Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Stavio bih ja broj telefona, ali upit izbaci skoro 40 brojeva.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam ionako zvao centralu, pa su me dalje preusmjerili. :D
     
  3. Nani

    Nani Komšija

  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ova prenaglasenost zelene je posljedica wide gamuta. I brinuo sam se da ce ovako ispasti, znaci nemoguce iskalibrirati.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ne moze se smanjiti nikako, nije primjetno na crnim povrsinama tokom gledanja.
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    E sad, koja je od svih ovih silnih Panasonic-ovih serija (V; G; S; X; C) best buy?
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Panasonic G10 u high-end, Samsung B450 u entry level segmentu.

    V10 je najbolji tv u 2009 godini dok X10 je najbolji tv u entry level segmentu, kako su cijene krenule dole bit ce na razini B450-ke jako brzo.
     
  8. almirony

    almirony Novi član

    Nani, vidim po komentarima da si dobio V10 na recenziju i da ga vjerovatno gustas sada. Onako na brzinu, koliko je bolji od G10, drasticno? isplati li se davati vise novca u odnosu na g10? itd? (znas da sam musterija za g10 odavno).
     
  9. almirony

    almirony Novi član

    i, btw, znam da je off-topic, al' zna li ko do kud je dosao projekt IPTV od bh telecoma "moja tv"? koji kanali i slicno?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Trebalo je to poceti ovih dana (prema najavama od prije 3 mjeseca), no jos uvijek ni habera. Mozda je Merlin na godisnjem pa ne moze presjeci vrpcu.
     
  11. almirony

    almirony Novi član

    samo da mi je vidjet kako ce te izgledati, skeptik sam pravi, al hajde nek ga samo puste, valjda ce se uhodati za godinu dvije
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Ne da je bolji, nego je perverzija do sad nevidjena, zargonski. You must see it to believe it!

    THX mod je unaprijed kalibriran prema najavama, pa smo pustili Cin Sity 720p da vidimo kako se kalibrirani mod snalazi samo sa ostrinom detalja i crno-bijelim filmom. Nas 4 smo bili u sobi, konstatacija je bila: "...zar moze od ovoga bolje..."

    Dakle radi se o 720p filmu.

    nakon toga ide Star Wars 3: The revenge of the Sith 720p sa upaljenim IFC-om.
    IFC se moze upaliti samo onda kada tv ne dobiva 24p signal, pa smo pustili film na 60Hz.

    Za razliku od LCD-ova i njihovih MCFI algoritama, V10 po prvi put a to smo svi ostali zapanjeni daj eosjecaj trodimenzionalnosti i osjecaja prisutnosti sa upaljenim IFC-om, dok u isto vrijeme ne daje onaj "video look".

    Ovo mogu objasniti razlicitim prikazom tehnologija izmedju plazme i LCD-ova, kao i vecoj pokretnoj rezoluciji ali ovkao nesto do sad nije vidjeno.

    Ono sto mene cudi kako strani recezenti nisu pisali o ovakvoj implementaciji IFC-a na V10.
    Postoje 2 objasnjenja: Prvo je da rade copy paste osnovnih informacija oko TV-a i ne bakcu se sa finesama koji prave enormne razlike.
    Drugo je da jednostavno nisu fidovali TV sa kvalitetnim HD signalom (minimum 720p i preko 10KB/s bitrate-a) i ukljucili ovu opciju, ispitujuci je do kraja.




    The Dark Knight Blu-ray je prica za sebe, tu dolazi 24p Smooth film opcija koja aktivira prikaz 24p signala na 96Hz (Kuro je radio na 72Hz).
    Rezultat slika bez juddera i bilo kakvih anomalija.

    Za razliku od G10, V10 nema opciju da se ugasi 600HZ subfield drive, on je non stop ON.

    Nadalje kad vec razgovarate oko IPTV-a V10 ima DVB-C h.264 tuner koji omogucuje primanje IPTV signala bez potrebe za externim Set Top Boxom sto umanjuje potrebu koristenja 2 daljinca.

    Dakle V10 ima Analogni, DVB-T (MPEG2/MPEG4), DVB-C (MPEG4) i DVB-S (MPEG4) tunere. Dakle sve moguce koji se danas mogu ugraditi.

