Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Digitalno i HD su 2 razlicita pojma.

    SD signal moze biti analogan i digitalan

    HD signal je digitalan.
     
  2. Remo

    Remo Novi član

    Evo ja opet
    Po Nanijevom savjetu:

    Kupovina LCD-a do 1000km

    Panasonic TX-32LE8P
    LG 32LG2000
    PHILIPS 32PFL5322
    Sony 32L4000

    ... Skoro sam se odlucio za kupovinu LG 32LG2000 i cijena mu je 799,00 KM u Techno Shopu a vidio sam i LG 32LG2100 sa istom cijenom pa sad ne znam jel to neki nasljednik ili sta vec, ako jeste zasto im je ista cijena, vidio sam u Tehnomarketu Samsung LE32B350 za 799,00 KM. Zanima me koji je od ova tri bolje uzeti da zavrsim ovu pricu:)

    Hvala
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Bolji je Samy i zavrsena prica :)
     
  4. fountain

    fountain Novi član

    ma taj LG 2100 ima mpeg4 u odnosu na 2000, u nasem slucaju potpuno beskorisno.

    Sto se tice samsunga ja sam posao da pazarim 32B350 ali je u medjuvremenu nestao iz tehnomaga u BL.

    Onda sam vidio da je 32B450 punoooo bolji model i cijena mu je nesto oko 1000km i mislim da je to trenutna najbolja opcija za lcd od 32 inca.
     
  5. snajper007

    snajper007 Novi član

    Pozz svima,odavna me nije bilo i sad kad ugleda ovaj svemirski TV,vidim da sam dosta toga propustio.
    Nani druže jeli ima negdje za kupiti ovo čudo,da isprobam malo ove svoje HD kanale na ovome.

    http://www.hdtelevizija.com/2009/06/29/ ... -cm/all/1/
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Ima kume u VTC-u gdje si uzeo i svoj PX80 ;) 50" je oko 4 milje a 42" oko 3 milje.
    Imas pm ;)
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Nani, koja je cijena Panasonic TX-P42G10 u VTC-u?
    I molim te još mi reci, da li je SD signal bolji na G10 ili V10?
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Oko 2300km ako nisu nesto mjenjali. SD signal je najbolji na X10- ki a G10 i V10 imaju isti prikaz sto se pulldowna tice i prikaza interlaced signala koji je losiji od X10 zbog vece rezolucije. Nista sto bi primjetio na nasim analognim kanalima, pricam o digitalnom SD signalu.
     
  9. DSA

    DSA Aktivista

    svaka čast na expresnom odgovoru...pravi si majstor i profesionalac..kapa dolje, najiskrenije
     
  10. Nani

    Nani Komšija

  11. DinoM

    DinoM Novi član

    Pozdrav svima. Treba mi HITNO pomoć oko izbora LCD-a. Naime, imam dilemu odbrati između Sony-a i LG-a, a radi se o sljedećem :
    1. Sony 40L4000 (40") - ima DVB-T i DVB-C tuner, dinamički kontrast 33000:1,Full HD, cijena 1499 KM
    2. LG LH5000 - DVB-T/DVB-C tuner, USB, mislim da je TrueMotion 200 Hz na 37", dinamički kontrast 80000:1 - cijena 1671 KM, a 32" cijena 1338 KM
    3. LG LH4000 - 37" je (neznaju tačno, treba da dođe) - predp. oko 1500 KM, 32" je 1299 KM.
    4. LG LH3000 - 37" je 1399 KM.
    5. Samsung serije 5 (Full HD) - cijena 1499 KM.

    Svi su Full HD, što mi ne znači puno zbog veličine (znam, manji od 50"), ali nema drugog izbora - HD ready. Usput, obišao sam sve što sam znao gdje mogu naći LCD-ove u Tuzli, a Sony je uTehnoMarketu, LG u LG shopu.

    E sad, predpostavljam da je ovaj LG LH5000 koji je najskuplji i najbolji, a bio sam se ograničio na cijenu do 1500 KM (već rezervisao onaj Sony) , ali kad sam vidio ove LG-eve ..?? nisam pametan .
    Treba mi HITNO pomoć jer sam do sutra rezervisao ovaj Sony, i ako je moguče neka poređenja i objašnjenja zašto i koji.
    UH, JESAM ZAKOMPLIKOVO, ŽENA MI KAŽE DA SAM ZAHTJEVAN.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Sony prije nego LG, barem bi ja tako uradio.
     
