1. ming

    ming Veteran foruma


    S obzirom da se radi o turcima vjerovatno ih je amd pogurao sa semplom.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Dobri su s nekim likom iz Sapphirea pa im leaka ove stvari, na stranu sto je shega :)
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sve vise rumora o RV790:
    http://www.techpowerup.com/83591/RV790_ ... 5_X2?.html

    4995? 295 anyone?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, mogla bi biti dobra ta HD4955 X2, jer bi sa 40nm GPU-ovima bila vjerojatno drasticno niza potrosnja, zadrzavajuci RV770 osnovu, jos je OK za ocekivati da ce biti kakav-takav clock boost. :D

    Vjerojatno samo 2x6-pin PCI-E konektora, a onaj sto naslijedi HD4870 mozda i izgubi jedan. :D
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  6. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Čini mi se da je ovo je samo zatezanje već postojeće arhitekture. Što i nije tako loše s obzirom da je bila jako uspješna. Fini 40 nanometarski proizvodni proces, manja potrošnja veći clock =bolje performanse.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kako si to skontao :lol:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nece to biti toliko bolje performanse koliko poboljsani odnosi performance/watt i performance/money.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

  10. Esh

    Esh HWB

  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  12. boris87

    boris87 Novi član

    trebala bi bit oko 230km?jesam u pravu..
     
  13. andro

    andro Novi član

  14. GW

    GW Moderator

    Ima da valja.
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    fino, fino

    prvo, mislim da bi ovo trebao biti HD 4770, jer je on i planiran sa GDDR5 memorijom, dok je HD 4750 planiran sa GDDR3
    drugo, nisam ocekivao da jedan od nasljednika 4600 serije ima 6-pin konektor za dodatno napajanje...posto se radi o prototipu, nadam se da finalnoj verziji nece biti potrebno dodatno napajanje

    rezultati su very impressive za mainstream karticu, ali bih ja radije sacekao proljece i zvanicne testove :)
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Kartica bi trebala biti spremna do aprila, a svakako ce biti veoma zanimljivo ako se ostvari ova najava sa cijenom.
     
  17. andro

    andro Novi član

    :D
    Potencijal je tu, ali ipak sacekajmo sluzbene testove !
    Malo me brine ova 128-bit sabirnica !
    40nm :shock: - Znaci jako malo struje ce joj biti potrebno, a + je i to da ce biti hladna kao led ! Jedva cekam !

    P.S. mislio sam kroz koji dan kupovati graficku, ali poslje ove vijesti, odgađam kupovinu do proljeca ! :lol:
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    tom politikom nikada neces kupiti graficku!
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ne samo graficku, bilo koju hardversku komponentu. svako malo izadje bolje, a za iste pare od trenutno losijeg. izvali sad najvise para sto mozes i kupi komponentu koja ti treba. kad izadje to novije (a bolje), prodas to sto si sad kupio, dodas nesto love, pa kupis to bolje.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    To je vec jedna vrsta bolesti (od koje boluje 80% korisnika IT foruma uopste ukljucujuci i mene), kupis nesto novo, novu komponentu kad bas vidis da ces potpuno iskoristiti njene mogucnosti, a ne eto samo da si "up to date".
    Cekanje da "izadje" novi hardver - isto bolest. :D