    Nisam tv kalibrirao i testirao sa Silicon Optix diskovima ali out-of-the-box je bolji u THX modu nego kalibrirani G10.

    Plus 50" dijagonala izvlaci sve prednosti 1080p rezolucije.

    Stat cu ovde, otkrit cu pola recenzije :)
     
  13. mardi

    mardi Novi član

    Halo!!!

    Ej... El - Nani - jedno pitanje - uspio sam nabaviti soft. PixelPerfect na DVD-u ( kopija ne original ) i sam me zanima ima li gdje upustvo kako da se taj program koristi za kalibraciju i setovanje TV-a?
    Našao sam neke oskudne tekstve na engl. ali ako ima neki tekst na naški bio bih ti zahvalan na tome. Već sam program jednim djelom isprobao na svom LCD-u i slika je postala bolja a koristio sam tamošnje Tools-e na pr: Washer za boju ( a pored njega postoji i Washer za White i Snijeg opciju).
    postoje još neki screen testovi i alati samo ne kužim do kraja o čemu se radi. Pošto s engl. sam onako srednja žalost - hahahah - pa pitam ako ima kakav tekst o tome ili ako ti imaš prijedloge kako izvršiti kalibraciju s tim programom.
    Čujemo se putem MSN-a bit cu na njemu do 15:30 sati danas... a i u ostalim danima.

    Pozz...
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Iskreno kume, nikad ga koristio nisam niti znam sta ima na njemu. Znam da ga je raja koristila za ispravljanje mrtvih ili zagljavljenih pixela, kao i za skidanje burn-ina.

    Naidjem li na objasnjenje javim ti u svakom slucaju.
     
  15. almirony

    almirony Novi član

    i sta sad covjek da radi, upucat cu se..taman se nekako nagurah s lovom do g10, a ti mi ovo pises..smrc :cry: ubit ce me zena kad joj spomenem jos milju gore, al ako je perverzija kao sto kazes, vrijedi se i sa zenom posvadjati :smt005 probat cu se smotati na foru PIP, reci cu dva tv u jednom! haj, sibni koju sliku v10 na mail, slao sam ti jednom mail od vtc sa cijenom, a ako nemas mail javi se na pp da ti posaljem...please!
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Pozdrav, planiram uzeti LCD do 800KM, a posto sam laik, htio sam vas zamoliti da me malo posavjetujete, a malo sam procitao onaj topic o izboru LCD-a(do 1000KM), pa nakon malo surfanja, imam pitanje: koja je razlika izmedju ova dva modela(osim cijene, naravno :mrgreen: ):
    CRYPTON LCD TV CRYP3208-B 32"/82cm
    i
    LG LCD TV 32LG2000

    PS. Vidim i ja ove "ocite" razlike: 8ms naspram 6ms , a "kontrast" takodjer veci kod ovog LG-a, ali mene interesuje da li je stvarno razlika tolika da za ovaj LG vrijedi dati tih 200KM vise? Thx unaprijed!!
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    LG je sigurno bolji a imas u tehnomarketu i imtecu philips serije 3000 skroz solidan a kosta 880/800 KM. zavisno od prodavnice.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i nije samo u tim sitnicama razlika. dok sam jos radio, dolazi meni lik i kaze, kako je kod tebe LG 32'' TV 200KM skuplji nego u jednoj drugoj radnji. ja mu kazem, de mi donesi tacnu oznaku tog TV-a. dolazi on sutra, i skupa na internetu ustanovimo da LG koji ja prodajem ima digitalni tuner, a onaj jeftiniji 200KM ga nema. eto ti reko razlike od 200km. ljudi ne znaju, i gledaju samo velicinu, kontrast i odziv.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Koliko puta meni kaze neko od raje ti dade toliko love za tv a sada isti takav duplo jeftiniji, a niko od njih nema blage veza o serijama 3,5,7,ili 9 ali zato znaju levati za golf 2.
     
  20. vento

    vento Novi član

    Hahahaha pa dobro ljudi neznaju cim zovu sve tanke "TV" Plasma