BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. artemis

    artemis Komšija

    To je i kod mene buraz primijetio, kod mene stb stalno upaljen, i kad je tv ugasen-testiram ga :mrgreen: , buraz igra neki war u cod-u, ne zali se na ping. Tako da pretpostavljam da je isti ili cak bolji.
     
  2. Đole

    Đole Novi član

    zar to ne pocinje od 1. februara a dotad je testna faza, i do tad nije dostupan flat?
    kako si uspio vec skinuti 30-40 gb? nesto mi nije jasno..
     
  3. ihti

    ihti Novi član

    Ima ta kao "testna faza" ali mislim da cu dobit regularan racun.
    Sta ti nije jasno? 30-40GB uopste nije puno za 15 dana...
     
  4. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Posmatram ovu temu i da kazem da kod mene jos nije krenula ta Moja TV ali mogu reci i to da kad krene biti ce mi isplativo ako podrazumjeva u paketu nesto besplatnog razgovora na fiksnom.jer moji racuni mjesecni izadju oko 80-90km sto interneta sto telefona.naravno dolazi mi velik racun ADSL-a ali o tome cu na drugom mjestu jer naravno ovo nije mjesto za raspravljati o toj temi.nego mene zanima cjenik paketa Moja TV jer nemogu ga nigdje naci.
     
  5. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pozdrav.
    Ovako imam problem koji se pojavio prije otprilike 2 mjeseca tice se ADSL-a
    Naime imam paket 5GB i prije 2 mjeseca mi je mogao biti da ga cak i nepotrosim i u medjuvremenu mi nesto prekine internet pa se nisam mogao konektovati nikako.zatim sam pozvao BH Telekom da prijavim kvar i oni su poslali montere koji ce da uklone kvar ali nista nisu odradili i tako se to vuklo oko 5 dana dok nisu uklonili gresku koja je bila kod njih ali neznam o cemu se radi.eh sad sam primjetio da mi nemoze biti 5GB dovoljno.i cak sam primjetio kad provjeravam stanje racuna i recimo zapamtim vrijeme kad sam prekinuo internet prosli dan ali na stanju racuna pise po sat do dva sata vise.mjenjao sam pass.par puta gdje nije pomoglo.prijavo sam kradju jer mislim da je u pitanju kradja.zatim poslije nekoliko prijava BH Telekomu na kraju mi je rekao da je moguca kradja i da postoji samo jedan nacin da se to rijesi a to je da nesto on iskljuci i da odsad mogu internet koristiti samo sa svog komp.i da kad bi donio drugi kompj.kuci de se nabi mogao konektovati vec samo sa ovog kojeg trenutno koristim.i samo da jos napomenem mnoge moje kolege koriste kameru i gledaju klipove ili filmove na youtube pa cak i koriste download pa im nedodje toliki racun,a ja to nista nekoristim i cak ne skidam nista.pa sad pitam dali tko imao ovakav slican problem da mi pomogne ili ako otprilike zna o cemu se radi.
    HVALA
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    A da pogledas na prvoj stranici teme...
     
  7. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Skinuo cjenik i pogledao ali tamo su cjene za fiksne i mobilne usluge nisam nasao od Moja TV i pakete koje nude
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    koristi edit

    stavio si 3 posta zaredom :) to se karekterise kao spam
    i da to je ta cijena
     
  9. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    mozda imas nekakav spyware ili virus koji ti trosi promet u pozadini
     
  10. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Imam Nod32 Antivirus 4 i redovno vrsim skeniranje nejavlja mi nista
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    To je isplativo samo onome ko nema alternativu, a inace je cista pljacka u odnosu sta se po susjednim zemljama nudi za manje para.
    Meni kad haver iz Splita pokaze rezultate speednet testa dodje mi da se ranim 10Mb dovnload i 1MB upload.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Skini alat tipa Bandwidth Monitor pa ces moci usporediti svoju potrosnju sa onom koja se prijavljuje na tvom BIHnet accountu. Provjeri listing konekcija, imas MAC adresu, mijenjat cesto password, omoguci samo jednu konekciju istovremeno.
     
  13. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Hvala probat cu i to jer nezna vise sta bih


    Skinuo sam Bandwidth Monitor i pratio download i upload ali sam zatim sisao sa interneta ponovno provjerio i vidim da mi upload i dalje odbrojava i nije stalo sve dok nisam ugasio modem.A sto se tice MAC adrese provjerio sam i mjenja se nije uvijek ista


    Win7 sam imao i srusio sad je win vista i update su ugaseni pa neznam mozda jos nesto postoji ali rekao sam da mi i dalje protice iako sidjem sa interneta
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Evo i kod nas pojeftinio kablovski, TINK MAX 60G 4096 / 1024 kbps 49,80 KM sa pdv-om.
    http://www.tin.ba/index.php?/cjenovnik-i-paketi.html
    Pljunuse bitchenta u po face sada sa ovom ponudom, jos malo pa niko u Ze nece biti na adslu :lol: :lol: :twisted:
    A jos im je i fz super, jednostavna, brza, ....
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ako imas Vista/2008/7/2008 R2 preporucujem ti addgadgets.com i mali gadget Network meter, isto i meni cure megabajti kao i tebi, a jedino stranice otvaram. P.S. stavi password i na modem/router reda radi, ili promjeni ako ti je password admin po defaultu.
     
  16. Đole

    Đole Novi član

    pa nisam ja nista rekao da je to puno, nego, zar ta komercijalna faza ne pocinje od februara, posto trenutno imam testnu mojuTV i jos nemam flat, jos sam na 5g :/ hmm... i dobio sam regularan racun od 5g, nigdje ni slova o mojojTv...

    edit: ti imas onaj paket mojaTV net? jedino je taj komercijalno dostupan od 1.12.2009., svi ostali pocinju 1.februara.
     
  17. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    fkt mozda nesto skida updejtove
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ako ti na listingu prikazuje nekoliko razlicitih MAC adresa to ti onda znaci da ti neko drugi jos koristi Account sa drugim modemom...
     
  19. ihti

    ihti Novi član

    Da, mojaTV net paket.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Na 7ici/2008 R2 BITS servis skida update u pozadini, i da to ne znas, a Windows Update ti je ugasen. Ako je Windows XP, samo ugasi update servis, ustedjeces jedino tako prometa. Takodjer imaj na umu da ti se Firefox svaku novu verziju sam updatuje, a moguce i jos neki programi, poput antivirusa.