i krece stimanje slike. Inace sa ovim Panasonicom je vrlo lako dostici D65 kvalitet boja. Negdje procitah da se doticni model lose "kaci" na 2:3 pulldown. Ajd' Syss ako imas kakvih NTSC filmova vidi jel trza slika pri brzim scenama...
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    neam ništa ntsc, a imam 5gb paket dsl-a :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nista, onda za svrhe testiranja naruci nesto sa americkog amazona... :smt003
     
  8. Esh

    Esh HWB

    vrlo lijepo, ali uz cijenu od nekih 3k kod nas tako da nisam siguran koliko je isplativo..
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nije 3K (ako si mislio na cijenu 42PX70), to je onaj "moj" dugo prizeljkivani model. kosta 2200KM doduse s jednogodisnjom garancijom, al sta se moze...
     
  10. Esh

    Esh HWB

    aha, do mene je, otisao sam na onaj model sto smo spominjali neki dan sa 1080p rezolucijom.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bilo bi fino da je 3K, ali nije - 3.5K kosta. der preis ist heiss... :lol:
     
  12. Esh

    Esh HWB

    je li neko vidio Panasonic TH-42PH10UK ili 42px77u kod nas i za koliko km?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to nisu EU modeli koliko znam. u svakom slucaju ovaj prvi je poprilicno dobar dok drugi ne bih uzimao zbog antireflektivnog zaslona koji vise pravi problema nego sto ih rjesava.
    ajd evo gledacu ja jos ponudu, jer mi kupovina tv-a nije jos uvijek ukelsana u kamen, pa ako naletim na ovaj prvi model javim.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    enis je oduvijek bio engleski gospodin... još da ti je doć kod mene na čaj sa mlijekom, di bi ti kraj bio :D
     
  15. simplicius

    simplicius Novi član

    Evo i meni napokon dodje 37pv70.

    Na prvi pogled zadovoljan slika sa kablovske bolja nego sto sam ocekivao a za neke ozbiljnija podesavanja nisam imao vremena.

    E jos mi se i zanimljiva situacija desila sa posudjenim pioneer dvd-playerom.
    Nesto sam cackao u izborniku i sada imam tona a slike ni za lijeka
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    javi ako trebaš neku pomoć pri podešavanju, mislim da sam ga dosta dobro speglao (ovisno o ulazu naravno).

    jel ti spojen preko hdmi-ja pioneer ili kako?
     
  17. simplicius

    simplicius Novi član

    Prvo sam ga spojio cincevima pa je slika bila crno bijela, pa sam malo po izborniku od dvd-a cackao i mislim da sam upalio progressive scan ili nesto slicno, tako da je sada slika samo crna kao da nije nikako spojen ali ima tona.
    Na ekranu od dvd-a stoji GUI i nesto crvenim slovima ali sam sad zaboravio tacno kako pise.
    Svaka pomoc je naravno dobro dosla bar dok mi ne dodje knjizica od dvd-a.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

  19. simplicius

    simplicius Novi član

    Is there some way to switch from NTSC to PAL or PAL to NTSC?
    Turn off your player. Using the front panel controls, hold down >>| then press STANDBY/ON to switch the TV system. The TV system changes as follows:
    • AUTO --> NTSC
    • NTSC --> PAL
    • PAL --> AUTO
    Mislis na ovo ?
    Ako je to probam veceras kada kuci dodjem, samo mi reci koji trebam izabrat.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    neće ti to pomoći pošto plazma može gutat sve te formate. imaš tamo help baš za black/white sliku, pa to malo pogledaj... nešto mi ne prikazuje dobro taj sajt iz firme, pa ti trenutno ne mogu pomoći.

    pogledaj koji model imaš doma i onda se spoji na pioneerfaq, pa surfaj ;)