BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ovo je jako dobra vijest za nas klubski rukomet.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Jeste, doveli su i ozbiljnog trenera, ostaje samo da se vidi hoce li turisticki nastupat naredne sezone i izgubiti ovu "privilegovanu poziciju".
     
  4. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Gledao sam intervju sa tim coach-em.Kako sam uspio pohvatati taj je proslavljeni desni bek CRO repke i bivsi trener Egipta.Cool,konacno neko ozbiljan kao sto je bio H.Demirovic....

    btw. pratite li aktuelnosti oko nase najuspjesnije repke tj. Kosarkaske repke....Izgleda da nista od malog Preldzica,u razzgovoru sa njim rekao mi je da ipak vjerovatno odalzi na odmor i da se nece odazivati ni zdovcu a ni bajramovicu sto je ja mislim steta za njega,jer posebno mi je drag jer mi je frend i tako,ponos grada :D

    Ali i bez njega repka je jaca nego ikada,uz Teletovica,Bajramovica,Sutona,Gordica mozemo mi daleko pa cak i NBA Francuze da izbacimo.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Posto smo ponovo ispali iz kvalifikacija za neko prvenstvo u rukometu, nadam se da ce Demirovic podnijeti neopozivu ostavku, ne zbog toga sto je los trener, vec zato sto je imao 2 ili 3 ciklusa tokom kojih se tim nije kvalifikovao na prvenstvo. Mislim da prica "bili smo blizu" ne znaci mnogo. Uz njega bi trebali podnijeti ostavku i svi koji su bili zaduzeni za prijavu organizacije SP-a za juniore, a koju naravno nismo dobili.

    Mislim da imamo dovoljno kvalitetnih rukometnih trenera da probaju napraviti taj dodatni korak te se nadam da nece biti ponovo suplje o kontinuitetu u radu i sl. Kontinuitet treba da postoji u mladjim selekcijama. Od prvog tima u bilo kojem sportu se ocekuju rezultati u razumnom vremenskom periodu.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Svidja mi se nastavak one price: "Imamo mladu ekipu, i mislim da ce u buducnosti ova reprezentacija ipak otici na neko veliko takmicenje." :D
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Ko doceka, pricat ce...
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Jah, puna BiH ljudi sa visokim moralnim vrijednostima, to je bilo u principu daj sta malo love da pokupimo pa ako sta Bog da bice i prvenstva.
     
  9. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ja uopste nesmatram da mi imamo ekipu za veliko takmicenje bar sto se tice rukometa.Nijedan nas igrac neigra na najvecem nivou.
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    To je bomba. Traze za njega 30 miliona eura,dok je Milan spreman izbrojati 20. A evo vidim da je Wolfsburg odbio Bayernovu ponudu od 12 mil. za Misimovica.

    Odlicni potezi uprave Wolfsburga.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Slazem se da nemamo igraca medju top 8 timova, ali imamo igrace koji vec igraju LP godinama te generalno su recimo medju top 20 timova. Nemoj da sad kazem kako su se plasirali Makedonija i Crna Gora.
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mislim da je Džeko u nekoj mjeri i licemjeran (pogotovo njegov agent), jer kada god ga upitaju za budućnost, ništa konkretno ne odgovori, meni se čini samo čeka ponudu i da vidi ko će mu višu platu dati. Treba konačno više reći da li želi ostati ili ne u Wolfsburgu jer izgleda da namjerno puca na ovu medijsku eksponiranost ne bi li se što više okoristio (Redžepagić). Ovo mogu raditi samo igrači koji su 100% dokazani i prvaci, ali Džeko je još daleko od toga.
    Ovo nije pošteno ni prema Milanu ni prema Wolfsburgu šta rade Džeko i agent mu.
     
