Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    Pozz,

    Treba mi jedan laptop od oko 1200 KM, mora biti mat screen, preferirana velicina ekrana 13'' - 14 '', nece biti koristen za igranje vec za programiranje, internet itd .. znaci dobra tastatura, kvalitetna izrada .. eto :)

    Sta mi preporucujete (u Sarajevu)?

    Hvala unaprijed !

    p.s. ne bih volio da ima djelova koji se presijavaju dok radim na laptopu, a od pozadi svejedno
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    ljudi pozz
    znali neko dobar busiines laptop tamo 1100-1300km
    pozz
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    lenovo l412... zamjena r serije, kod nas je 6k kn, znači ~1500km.

    nije baš najidealniji što se ergonomije tiče, ali je napokon build-quality na nekakvoj razini.
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Samo da kažem da je odabrana i kupljena Toshiba Satellite C650-15H, Za razliku od ove gore ima 3GB rama i 320GB HDD. Uklopila se u cijenu. Sad za sad nema utisaka. :D
     
  6. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    gdje kupiti apple macbook air u sarajevu ?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mekline.ba
     
  8. Stryker

    Stryker Komšija

  9. selvin

    selvin Moderator

    Ako ce vec ici msi, onda nek gleda u genelecu, oni bi trebali biti jeftiniji sto se tice msi-ja. Nisam gledao tacne modele, ali pretpostavljam jer su zastupnici ili sta vec. Osim toga imaju i 10% popust na laptope zadnjih par mjeseci.

    Eh sad generalno sto se tice laptopa, mislim da bi trebala ganjat nesto sa i3 procesorom, ali mozda zafali jos 100KM :) Recimo Lenovo G560G.
     
  10. FLOK

    FLOK Novi član

    pozdrav,molim za misljenje o ovom laptopu: MSI CX500DX-639XEU 15,6" HD LED T4500 2,3GHz 4GB
    500GB ATi HD545v/512MB,garancija 2 godine,cijena 1145,51km za gotovinu u geneleku,dali ko ima ovakav laptop i
    misljenje o grafickoj kartici,unaprijed hvala?
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Ne mozes ozbiljno razmisljati o igrama sa laptopom u tom cjenovnom rangu, no eto navedi prioritete jos jednom.
     
  12. Sovex

    Sovex Novi član

    Pozdrav, planiram u skorije vrijeme kupiti laptop. Laptop bi sluzio vecinom za programiranje, reprodukciju video sadrzaja (preko HDMI porta), internet browse, pen testing.... Mozda bi se ponekad i neka igrica poigrala ali to nije prioritet. Gledao sam ponudu laptopa u genelecu i ovaj MSI laptop mi ne izgleda los.

    MSI CX623-087XEU, Core i3-370M 2,4 GHz, 15,6" Display, G310M 1GB, 4 GB RAM, 500 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, garancija 2 godine
    Cijena 1421,54 KM (ovo je cijena sa 10% popustom na gotovinsko placanje)

    Mislim da je sasvim fina konfiguracija. Zanima me kakvi su MSI laptopi, ima li ko iskustva sa njima ili konkretno sa ovim modelom. Imate li preporuciti neki drugi model/marku laptopa u cjenovnom rangu do 1600km? Dosta mi je privlacan i Dell-ov model koji dolazi sa 3 god garancije ali i cijenom vecom za 200km :

    DELL Inspirion 15R, Intel i3-370M 2.4GHz, 15.6 , LCD Display, AtiHD5470/1G, 4 GB RAM, 500 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, Bluetooth, HDMI, eSATA, DOS
    Cijena 1637,73 KM
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Spomenuti Dell model upravo imamo na recenziji, za koji dan ce i recenzija, a no vec ti mogu reci da HD5470 nudi bolje performanse u odnosu na G310 kod MSI notebook racunara, ima garanciju duzu za godinu dana, no u isto vrijeme dolazi bez Windows licence (nisam siguran kakva je opcija za MSI model), takodjer mislim da je nesto kvalitetnija izrada kod 15R.

    U tom smislu, ako zelis bolje 3D performanse i duzu garanciju, a licenca ti nije deal-breaker, idi ka Dell opciji.
     
  14. Sovex

    Sovex Novi član

    licence nisu "must have" opcija, svakako ce se dosta open source-a vrtiti na njemu. A svakako bi volio cuti tvoja licna iskustva o pomenutom dell-u kada zavrsis recenziju.
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Imaš u wizard-u ( ul. maršala tita - preko puta higijenskog - blizu razvitka - valjda sam objasnio) finu ponudu laptopa.... Zanimljiv je model hp 620 sa core 2 duo procesorom 2,20 ghz, 2 gb ddr3 memorije, grafa Intel GMA 4500MHD, 320 giga hdd, za 1070 KM
     
  16. Esh

    Esh HWB

    To je pravo star model.
     
  17. metallac

    metallac Aktivista

    Za 1000 KM i za korištenje net, word sasvim dovoljno....
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Za koristenje neta i word je sasvim dovoljan i laptop od 300-400KM.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    I gdje bas na Wizzard koji je dosta skuplji od recimo "Geneleca" ili "Imteca", tople preporuke da pogledas tamo.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    treba mi unlock code sa Fujitsu s7220 ako neko ima ili zna neku metodu da se otkljuca.ako zna nekog kako se to radi,pa da mu se plati za to,nek proslijedi kontakt i to ce pomoci ;)