Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. vento

    vento Novi član

    Taj jaran tvoj koristi vjerovatno analog signal kablovsku tv sto ja neravno uzas na svakoj Plasmi ili LCDu
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Analogna kablovska puno bolje izgleda na plasmi za razliku od LCD-a. Bilo je govora vec o tome.
     
  3. shift

    shift Aktivista

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam koliko je to kod vas svakodnevnica, ali svako malo sretnem ljude koji su ubijedjeni da je LCD bolji od plazmi, te im nikakva rasprava ne moze promijenit misljenje.

    :lol: :lol: :lol:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Haha, daj ba Stevie, kakva ti je to poruka? Pa za svaku mogucu komponentu iz hardverskog ili CE svijeta postoji takav tip rasprave gdje je fora nesto furati do kraja bez obzira na argumente. Isto ti je i u svim sferama zivota, pa mi nikako nije jasno sto podijeli to s nama? :eek:
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Stivi otkrio civilizaciju i tehnologiju :)
     
  7. shift

    shift Aktivista

    Jeste da je tako,ali plazme su min od 1500km pa i vise,ili ja nisam dovoljno upoznat s cijenama kod nas.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To samo donekle stoji, jer su plazme uglavnom 42"+. Ali, u tom cjenovnom rangu tuku svaki LCD koji je uporediv cijenom, tipa za 1500KM nemas ni priblizno dobar LCD kao sto je to 42" Panny/Sammy plazma.

    Ako govorimo o telkama ispod 1000KM, LCD je jedini izbor, ali vec preko 1500KM+ imho nema smisla uzeti LCD.
     
  9. shift

    shift Aktivista

    Ima li sta manje da prodjem jeftinije,sto se tice plazme.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas 42" Samsung plazme (42A410) za ~1250KM.
     
  11. shift

    shift Aktivista

    pa to uzimam,koliko je to losoje od gore navedene 42" Panny/Sammy plazma.
    Najvise me interesuje podrske tjunera za buducnost,uz to kao i svi kvalitet slike.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nije losije, Samsung = Sammy. :D

    Kvalitet slike je priblizno kao i Panasonic 42PV8/80, a taj TV je trenutni best-buy ako se mene pita. :)
     
  13. shift

    shift Aktivista

    Moram izmjerit dnevni bor.. ,mozda mi je 42" prevelik.
    I sta mi je najbitnije gledat od teh..spec.. pri kupovini plazmi(rekao sam gore sta me najvise interesuije,dok mi prikljuci nisu bitni).I mozel preporuka jos modela 42",40 i 37".
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    37" plazme su relativno skupe, jedva da su jeftinije od 42" modela.

    Ako TV gledas sa vise od 2.5m udaljenosti, nije ti puno 42". :mrgreen:
     
  15. shift

    shift Aktivista

    Ok hvala ti.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema frke. :)

    I sam nikako da kupim tu plazmu. :evil:
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Kad nisi do sad, gledaj Panasonic X ili S seriju u tom cjenovnom rangu.
     
  18. Igor

    Igor Novi član

    Danas "legao" Panasonic TH-42PV80P!!! Jak k'o beton :D :D

    Zadao sam mu brightness and contract na ispod 50%, normal mod slike, 16:9 aspect ratio i slično.

    Jedva čekam da prođe ovih 200-300 sati "uhodavanja" da se zadam po DVD-ovima. :D :D

    By the way, uzeo sam kucno kino Samsung HT-Z310 (ima bluetooth, USB, HDMI, up-scaling na full HD, 5.1 zvučnike) onako ne izgleda loš za pare za koje sam ga uzeo (399 KM u Tehnomarketu) + 2 godine garancije.

    Hvala Naniju, Naniju, Naniju i ostalima na svim savjetima, pravo sam zadovoljan sa TV-om. :D :D

    Pozdrav :smt006
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Np, np i np :D :D
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Evo legla Bravia KDL 40L4000 i uz njega iOmega HD Screenplay Pro. Za 150€ pravo napucana spravica. Jes' da ne podrzava H.264 codec nativno ali podrzava MKV container konvertovan sa kodecima MPEG 4 i masu drugih ekstenzija.

    Samo imam jedno pitanje, mozda Nani mozes pomoci. Ne mogu da ga ustimam nikako na snimanje TV programa sa LCD-a, bilo direktno ili preko varijante "scheduled" snimanja. Za reprodukciju koristim HDMI, a kod snimanja kompozitni. Kad spojim daje mi samo plavi ekran umjesto slike, dakle vjerovatno ne kupi signal, a mislim da je OK spojen osim ako nisam sta zaj..o. Nisam nesto posebno nasao googl-anjem, ali sam skontao da vecina raje kopca ne direktno na TV vec preko drugih eksternih komponenti poput PayTV Box-a ili BluRay playera.