Bear Grylls - Ultimate Survival

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Hansel, Jan 4, 2009.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Od pola stvari koje je on pojeo bi u divljini umro za 3 dana.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Najgore je kad jede zivu skorpiju , al kad su mu u sahari dali da pojede sirova muda od koze i kad je povratio.... hahaha

    Inace po meni je bolji Ray Mears Bushcraft serijal
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ray Mears je druga prica. Onaj covjek u divljini napravi kulinarska cuda.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    :smt005
    Dobro zapažanje... implenetiraš li ti njegove fazone u svojim kulinarskim poduhvatima.Prilokom roštiljade ako ništa.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma dobro, mozda sam malo pretjerao. On je nula u usporedbi sa mojim kulinarskim vjestinama, mada u odnosu Gryllsa i njegove zive crve, pastrmka sa divljim ribizlama Mearsa je bas cudo. :mrgreen:
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da ne spominjemo improvizirani sach u koji je strpao nogu od jelena i to sve posuo skoljkama.... uh ogladnih
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Juce gledam na Diskoveriju, kreten pravi splav da ide preko nekog jezera, temperatura -10tak i kusur, on skuplja granje tanko, pravi splav, skida se gol ubacuje odjecu u rusak, kaze trebat ce mi ovo suho, i na splav, krenu 4-5 metara i potoni splav a ispliva na obalu, nalozi vatru i ko da nista nije bilo. :smt005
     
  8. GW

    GW Moderator

    I ti ne kontaš poentu. Nije stvar u njegovom glupiranju na splavu, nego šta uraditi kad si mokar usred ničega a vrlo je hladno.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Bear Grylls je češki pozer, dvije minute u epizodi i već mu lice crno od prljavštine :lol:
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    to sam i ja skužio... kao fazon pojest sirovo jaje od pustinjske životinje.

    di je on bio dok sam ja tako :D
     
  11. Hansel

    Hansel Komšija

    Istina je da ima tih apsurdnih scena, ali bez obzira zanimljivo je gledati i opet se nauči mnogo toga. Inače SAS je najelitnija vojna jedinica i njihovi su vojnici maksimalno obučeni za sve moguće situacije i prema tome, stručnjaci su kada je u pitanju preživljavanje na opasnim mjestima.

    Recimo, u jednoj epizodi kada je zaglavio u džungli, naiđe na neko drvo čiji plodovi (ako se pojedu) izlučuju endrofin, a takvo sam vidio ''u mene'' u njivi. Ima da se odvalim. :mrgreen:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma






    Busted :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Al' ga izblamiraše.

    Hajde neke stvari trebamo progledati kroz prste jer nije on dužan ugrožavati svoj život za nas, ali ono sa stijenom pored neke magistrale i pripremanje rupa u ledu ga je fakat pokopalo.

    Ali bez obzira, opet nas čovjek u svakoj epizodi nauči nečemu korisnom. A ovo je samo jedna scena i jedno mjesto pored kojeg se nalazi autocesta što ne znači da je uvijek tako.
     
  14. GW

    GW Moderator

     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    pro bust :D
     
  16. ming

    ming Veteran foruma


    Ti stvarno mislis da bi ove ''pro'' tehnike pomogle kada se snimaju uz asistencije, ili spavanje u hotelu preko noci.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Ne govorim to. Moja poenta je da show ima edukacioni karakter. Recimo nauči te kako se izvući iz živog pijeska ili kako naći hranu u pustinji ili šta smiješ pojesti a šta ne u određenom okolišu. To je njegova prava vrijednost. Sasvim je nebitno gdje je snimljeno i kako.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bilo prevara ili ne, meni je baš frajer smiješan i zanimljiv. Kakva mu je samo faca kada jede nekog živog insekta ili životinju :lol:
    To za preživaljavanje je šuplja, nije niko isto izdržljiv, brz, snalažljiv. Ovo je meni samo show i smijem se kada ga gledam
    btw, akcent mu je extra :D
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A nebi ni imao kvalitetan snimak da nema cijele ekipe iza.
    Ne moze covjek sa svojom kamerom sve snimiti i da se sve prikaže.

    Slazem se sa GW-om...zna se sta je cilj ove emisije.
     
  20. doox

    doox Aktivista

    kod ovog mededa se sve svodi na to sta ce pojesti, sto gadljivije to mu dize rejting...cisto sranje, a cim se smraci ide u hotel da se najede janjetine i na spavanje...uvijek isto....samo drugo okruzenje, sve se ponavlja....