Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Juka

    Juka Komšija

    hvala, uporan sam al mi sporo folda ovaj gpu, nadam se da cu pri sljedecoj kupovini grafe obratiti paznju na prednosti za F@H, pa da mi put do dodatne nule bude laksi :wink:
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hmmmm poceo mi se rusiti GPU client :( evo vec 2 puta zaredom dolazi do 95% sa wu od 548 poena, i tu pada :( nadam se, da ce reinstalacija clienta rijesiti problem.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Jesi li mijenjao sta s konfiguracijom, clockao karticu i sl?
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ja još uvijek stojim pri tvrdnji da je kolinu konfiguracija nestabilna.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Eh, evoga upogonio sam i7 konfu :), dva smp+ gpu su zakovale jezgre na 100% :) Pa cemo da vidimo kakvi su ppd ovi pod windowsom :), dok izracuna ih :)
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ajde screenshot davidimo ppd :D
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Čestitke :D
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    @Moncho Čovječe ko će tebe sad stići :D a valja ti sad raju častiti... te milion se pregazio te i7 i kompanija, možemo komotno čopor meda iz zimskog sna na gozbu pozvati povoda hrpa valja to sve "osvojiti":D
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    Mah nije wincpu smp dobar, jedva 3000 ppd pravi procesor. Daleko je bolja situacija na nativnom linuxu, ide oko 9 -10k. Sada nista ne preostaje nego preci na linux.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Al' nema onda GPU foldinga. Digni dvije virtuelne sa linuxima pa ces vidjeti cuda :D
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    ima ima, moze se nastimati cito sam vec o tome... :)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma kakvi clockovo karticu, radi na default taktovima. jedino je cpu clockovan. ali mi je cudno, da je sve prije bilo ok. tokom nagradne igre je kartica najvise radila, nikakvih problema nije bilo. reinstaliro client, odradio 2 wu, i opet ista stvar :shock: :shock:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Hebi ga :D Na putu sam sada (+17 C je sada ovdje :mrgreen:), al kao sto rekoh, ostavio sam da folda dan i noc, roditelji su prezahvalni, grafa im je prava zamjena za plin :D

    PS: cestitam Juka na 100k :smt006
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vedo nabaci SMP klijent, pa ces vidjet vrucine iz quada, grije ko fen :D
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    mah smp je cista lutrija... da posalje rezultate, mucim se 1 dan cijeli rade po 1920 pts i na kraju nista nema od toga :mrgreen:
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Jeste. Meni se dešavalo u više navrata. Pa koji sad da instaliram? Mrsko mi sad ovdje sve tabirit.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    CPU obicni ako imas dual-core. Ako mislis da je vrijedno rizika i imas vise od 2 jezgre, stavi SMP.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Hajmo malo raja da kompenziramo foldingom ove hladnoce i nestanak plina :)
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Ja sam se napeglao sa SMP klientom pravo,instalirao 2 "obična" CPU klienta kako hurma reče i polahko.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    danas 2 x 1920 doslo dopola :) i nestade struje :) i puf , ajmo na nulu :) mah ljepota :)