  13. DinoM

    DinoM Novi član

    To je bio i moj prvi izbor, zbog samog brenda, ali kako je Sony čini mi se prošlogodišnji model, a ovi LG (pa i Samsung) su novi modeli, pa kad uzmem u obzir stvari koje sam čitao ovdje na forumu šta gledati pri odabiru (a to je da ovi LG imaju veći-bolji kontrast) i da serija LG LH koristi NeoLCD pozadinsko osvjetljenje , TrueMotion od 100 i 200 Hz.... :?: :smt005

    Još uvjek sam u velikoj dilemi, pa molim i ostale da što prije daju savjet. :smt006
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Nedavno sam procitao da LG ima problema sa TrueMotion 200Hz. tj. da im je to sranje, ali raspitaj se jos malo.
     
  15. DinoM

    DinoM Novi član

    Ok, hvala, malo sam gledao recenzije i ostale savjete po forumima, kažu da nema baš vidljive razlike između 200 Hz i 100 HZ, kao kod 100 Hz i 50 HZ, ali sam vidio i pohvale u recenzijama, a za Sony L4000 da je to "loše".

    Imal još neko sa nekim savjetima ????

    P.S.: nadam se i savjetima Nania i moderatora .
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Globalno L4000 je entry level Sony-a iz prosle godine. Dakle ne isplati se uzimati taj teli. Nadalje od LG-a bjezi, to je brend u samom zacelju kad je u pitanju kvalitet slike dal kod plazme dal kod LCD-a.

    Sto se tice svih 37" modela oni koriste uglavnom S-MVA panel od AUO-a (Sony i Samsung), što će rezultirati nešto lošijom crnom bojom i vidljivim uglom od onog koji pružaju S-PVA paneli koji su ugradjeni u 40" i vece modele (opet Sony i Samsung)

    Panasonic koristi IPS-alpha panele za sve dijagonale jedne serije (U, S, G i V) u 2009. X i C serija LCD-ov ane koriste IPS-alpha panel.

    Koliko god ti "gorilo" ne zaljeci se u kupovini televizora.

    Reci udaljenost i namjenu za koju bi koristio TV?
     
  17. DinoM

    DinoM Novi član

    Udaljenost je u zavisnosti od mjesta gledanja, 2.8 m i 3.2 m, a koristio bi ga za svakodnevno gledanje TV programa u dnevnoj sobi, DVD-a i sl.
    Već sam spomenu da sam pregledao sva mjesta u Tuzli gdje se prodaju TV-i, i izbor je ograničen, pogotovo što ne bi išao sa cijenom preko 1500-1600 KM (kolko je ovaj LG 37LH5000). Ostali su samo Beko 40" i Samsung 3 generacije , Grunding i mislim jedan Samsung serija 5 (nisam siguran jel 40" ili 42" - cijena 1499 KM u TehnoMarketu).

    U svakom slučaju hvala, ali sad sam u još većoj dilemi šta kupiti, a kao što si spomenuo, "gori" mi, jer stari CRT crkava.

    P.S. : A šta je sa svim ovim karakteristikama LGA, tj. NeoLCD pozadinsko osvjetljenje, kontrast 80.000:1, TruMotion od 100Hz i 200Hz, DVB-T/C tuner (MPEG4 kodek) i ostalo što navode : pametni senzori za uštedu energije, ima ugrađen ISF, IPS panel itd. ??
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Sve oni mogu navoditi, bitno je kako se te navedene funkcije ponasaju kad doneses teli kuci a kod LG-a rijetko da je kad sta dobro.
    Za te pare mozes uzeti Panasonica 42" (42X10) 1450km. Plazma ti je bolja za SD signal i filmove od bilo kojeg LCD-a.
     
  19. DinoM

    DinoM Novi član

    Ok Nani, reci mi šta je onda rješenje, Panasonica i Philipsa nema. Ostali su Beko (40" oko 1300 KM), Grunding (40" 1400 KM) i Samsung 3 i 5 serija (ima i 6 ali skuplja), kao i noviji Sony (dosta skuplje).
    Što se tiče signala kablovski operater je prebacio kanale na digitalne (dobro SD), ali očekuje se u budućnosti valjda da će biti HD signal (IPTV preko BHTelecoma - Moja TV). I još nešto, zbog udaljenosti koju sam ti naveo (soba je 4.5 x 3 m), jel se preporučeje gledanje 42" ?

    Za plazmu sam nešto nesiguran (ne znam ni ja što), znam da se pričalo da im je vijek kratak, da se poslije par godina slika pokvari, itd .
     
  20. selvin

    selvin Moderator


    Iscuri tecnost iz nje, mora se punit, tako sam ja cuo :mrgreen: :smt005 :mrgreen: