1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hmmmm je li ono greska u genelecu, ili sam ja corav. Club3D 4850 kosta 380KM :shock: :shock: zadnji puta kad sam gledao, bila je oko 330km.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Narastao dolar. Cim naraste, ovi nasi banditosi dignu cijene. Kad padne, ne bi smanjili nema hljeba. :|
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    hd4870 sada 590-600km (bitno je da oni povecaju cijene cim dolar poraste, a ne obratno, iako imaju jos njih na lageru po staroj cijeni)

    Samo da oderu svijeta sto vise :evil:
     
  4. doox

    doox Aktivista

    i ja bas geldam...nije normalno kako su cijene porasle....pogotovo u genalecu, umjesto da padaju kao i svugdje oni dizu cijene
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas su morali kad sam poso uzet 1TB hard. :(

    Ali treba to gledat s pozitivne strane, sad bi se mogla ova 4850 dobro prodat. :D
     
  6. Ostraq

    Ostraq Guest

    Ne znam koliko vam je ovo za utjehu al' je ista stvar i vani (barem koliko znam za Njemacku i Holandiju). Za karticu za koju sam 03.09.'08 izbrojao 210€ sad moram "iskesiti" 10-15€ vise, da stvar bude gora i cijene slanja/postarine su otisle od 2-5€ (ovo u NL). Helem zasad pecam nesto polovno za moj CrossFire.
    Cijene ovih ce vjerovatno opasti kad-(ako) se nove GTX260 posjave na trzistu... :(

    p.s. dzaba sam narucio cak iz USA duge CF bridgeve,
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    A gdje to svugdje padaju cijene?

    Ovo što se dešava je sasvim razumljivo i normalno budući da je sva IT oprema direktno ili indirektno vezana za dolar.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    A zašto prodaju neke stvari koje su kupljene kad je kurs bio 1 USD=1.23 BAM po novim cijenema, nije pošteno, pocni prodavat po novim cijenama ono što si kupio po novim...
    Klasicno varanje vjernih kupaca i mušterija. :x
     
  9. Esh

    Esh HWB

    I Looney i juka83 govore istinu. Cijena je direktno vezana za vrijednost dolara, no u isto vrijeme nije ni prvi put da prodavaci iskoristavaju novonastalu situaciju te "davno placenu robu" prodaju po visim cijenama. Problem je u tome sto veliki broj tzv. distributera nema ni price protection od strane proizvodjaca pa tu, realno, nema neke velike razlike izmedju prodaje kroz kanal i crnog trzista.
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    i pitanje je koliko njih u opšte ima direktnog dodira sa proizvodjacem, Bog zna koliko stanica prodje artikal dok dodje do endusera...i to se odrazi na cijenu, po našu štetu :roll: :(
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jao bas ste smijesni, kakvo crno varanje ?? pa svako ima pravo da stavi koju hoce cijenu.....
    i da stavi cijenu 1 milion $ dolara za komponentu koju je platio 1 dolar to nije varanje, kome se ne svidja nek osnuje svoju it firmu i stavlja 'pravedne' cijene

    a sto je visa cijena jedan razlog moze biti to sto ce morati nabavljati novu robu po novim cijenama a ako proda po starim bice na gubitku tj nece moc nabaviti dovoljno nove robe ili ce je morati uzeti po visim cijenama...ili drugi razlognpr kad mu pola te robe propadne(ne proda se) bice mu korisno sto je prodao ono sto je prodao po malo visim cijenama, iako bilo koje obrazlaganje nema smisla tj nije potrebno jer svako moze cijeniti svoje stvari koliko mu volja i nije sklopio ugovor sa kupcima da ce drzati cijene na bilo kojem 'pravednom' nivou
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Pod varanjem ne vidim kad uzme robu po novim cijenama i istu tu prodaje po novim!
    Ali mi je glupost pogledaš kataloge stare nekih par sedmica, gdje taj isti proizvod ima nižu cijenu nego u samoj prodavnici sad (ima gore iznad primjer), i dodješ kažeš šta je ovo, ma porasto DOLLAR, pa daj, nije da svaki dan određene artikle rasprodaju pa onda iste te u kolićini od jednog komada ponovo narucuju, beš mu mater mora imat na stoku barem 10ak kom po proizvodu.

    @ Zlatan: Meni je inace u cilju kao kupcu da budem na strani kupaca/potrošaca pa makar nebio u pravu. A za prodavce me nije strah, vjeruj i kad artikle prodaju po nižim cijenama/akcija, oni imaju i tu zaradu pa makar minimalnu (bitno je da se vrti).
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Sapphire Radeon HD 4850 X2, 2x 1024MB GDDR3, 4x DVI, TV-out, PCIe 2.0, full retail
    Der Preis ist heiß 427€
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Toga ima naravno.

    Većina "manjih" firmi u BiH ima male lagere. Distributeri su ti koji imaju veće lagere i oni uglavnom "diktiraju" cijene i neki su učinili upravo gore pomenuto. Nabavljeno po "jeftinom" dolaru a kada je on skočio "hajmo mi dići cijene jer dolar je skočio" ;)
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Trebala bi cijena da ide na nekih 350 eura, mislim da ce tesko proci s tom cijenom.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    400€ je 4870X2, dabome da ce to morat ic jeftinije.
     
  17. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Nije ni 4830 baš jeftina :(

    318,24 u Genelecu.
     
  18. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    toliko o povoljnosti HD 4670 :s

    gledam danas u jednoj sarajevskoj firmi ASUS HD 4670 512 DDR3 za 216 KM
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Katastrofa, kad sam ikad prodao HD3850 za 160KM, vise bih sad dobio za nju. :evil:
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Da Stivi, sad bi dobio za nju 170 KM i mogao bi otici na cevape, doduse oni su ranije poskupili.