  14. wolfsburg udara na 50, citaj tjera milan da im plati tih 30 mil...

    a arsenal je imao realnu ponudu za njega....12 mil (FUNTI) jer je to i neka maximalna cijena za potencijal i talenat....
    neki ce reci da je bayern preplatio gomesa....povuces paralelu sa dzekom i bice ti jasnije (mada je ovaj potez bayerna vise iz straha da ga sljedece sezone ne dovede neko drugi no dosta digresije :smt005 )......
    gomes sa trenutnim moralnim vrijednostima (u nogometno-industrijskoj domeni) i vrijedi te pare.....on radi vec 4 godine ovo sto je dzeko uspjeo sada.......

    a postoji i taj paterrn....@mobster da jednostavno uziva biti medijski eksponat i nova riba u akvarijumu..... :D
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa nije vidovit.
    Prva stvar ne prodaje se on sam,niti ga prodaje njegov agent,već ga prodaje njegov klub. Hajruju klub,nešto malo on i njegov agent na kraju priče.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Jedan dan kaže da bi da igra u Wolfsburgu uz poboljšan ugovor, drugi dan da navija za Milan i rado bi volio da igra tamo. Kad ga pitaju za budućnost, misli se na njegovo odluku, gdje je odlučio da igra i ništa ne kaže konkretno. Wolfsburg ga ne da ispod 30mil. € ali da on jasno kaže Wolfsburgu da nema namjeru igrati ne bi ljudi držali čovjeka protiv njegove volje. Otišao bi u Milan za 20-25 mil. € i gotova priča.
    Neki igrači iz Wolfsburga su se pobunili što se samo priča vrti oko Džeka (Grafite prvi) i imaju pravo što se osjećaju zapostavljenim, jer Džeko nije sam osvojio ligu. Mislim da je Džeko došao do granice da mora preći u drugi klub jer navijači i igrači nikada ne mogu igrače o kojima se vrte priče u prijelaznom roku.
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Tebi treba biti jasno da on ima ugovor sa Wolfsburgom i da ga oni mogu prodati,ako žele,u Qatar. Druga stvar što se tiče Grafitea,nad Džekom je napravljen mali milion penala koje je izvodio Grafite i tako postao prvi strijelac lige. Nije on loš igrač ali nije ni fudbalska Evropa budala pa da ne vidi ko je najzaslužniji za titulu.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Ako se ne varam, Dzeko ima jos dvije godine ugovor s Wolfsburgom i cini mi se da u samom ugovoru nema odbredbu prema kojoj bi mogao da blokira transfer u neki klub gdje ne zeli da igra. U tom smislu, Pasha je u pravu, klub ga moze prodati kome hoce.

    S druge strane, Wolfsburg trazi visoko obestecenje jer ne zele da se raspadnu pred LP nakon sto su osvojili prvenstvo. Milan nudi solidno obestecenje, no u isto vrijeme neznatno vecu platu samom igracu, sto je po meni kljucni problem te neke "neodlucnosti". Da je Milan ponudio Dzeki 4-5 miliona po godini, ovaj bi plakao u Wolfsburgu i trazio da ga puste, no niko jos ne moze da ocjeni njegovu pravu vrijednost dok ne odigra utakmice u LP. Ja mislim da je najrealnija opcija da on potpise novi ugovor po kojem bi primao nekih 2,5-3M u Wolfsburgu, a ovi ga prodali poslije naredne sezone za nekih 30M.

    U medjuvremenu, svi sportashi vole da se povlace po medijima, pogotovo oni sto su tek izbili u prvi plan.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sve stoji, ali sumnjam da ga Wolfsburg može prodati kome hoće, ja koliko znam, prvo se pošalje ponuda, klub je prihvati i ostane na igraču da dogovori uvjete sa novim timom. Džeko jeste daleko bolji od Grafitea, ali Wolfsburg ima i Josuea, Misimovića, Schafera, sve kvalitetne igrače bez kojih Džeko ne bi ovako napravio reputaciju.
    Džeko se treba dokazati u LP i onda će se vidjeti kakav je igrač.
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja bih lično volio da ostanu ostanu i Džeko i Misimović u Wolfsburgu, uz naravno Grafite-a i da dovedu još barem 2-3 kvalitetna igrača. Opet bi ih bilo interesanto gledati u LP i mislim da bi oni mogli svaku ekipu uzeti kod kuće. Sjetimo da se je Wolfsburg u ovoj sezoni neporažen kod kuće a od 17 utakmica dobio 16 a tek jednu neriješeno. Oni bi mogli uzeti i Man (pogotovo ovaj bez ronalda), Inter, Real...i mislim da bi prošli grupnu fazu LP.