Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pitanje je treba li se igrati na laptopu za fax-a?
    Grafa u lapu ce povecati zagrijavanje i smanjiti autonomiju,ako mislis da ti to treba na faksu onda si kupi ACER-a sa nekom HD4570mobility i igraj se,ja imam lap skoro istih karakteristika kao taj lenovo s tim da imam losiji procesor(Pentium dualcore) i prezadovoljan sam s njim najvruca komponenta u njemu je HDD.

    Mislim da je ta itelova grafa koja ide uz i3 procesore nesto malo jaca od ove sto je kod mene a i na ovoj mojoj se mogu igrati COD naslovi. 1 i 2 idu u nativnoj rezi bez beda sve na high bez AA a za ove novije moras smanjivat detalje i rezoluciju.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nece se valjda igrati na bateriji :). U 2d taktovi na 4570 spadnu na 135/135 i napon se isto smanji tako da ne vjerujem da je potrosnja upitna ako nece igrati igre na bateriji.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Laptop ne bi primarno sluzio za igre, jedino ponekad bih htio odigrati manje zahtjevne simulacije poput IL-2 Sturmovik.
    Nebih igrao na bateriju.

    E sad, da li ipak uzeti ovaj Lenovo ili ici na nesto drugo sa boljom grafickom?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Mislio sam da je jeftiniji kod njih u Kroaciji. Kod nas "samo" 100KM skuplji. I ja sam razmisljao o tom laptopu, jer se svakako ne igram :)
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uzeo ja sebi novu masinu :) Jeste da je Acer ali za 810 eura sam prezadovoljan specifikacijama, pogotovo grafickom :)

    i5-430M
    4GB DDR3
    17,3" 1600*900
    320 GB HDD
    1 GB Radeon 5850
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Jesi li iz inostranstva narucio ili si licno bio tamo pa preko granice "prenio" ?
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Licno uzeo, studiram vani pa nije belaj za granicu, i kad budem prelazio nisam ga duzan prijaviti...
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    aha, ajd sretno sa koristenjem ;)
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hvala, cekam F1 i Civ da malo "provozam" ovih 1,04 milijarde tranzistora od ATI-a :)
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Gdje si nasao kod nas?

    U hrvatskoj kosta 1015KM, ali ja sam tu uracunao prevoz i sve ostalo.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Aha, pa tako je onda OK jer je 250KM jeftiniji :) Kod nas je 1260KM u Imel-u u Lukavcu. Ja skoro vidio neko spominje Imel u drugoj temi, pa pregledao ponudu. Vjerovatno se moze naci negdje jos jeftinije, ali nisam nasao jos.
     
  12. ZEEP

    ZEEP Novi član

    Pozdrav, zanima me gdje se u Sarajevu moze naci neki laptop koji bi kostao do 1400KM, a koristio bi i za igranje koliko je to u mogucnosti. Hvala.
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Laptop koji sam trazio, Lenovo G560G je skroz rasprodan, nemaju ga ni dobavljaci.
    Sad moram naci nesto drugo.

    Nasao sam Fujitsu LifeBook AH530.
    Izgled mi je ok, specifikacije su ok.

    Intel Core i3 330M 2.13GHz, 2GB DDR2, 320GB, 15.6" 1366x768, Intel HD, WL, CR, WC, HDMI, FreeDOS
    [​IMG]
    Cijena bi bila oko 1000KM.

    Da li bjezati od Fujitsu-a i traziti nesto drugo?
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Da.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nekad sam ranije naveo, ko voli visiti po "oficijelnim" servisima nek kupi FUJitsu
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ok nagovorili ste me da propustim priliku da dobijem laptop solidnih specifikacija za odlicne pare... :)
    Pokusat cu kod nas nabaviti Lenovo G560G.
     
  17. hardx

    hardx Novi član

    Pozdrav

    Zna li ko možda gdje je najbolje uzeti laptop u Mostaru, gdje je najbolja ponuda, najbolje cijene?
    Nije ni za igranje ni za profesionalnu upotrebu, prosječan laptop :-)
    Usput, neke marke za preporučiti i koje bi trebalo izbjegavati, ako se može takvo šta reći :-)
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nabavio sam na kraju Lenovo G560G. Prezadovoljan sto se tice rada u windowsu, ali vec igre kašlju.
    Kvaliteta plastike naspram gore spomenutog Fujitsu-a je ko nebo i zemlja.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nek je sa srecom nova igracka,bitno je da win radi kako treba a sto se igara tice,siguran sam da ima dosta dobrih igara koje ce na tom lapu da rade kako treba.
     
  20. hardx

    hardx Novi član

    Bump :smt006

    Ima li koga :smt003