BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. GW

    GW Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Imam ja. Čekam evo 20 dana da dođu da mi osposobe to. Kažu nemaju set-top box-ova za digitalnu, a sam net neće da prebacuju na flat dok to ne urade. Kada će stići box-ovi je pitanje.
    Otprilike ista situacija kao što je prije bila da uvođenjem ADSL-a, samo što ovdje nema štela.

    Što se tiče samog rada, mislim da mi je Moncho pričao da je sve ok.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    I kolega emx sa foruma je govorio da mu gura super HS-ov flat.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ljudi, ima posebna tema za HS.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  4. vitamin

    vitamin Novi član

    Pošto je opcija iskljucena za komentare na Sa-x onda mogu zakljuciti da je isti marketinški potez (placeni post). Ja ove u BHtelekomu stvarno ne razumijem... reklamiraju se na sve strane a usluge su im (prvenstveno Moja TV) u katastrofalnom stanju... što se tice iste. Cccccc
     
  5. GW

    GW Moderator

    Pa to je provjeren način poslovanja. Prodavat ljudima maglu jer nisu dovoljno stručni da skontaju da nešto ne valja.
     
  6. BoLa

    BoLa Aktivista

    To je upravo ono sto sam rekao nekoliko postova iznad.

    Uzasno.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Imam tacnu informaciju koliko je pretplatnika na IPTV-u i onaj broj od 40 000 sa ovakvim trendom nece ostvariti za narednih 5 godina.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Još da si podjelio tu informaciju na nama...
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa moze se skontati da je to jedno 8-10 hiljada godisnje :smt003 i to ako ne budu pricali previse oni koji su nezadovoljni, a takvih je vecina :lol:
     
  10. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    evo danas petak. juce instalisali moju TV- full paket. momak otisao a telefonija ne radi. ima li ko tu da pomogne ovako, sta da uradim. produzeni vikend ide, majstora nema do utorka. led dioda od "internet" svijetli crveno. modem je "billion"
     
  11. pirijaa

    pirijaa Novi član

    Javi se ako nisi nista rijesio , mogu ti pomoci .
    Samo mi reci da li je to full paket sa posojecim adsl G paketom ili bez i da li je obicni modem ili ISDN.
    Poslacu ti konfiguraciju i uputstvo
    A najprije probaj samo ugasiti modem i ponovo upaliti , nekad i to riješi problem...
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Mozda si usao u program prisluskivanja pa vidi da ti kakva bubica nije ostala medju instalacijama :D
     
  13. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista


    vec nekoliko puta sam ali nece. full. da sa postjecim 5gb ADSL
    ali donesen je novi modem i prelazim na full

    modem ima 13 polja sa led diodama. prve dvije stalno na zeleno, treca treperi zeleno, predzadnja zeleno i zadnja crveno. izmedu njih ostale nisu osvjetljene. kada biram neki broj, cuje se zvuk biranja i ond muk. isto niko me ne moze dobiti.
     
  14. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    i bogami desi mi se da majstor nije dosao (nije mogsao doci). posaljem email vezano za svoj problem Bh telekomu. nekada stize odgovor " pozovite br 1422 da bi svoj problem rijesili- tako nesto. uzimam mobitel. tamo nema kredita. ali kontam, da bez obzira na to mogu taj broj pozvati. i gle jada tamo mi odgoviri " dostigli ste limit na poziv, dopuni te kredit. stvarno licemjerno, ne mogu taj broj telekomov pozvati ako kredita nemam.
    idem preko 1204 i tamo ona nabraja ako ovo ako ono i sve do "pet". pritisnem 5 ona odgovori "osrtani te na vezi dok vas poziv bude proslijeden. trenutak kasnije veli teta "birali ste nepostojeci broj na naski pa na engleski. i tako teta neumorno ponavlja a ja ostajem pez PODRSKE TELEKOMA
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    danas prijvaljen za Moja TV,rekli su za 5 dana doci,znaci za 25 dana su tu :) ovako je bilo i sa ADSLom :|
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ja to poso postavit u ROFL kao "The Best Of"

    Mozel naziv firme?
    Evo dijela tamosnje ponude:

    http://www.broadbandchecker.co.uk/broadband-checker.php

    EDIT: Postcode neka bude recimo E98 1TT
     
  18. Viamin

    Viamin Novi član

    Care ja koliko ih ćekam evo razmišljam da im kažem da više nisam zaineresiran za njihove usluge, stvarno nema smisla ćekati mjesec dana je previše....
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Vala ako je ko cekao da se poprave i nesto ponude ja sam, evo sada milina na kablovskom(kuc-kuc), torenti pice non-stop, a fz stoji zakucana na 370kb/s, a ping oko 40-60, jos se moze sasvim normalno surfati, a sve to istovremeno :D . A na adslu upalim download, zakolje sve zivo, a o igranju istovremeno da ne govorim...
     
  20. pirijaa

    pirijaa Novi član

    Ovako stvari stoje:
    Mogu ti poslati konfiguraciju i uputstvo po kojoj ces je ubaciti u modem , ali da znas da ce ti se opet desavati da voip neradi. Međutim ja sam danas dobio nadogradnju FIRMWARE-a modema BILLION i novu konfiguraciju , jer je kažu u tome bio problem. Sad sve fercera bez ikakvih problema.Rekli su mi da ce sa svim isporucenim modemima uciniti isto, a i sa onim koje ce tek isporuciti. Izgleda da bi ovo moglo valjati. Pohvale za telecom BIH (ima srce)