Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gledao sam HP Pavilion dv6 seriju, za 80€ vise u odnosu na ovaj ASUS sto sam spomenuo gore dobije se Core i5-430M i nesto bolja grafa GT 230M, ostalo je isto.

    Znam nekoliko ljudi sa Pavilion-ima kojima je maticna brzo krepala, ASUS-a mnogi hvale kao vrlo pouzdanog, u dilemi sam.
    Nema ni jednog 15,6" ASUS-a sa Core-om i5, 17" mi se ne uzima jer cu ga ipak ponekad morati nositi...
     
  2. Sniper

    Sniper Novi član

    Odlucih da kupim MSI CX600X/16"HD Glare/T4300/HD4330 512MB DDR2/4GB/500GB/802.11/CAM/4-in-1/6Cell/Black

    2 godine garancije, pa me zanima kakva su iskustva sa MSi laptopima? Hvala
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Puno ljudi ih ovdje mrzi iz dna duse, ali sta ja znam rade bez problema a procenat kvarova hardverskih je jos uvijek mali, mada ih imamo kratak vremenski period pa nemozes napraviti fer procjenu. Mada ak ces vec laptop u toj klasi i tog nekog "srednjeg" brenda ja bih sebi prije ACER AS5738ZG PP60C.006 DC T4400 2.2GHz 15.6 4G/500G HD4570-512M , mada odlukia je opet tvoja.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    pozdrav uskoro se blizi kupovina lapa
    nego nudi mi se alienware m 17 x za 3800 km
    toshiba bi me kostala 4200 km
    alien ima
    i 7 820qm procesoor 1,7 ghz 3,2 turbo mod
    ati radeon 4870 crossfire
    4gb ddr 3 1333 mhz dual chanell
    windows 7 idt.
    sta mislite
     
  5. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Pozdrav ,

    Trazim da uzmem neki laptop/netbook cija bi namjena bila najvise office,koristenje nekih internet rjecnika i slicno. Dakle, nista zahtjevno. Bitno mi je da je baterija nesto duzeg trajanja (6h ili vise) .Dimenzije mi nisu toliko bitne , ali prednost imaju ovi manji modeli zbog razlike u cijeni. Kupujem u Svedskoj tako da , zbog vjerovatne razlike u cijenama, ne bi trazio neku procjenu po tome. Ja sam razmisljao, pa sam se odlucio na ASUS EEE PC 1005HA.
    Eh, pa sta mislite o gore navedenom modelu. Meni se cini da ispunjava sve moje zahtjeve a i jacina je ok.
    Evo i link http://www.dustin.se/pd_5010367186.aspx . Cijena je oko 240 eura. Baterija je oko 7 h tako da je i taj uslov ispunjen. Mislim da mozete razumjeti specifikacije iako je jezik drugi :D.
    Jos ono sto je bitno je da ima Win7 instaliran i garancija je 2 godine.
    Pa eto , molio bih za vase misljenje o ovom netbook-u.

    Nemam nikakvo iskustvo s ovim, pa se nadam da sam naveo sve zahtjeve. Takodjer, ako imate neku drugu preporuku dobro bi dosla.
    Hvala :)
     
  6. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ako ti je to idejna svota koju zelis potrosit, onda je taj dobar, eventualno jos 1gb rama da uzmes, razlike u tom cjenovnom rangu su marginalne sasvim
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Odlucio sam se konacno :D

     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo i od mene pitanjce.

    Znaci zanima me koliko je pametno kupovati laptop vani? Prvenstveno pitam radi garancije. Kod nas ovdje ima relativno finih stvari, ali je izbor poprilicno mali i cijene su nerijetko vece nego vani (sa ostalim stvarima, mada ne znam da li to vazi za laptope).

    Pitam jer imam opciju da sebi nabavim sta, fakticki bilo sta sto je dostupno u Njemackoj. Al evo nesto kako gledam po netu na ovih par prodavnica, nije ni kod njih to nesto osjetno jeftinije, al opet mozda gledam na pogresnim mjestima. (notebook.de, computeruniverse.net, te npr http://www.notebook-versand.com/Dell/De ... pi2=380|23 gdje ovo ide preko kupona nekog pa bude popusta 50€.)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Prednost ti je eventualno bolji izbor. Ako uvozis legalno, cijena ce ti biti ista kao i na nasem trzistu. S druge strane, ako imas opciju bilo sta nabaviti u Njemackoj, onda vjerovatno imas opciju i bilo sta "vratiti" do Njemacke u slucaju problema sa garancijom.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Računaj da je OS na njemačkom kao i layout tastature ako ti to šta znači :)
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Bilo bi legalno, znaci kupljeno ovako preko neta sa nekog shopa ili ebaya, i onda bi to neko donio. (Mozda u guzvi zaboravi prijaviti na carini :)) To za layout i OS nije problem, da se promijeniti sistem a i neke stranice imaju opciju da se prilikom online konfiguracije izabere layout.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li gdje review ovog lapa? Posebno me zanima kako se ponasa u igrama, ili imas licno iskustva?
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nisam se probao igrati na njemu, tak da ti oko toga ne bih znao reci.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

  15. apdejt

    apdejt Overclocker

  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Taj HP je prefin uzivo zapravo, i ne smeta to toliko sto je glossy, nije tesko obrisat a i ne dira se toliko bas po vanjskom glossy dijelu kada je otvoren. Jedino onaj dio dole gdje ruke stoje, al opet ne nervira. Kolegica ga ima i laptop je jako fin, jedino mi se ne svidjaju nekako tipke na touchpadu, al ionako vecina koristi mis, koji je u svakom slucaju bolji od toga.

    A sad evo i od mene jos jedno pitanje. Sad je za drugaricu, a ne za moj potencijalni uvoz laptopa iz vana :) Prosli put iako sam je odvracao od kupnje, kupila je polovan laptop i jako puno platila, koji je nakon pola semstra crko. Neko kaze procesor, neko maticna, uglavnom nosila je na tri mjesta (i u genelec) i niko nije mogao "popraviti". Sada hoce novi, al bi da sto jeftinije prodje jer eto dala je 600km dzaba a nije spacno ni seminarski otkucala.

    Svidja joj se ovaj, http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=15860, i htjela bi na HP da ide. Ja ne znam kakva je ova serija, al mi se cini isto da jedna druga kolegica ima ovaj pa se uzivo raspitam kad vidim :) Al eto opet ima vas pro-ova koji znate sta valja a sta ne. Ja sam njoj inace preporucio bio taj 4510 odma na pocetku, i najbolje da je njega kupila, al et sad joj je ipak preskup.
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa dobar ti je ovaj HP 610, on je nalsljednik popularne 5xx serije, jedina stvar koja mene licno nervira je nedostak numericke tasture jer je 15,4", meni je ona danas neizostavan dio. Ovaj medel sto si ti naveo nsam vidio ali jesam onaj iznad predpostavljam da su izgledom identicni, a 4510 je isto meni extra ali me ona apple tastatura nervira malo je reci :) .
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jaci CPU, a ak se dobro sjecam sve ostalo je identicno, i za gotovinu dodje 1185KM, jer je samo na njega popust 7%.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da. Sada je samo pitanje da li ici na tog HP-a ili na ACER AS5738ZG PP60C.006 zbog ATI HD4570, tj koliko je jaca HD4570 od ATi4330. Ne mislima na neko extremno igranje sa full detaljima.