Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ima i neka postavka za odredjivanje koliko cesto ce se praviti neki check points na smp klijentu, kako se ne bi desavalo to sranje sa restartom pa provjeri na foldingforumu.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma pri samom setupu ima opcija da podesis svako kol'ko ce se raditi check point. Kada se kompjuter restartuje ili ugasi bez prethodnog gasenja smp klijenta, pogubi se sve uradjeno.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa nije svako ostao bez plina...
    Ja se skuha..svako malo otvaram prozor.
    Šta ćeš...elektrana pravo naložila :)
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    evo ja sam danas isao po graficku (jos jedna zahvala smrznutom dog-u), pa sam stavio sad da folda. :mrgreen:

    speedfan ludi kao i uvijek sto se tice temperatura procesora i chipseta ali sad i grafike.
    googlao sam da su load temperature oko 82°C ok pa necu da se zezam s time jer su me ispiti stisli, ali sa obzirom koliko mi je sad hladno u sobi, ne vjerujem da ce ovako moci kad zagrije. moracu to da rijesim prije maja.

    jedva cekam da odradi prvi WU da vidim rezultat.
     
  5. GW

    GW Moderator

    I ja sam svoju uzeo. Zadnji. Ali će je zato prvi dati. :wink:
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    nemoj da se guras, ako budemo iskreni ti si prije mene dosao, znaci ja sam bio zadnji.
    to sto si ti izvozao covjeka liftom pa poslije mene dobio, to je druga stvar. :mrgreen:
     
  7. GW

    GW Moderator

    Ako ćemo biti iskreni, ti si svoju držao u ruci dok ja svoju čekao. :arrow:
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    slazem se da je tako bilo, da ne fasujemo samarcine zbog offtopicarenja. (mada sam je prije zagrlio kao novorodjence, nego drzao u ruci, ali nek ti bude.)
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    2x smp deino = 1 GB RAM :):)
    rofl. :smt005
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    GW & _vnm nema prepiranja, niste zadnji :p ja jos uvijek svoju cekam :mrgreen: :D
     
  11. kaiser

    kaiser Aktivista

    HD4830 je krenula sa foldingom :D
    jos jednom veliko HVALA GW-u
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    welcome to HWB F@H team :)
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    welcome to HWB F@H ATi team :smt003
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Konacno 300 000

    [​IMG]
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Dalje to trebas da zaokruzis na 0.5M, ljepse zvuci :)
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    sjo ovaj smp me izludi,cijeli dan radi da bi mi evo prije koji minut prijavi missing work files.


    Nego Enise stalno lozis raju, kada ce taj tvoj milion ?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehehe moncho ba, sto prije odustanes od smp-a, manje ces zivaca izgubiti. on jednostavno NE ZNA raditi kako treba. jest da donosi veci ppd, ali cesto taj ppd nije ni blizu toga - i sam si svjedok (missing work files --> ppd=0) a nek si mu reko, ja nisam smio :p :mrgreen:
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Neka, vidis da rjesavam tehnicke probleme, ali kad krenem, ko ce me pratit?:D
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Polako Enise...foldam 24/7 sa HD4850.
    Hvala Bogu pa su dosli novi WU-ovi koji daju vrlo osjetno vise poena.
    Sad će brzo tih 500 hiljada ili ti ga pola miliona :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ReNNo, pratim te u stopu :p :smt003 :smt003 8) 8) ali ne foldam samo sa 4850 :smt003 :wink: