Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ehh ja sam dva mjeseca pomalo skidao DVE, i prezadovoljan sam. stvarno odlican disk (mnogo bolji od zastarjelog Avia diska). vjerujem da ce PV70 i Pioneer DV600 i kod mene sljakati kako treba.
    samo ne zaboravi na 200 sati pravilo i sve pet... :mrgreen:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma 200h pravilo my ass... evo ga radi punom parom :D

    znači mi smo praktički na istom, ti uzimaš 42" ne? ajde baš me zanima da li će biti razlike između 720p i 1080p -> 720p
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    yup, 42" samo da mi jave ovi likovi iz vtc.ba cijenu, jer ako je priblizno ista kao u tu Zg, onda bih radije tih 200 i kusur KM koliko traze na drugom mjestu dao za Pioneera. prva stvar koja ce se pojaviti na ekranu nakon kalibracije ce biti GT4 @ 1080i. :mrgreen:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    e da... stavio ja dvd na 1080i i totalno razočaranje. ko da si sa 8xaa prešao na -8xaa :)

    stvarno loše totalno.

    samo 200km razlike izmwđu 42pv70 i pioneera??? čudne neke cijene kod vas.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Auuuuuuuuuuuu syssssskoooo sto ovo lijepo uzgleda :!: xxx perverzija. Kad ces zvat raju iz rajvosa na jednu tekena na brzaka :D
    Nema sta, dizajn mu je za 10 a odlicno lezi sa z5500! Mozda cak i nemas potrebe stavljati ga na zid i ovako je lutka. Onaj centralac stavi na receiver i sve za cenera. Eto ti si prvi probio led i odlicna kupovina, zaista, mozda je neko jos uzeo al se usutio da ne bude sjela kod njega :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma ne, mislio sam na pioneer dvd player koji bih uzeo za razliku u cijeni u dvije prodavnice. my bad.
    enivej, dobih cjenovnik i ugodno se iznenadih - 42PV70P plasma je u prvobitno planiranoj prodavnici kostala 2510KM, a u VTC-u je 2189KM. taman za Pioneer DV600. :mrgreen:
    a sto se tice dvd upscalinga, probaj od nekoga dovuci PS3 pa vidi kako se on nosi s tim. :eek:
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Daj uploadaj cjenik na rapid :D Odma sada odma :smt006
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. Nani

    Nani Komšija

    Opa bracooo, brao rodjo :D
    Koliko je 1080p reza skupa, ne bitno radi li se o LCD-u ili Plazmi. A ovi stalci su pravo jeftini, meres jos jedan lcd uzet za ovu lovu :D Al imaju ljudi izbor nema sta.
    Kako je krenulo lagano se zapostavlja PC hardware, pare se lupaju na TV i Hi-Fi sisteme. Da mi je neko rekao da cu razmisljati o AV receiverima, PS3 i plasmi umjesto high-end proca i grafulje rekao bi mu da je lud...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    @nani... bio je centralni na mjestu digiv receivera, ali je to dosta niska pozicija (doduše to je tada bilo u ravnini sa crt ekranom). sada si nešto premišljam da bi ga na zid stavio iznad plazme i tiltao prema dolje... hm-hm... slatke brige :)

    linijske komponente su uvijek bile i uvijek će biti za par koplja iznad kompa i to je to. enis je upoznat sa tom problematikom, pošto smo imali neku naširoko raspravu oko toga.

    primjera radi... za malo duži kvalitetniji hdmi/dvi/vga/audio kabel od kompa do televizora (obično je tako) ćeš dati para za pola pioneera dv600, a tko daje bolju sliku? pajo naravno. da ne spominjem kako dotični vrti divx medije, preko front usb-a vrti divx sa mobilnog diska, dvd, dvd-a, sacd, 1080p upscale, zavidne stereo mogućnosti (nekako se kladim da obični mp3 zvuči bolje preko pioneera nego preko creative music pro master hd zvučne koja košta kao i taj player).

    @baha... ne družim ti se ja s ljudima koji imaju ps3, sve neka sirotinja :)
     
  11. simplicius

    simplicius Novi član

    Nadam se da sam nekome pomogao sa vtc.ba.
    Na onim slikama stvarno panasonic mocno izgleda i cestitke na kupnji!
    Ja jos u dilemi :( jos slucajno u nekakvoj radnji nadjem lg plazmu http://www.kupiprodaj.net/kp/slike/oglas109187.htm po cijeni od 2000 km samo nije mi mogao upalit da pogledam tek mu bila dosla.
    Pa opet pitanje ima li itko iskustava sa lg plazmama i kako su se pokazale ?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    LG plasme zaobilazi. Jednostavno je cak i PV7P bolja kupovina. Ovi iz VTC-a su me iznenadili samo sa jednogodisnjom garancijom, tako da se mora vidjeti moze li se i koliko doplatiti za barem dvije. A opet me jos jedna stvar zbunila - na dnu pise da su cijene veleprodajne. Ko ce im znati...
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    zajebo zidni stalak i kupio fancy stol za sobu (1000kn me izašao bastard), a centralni z5500 montirao na zid. šaljem pics danas-sutra, sistem je sad pravo dobar ;)

    sex zajamčen :mrgreen:
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Ne lozi nas :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    nisam upratio sto ste svi pukli na ove modele, cak je i rezolucija "samo" 1024x720 :x
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Eee Enise, nije sve u rezoluciji i megapikselima. :lol:
     
  17. Esh

    Esh HWB

    ima nesto i u parama, haha..
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    haha upravo. ali bez zafrkancije, cak i pioneerove kuro plasme imaju tu bijednu rezoluciju pa opet brisu pod sa lcd-om kad je kvaliteta slike u pitanju. imaju manje vise svi dobre scalere pa se ne primjeti nedostatak piksela.
     
  19. simplicius

    simplicius Novi član

    Razocaran u potpunosti :cry:
    Jedan pored drugog 42pv70 i neki beko ne znam ni sam koja oznaka, signal bio analogni.
    Slika pa bar duplo bolja na beku ne mogu vjerovat.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hmm standardno - na beku garant pukli "dynamic" rezim a na panasonicu "cinema". ima ljudi pa se loze na prejake boje i osvjetljenje. samo se poigraj malo sa postavkama kod oba i razlika ce da skoci u nebesa u korist panasonica. ne brini, nije beko bolji ni po cemu...