Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta ako se to ne odradi. Znam puno ljudi koji to nikad nisu ni pokušali pa TV radi normalno već par godina bez ikakvih problema. Baš lik ima 32a410 i od ljetos ga nije ni ugasio, postavke nije nikad ni pokušao dirat, evo TV radi bez ikakvih problema. Ja sam svoj 180h furao tako sad sam ga naštimao kako mi odgovara, ko ga jebe :D
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Ma to je preporucljivo uradit, zbog boljeg formiranja panela, pogotovo kod starijih modela.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Imal naznaka kad na naše tržište dolazi TX-P42X10E , koja bi cijena trebala biti, normalno da je bolja od 42pv80 ali da li će biti vrijedna tih para....
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Mozda ne bi bilo lose izdvojiti nekih 5-6 koraka koji se generalno mogu primijeniti na plasma TV u poseban thread, a ticu se burn-in-a i slicno, sta uraditi da se sprijeci pojava itd.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Jos ces poceti loziti vatru zimi ispod njega kao da je kamion. :lol:
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Esh

    Esh HWB

    Super, prva liga!
     
  8. dzeri

    dzeri Aktivista

    Evo jos zadnje pitanje prije forsiranja ovih postavki i breakina opet -- gdje u Samsung meniju naci opciju da se iskljuci automatsko gasenje tv-a ako nema signala (snow)? Pretrazio sve par puta i nigdje opcije..
     
  9. Novak

    Novak Novi član

    Odlično pitanje!
    Ni ja nisam mogao naći opciju za isključivanje automatskog gašenja TV-a, a ostavio bih malo preko noći da tuče "snijeg".
    Inače TV je Panasonic 42PY70.
    Pomoć je dobrodošla.
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Skinite manuale za svoje telke, ako nema te opcije, nema. Umjesto snijega ostavi navecer da radi break-in dvd.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    nani jesi mi našao kako da pv70 ostane na zadnjem (aktivnom) ulazu pri paljenju? ako nisi, đaba ti cijeli taj tv/hd/lcd/plazma fazon :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za takve stvari ti treba Samsung :D
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Nema PV70-ka u svom EDID-u takvu opciju koliko mi je poznato. Uzmi kume Logitech Harmony i rijesena stvar. Mozes i neki jefitniji na kojem se mogu programirati makro naredbe al to je pain in the ass.
    Za drugi nacin ja ne znam.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    razveselio si me u ranu zoru :D

    ma i mislio sam jednom neki harmony piknut, pa da vidimo onda ko crnu vunu prede.
     
  15. SOLID

    SOLID Novi član

    Zdravo, danas sam bio u TehnoMarketu i vidio sam Toshibu 40XV550PR za 1399KM, Full HD, da li iko ima iskustva s'tim panelom? Pored toga u uzi izbor usao je i Sony 37P3000HE, isto u TM-u za 1099 KM. Uglavnom, trazim LCD TV, 37 ili 40" do nekih 1400KM, nadam se da mi mozete pomoci izabrati izmedu ona 2 ili ako neko ima bolji prijedlog, otvoren sam za njega :D

    Hvala unaprijed^^
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Za te novce ne mozes kupiti kvalitatan LCD panel 40" dijagonale. Od 37" modela idi na Panasonic TX-37LX85P ili TX-37LZ8P ako ih uspijes naci.
     
  17. SOLID

    SOLID Novi član

    @Nani

    Ne mora biti Full HD, i definitivno mogu zivjeti sa 37"

    Edit:

    Nasao sam TX-37LZ8P za 1407 KM u Imtec-u, da li imas licnog iskustva s'njim? Kakva je slika sa kablovske, da li ima 1:1 pokrice pixela kod Full HD prikaza (=Xbox 360)?

    Edit 2:

    PHILIPS 37PFL5322, imate iskustva s'njim?

    Bio bih jako zahvalan za sve info-e^^
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    LZ je full HD i imat ces 1:1 pixel mapping kod 1080p signala. Sve sto je ispod 1080p signala radit ce se upscaling na nativnu rezoluciju.
    Pricalo so o Panasonic LC modelima pa potrazi po topiku o kvaliteti.
     
  19. ado_89

    ado_89 Aktivista

    evo kako sam se i ja naozio na ovo sranje (a tele sam za LCD) imam sledece pitanje.

    soba mi je 4x4m, i sa zida na zid bi bila duzina... (racunaj otprilike 3.5m do tv-a)...

    eh sad, cifra je do nekih 700km (ne bih vise, ne patim za tim al et fino bi bilo da si priustim nesto materijalno sto sam sam zaradio, da ne popijem i pojedem). hehe

    i da, volio bi da mi nije kao kod jarana, ima panasonic lcd al je slika ko u qurcu, sva nesto u kockicama i muljava. inace isla bi samo dig.tv na njega, i kojekakav izlaz iz komp na tv.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Za tu lovu imas u mobilmediji panasonic lcd, a to sto ti je kod jarana muljava slika je do izvora najvjerovatnije.