Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. sffovac

    sffovac Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    upravu si, hvala :)

    evo zovem ih sinoc, justros, jok niko se ne javlja ni na jedan broj, kad nazovem onu na 722 500
    kaze kolege su tu, nazovite ponovo ...

    uglavnom kloniro sam mac koji je prijavljen, od racunara, na router i radi, tako da ih necu ni zvat ...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Fakat treba im savjetovati neku telefonsku centralu ako nemaju 24h service support ...
    makar ostavis ono svoj broj mac il nesto nek pogledaju kad dodju a ne od 3 h ih nemos dobit da si pita
     
  3. sffovac

    sffovac Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    evo utisci poslije prve sedmice :D

    generalno sam zadovoljan
    torrenti pice, preko dana, oko 85-90, uvecer oko 80, poslije ponoci opet ko i preko dana, sasvim ok
    surfanje ide malko sporije :D al je podnosljivo
    jedina stvar koja stopa je live stremanig :p
    ujutru do 12 mogu se klipovi na youtubu gledati normalno
    ali poslije podne i citav dan je havarija, stopa svake 2 sec, pa ga obicno moram pauzirati i cekati dok se ne napuni ...
    da li je ovo normalna pojava ili da ih zovem da mi pojacaju signal, al opet ako ih budu dolazili ujutru ja cu ispati lud :D

    al eto sve u svemu sam prilicno zadovoljan, iako sinoc nije bilo neta nekih pola sata - sat :D
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Normalna pojava, zaguseni ELOB-ovi linkovi. Budes li zvao da ti pojacaju signal radi toga, izofiraces se djabe.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Nece se izofirati,ja sam ih zvao dok sam jos bio u Sarajevu i lik je dosao. Mislim da sam cak pisao o tome na prosloj strani.. Ne znam samo od kada je ofiranje traziti od providera da ti pruzi ono sto je u ugovoru?
     
  6. GW

    GW Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    To ti je naš mentalitet Pasha.
     
  7. dejson

    dejson Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ha ha ha eno zadnji BUG. Fino pise u Hrvata svi provideri ( SVI ) uveli flat. Ali pravi flat. Flat=ravno ( bez grba ili zidova )
    Flat nije ovo ___4Gb___8Gb___12Gb___16Gb pa zid
    Flat je ovo ____4Gb___8Gb___12Gb___16Gb____20Gb___24Gb___ itd..............................

    Kazu fair use ovo ono.

    U Japanu je fair use 30Gb.

    Ali pazi sad. Fair userom se smatra svaki korisnik koji ne prekoraci 30Gb prometa u jednom mjesecu, ne sine u Japanu je to jedan dan. Da da ljudi dnevno mogu skinuti 30 Gb. Zamisli skoro terabajt mjesecno. Ljepota.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    viewtopic.php?f=8&t=12985
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Zna li iko ima li ponovo sta od one price sa tri dodatna paketa Game, Sky i Stream koji su nekad prije postojali pa ukinuti?

    Ili da bar hoce malo korigovati brzine postojecih paketa, jer nista se ne desava vec duze vrijeme.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Suti jadan ne bio, treba opet da bude preopterecenje mreze :!: Sta ce ti bolje od 90 kb/s a flat, ne treba biti gladan :smt002
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Kako sta ce ti bolje Vedo haveru valja sad skidati MKV. formate :D evo kuma skidam prvi mu dio 20 GB hehe a ovo kino sporo :D:D:D valja na plazme gledati ove filmove , zato dragi nasi iz Eloba povecajte nam brzine tako vam NAS :D:D
     
  12. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ma nista od toga dosta nam i ovo malo konekcije sto imamo. :)
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Potpisujem peticiju :)

    Usput, nisam trazio dzaba, sve mi to lijepo platimo.


    Mada moram priznati stablinost je na nevidjenom nivou u zadnja 2 mjeseca, odnosno nakon onih radova. Meni DL ne ide ispod 85 Kb, a ULu istovrijeme varira izmedju 20 i 40 Kb
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    UL kod torenta meni ide 45-55 kb/s stalno
     
  15. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Umene torrenti pice 100-120kb/s uredno al dok sam imao Stream paket ono je ludnica bila i nakajati se nemogu u zivotu sto nisam ugovor na pocetku potpisao na Stream paket nego me dzavo navrati hajde reko Game cu uzeti.... :? :? :?
     
  16. JasonH

    JasonH Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Elob nemoze na dobrinju ?
    Imam KKS kablovsku ..
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    pitao sam ih ja jedno 3 put u zadnjih 3-4 mjeseca oko toga ima li šanse da se uvedu malo brži paketi i uglavnom kažu zasad ništa od tog... šteta...
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ne znam je li ko od vas pokusavao da dobije ELOB telefonskim putem, mislim na one brojeve za podrsku internet korisnicima.

    Devet punih dana prozivam, to je nevjerovatno koji idioti tamo rade. Onu zenu kad dobijem na centrali vidim da joj je nezgodno, kaze gospodine to su zaista jedini brojevi koje imamo u tu svrhu. Nije mi mrsko otici kod njih ni direktno, ali se bojim da cu raskinuti ugovor, pa makar presao na losije.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Otidji ba, kakav crni telefon, putem njega neces nista rjesiti :evil:
     
  20. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Od jucer nemam interneta , a ne mozes nikog dobiti na ove njihove brojeve telefona.Ovo nema nigdje ovakve podrske korisnicima ,dabogda se raspali.........