Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Jesi probao identifikovati model na osnovu fizickih karakteristika?

    http://support.apple.com/kb/HT3939

    To bi trebalo pomoci, pisu razlike 3GSa u osnosu na 3G.
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    mozel ko pomoci,

    iPhone 3G, gubi kontakt na slusalicama, znaci nekada rade obje slusalice, nekada samo jedna. Kada se kabal od slusalica malo izvuce iz onog Audio Jacka, radi normala..

    Sta bi moglo biti ? Prasina ?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Apple iPhone

    To kada izvuces malo vjerovatno nije stereo. Odnosno.. nije to to. Tesko da je prasina ako slusalica nikako ne reaguje. Ne znam kako je na ajfonu ali moze biti da se savio limić za kontakt.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    Zna li neko imal gdje nabaviti onaj Audio Jack za iPhone ? (moze i komplet sa flet kablom)
    u Sarajevu naravno :)
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    Zavrsen Audio Jack za iPhone...

    imam problem ok SYNC-ovanja iPhone-a

    Kada ga prikljucim Windows kaza "Device Driver not installed..." a puni ga normalno preko USB-a. Otvorim iTunes i/ili Xilisoft iPhone Transfer i tu telefon prepoznaje. Problem je sto ne mogu kopirati slike sa telefona na kompjuter, odonosno u ovom Xilisoft programu mi ne izbaci ni jednu sliku u tab-u "Photos"
    Sta bi mogao biti problem ?
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    Problem sa SYNC odnosno prepoznavanjem iPhone rijeseno, Control Panel -> Devices and Printers, tamo nasao uredjaj, Troubleshoot, i problem rijesen.

    Takojder sam mogao kopirati slike direkt iz Windowsa, bez koristenja ikakvih programa...
    Pokusao sam preko Xilisoft iPhone Transfer, ali opet nije uspjelo, ne prepoznaje ni jednu sliku ?
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    Mogu li preporuke za teme za 3G, nesto tipa Rain Drops ili neki metal fazon, uglavnom da lijepo izgleda. Nasao sam jednu "Clear Rain", bas je lijepa jedino sto su ikone manje...

    Ne mogu precesljati komplet Cydia-u na teme kad ih je million...
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Meni je fina iLLumine, koristim je par dana. Glasklart mi je isto lijepa.

    Inace, fakticki i ja imam isti problem kao ti. Previse ima onih fazona, ne moze se snaci. Jedino po netu ovo guglati "top cydia themes" i sl, ali vecinom se neke iste teme ponavljaju a i veliki broj ih ne bude pa bude glupo :(
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    baci onda i koju preporuku za aplikacije uopsteno, ne mogu se ni tu snaci :)
     
  10. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Prati izdavace na twitter-u i imat ces fin izbor applikacija.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Da malo ubijem mit da je instalacija androida riskantna i zafrkana na iPhone. Da ne radi potpuno (bugovi) to ostaje, ali jos se radi o tome, pa je svasta za ocekivati. Moguce je instalirati v2.2.1 aka Froyo, no ovo vazi samo za stari 2G/3G. Kome je zanimljivo neka cita:

    http://cafe.mobil.hr/threads/69682-Tuto ... oyo-(2.2.1)-na-iPhone-2G-3G

    UPDATE: moguca naglabanja o iPhone 5. Bijeli povucen iz prodaje pa ce najvjerovatnije izaci kao 4S ili sl. tome. Evo neka ocekivanja:

    http://cafe.mobil.hr/threads/69695-iPhone-5

    Na kraju sam odustao od kupnje 3G-a, pa ce to najvjerovatnije biti nov Wildfire, ako ga nadjem za 440 KM.
     
  12. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Dali neko zna dali ijedna turbo sim kartica podrzava novi 5.14.02 baseband na iphone 3gs-u?
     
  13. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    Danas sam kupio iPhone 3g 8GB i ne snalazim se bas najbolje jos uvijek.
    Posto je vec bilo nekih slika, i mnostvo kontakata na njemu, isao sam na general- erese reset all contacts and setings.
    I to vec radi evo vise od pola sata, ali nista. Isto kao da se zaledio. Samo stoji apple-ov logo na ekranu i kao "kruzno punjenje"- ali ne puni i nista se ne desava.
    A nemam na racunaru iTunes jer nisam nasao za xp x64.
    Sta da radim=??
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Probaj da ga resetujes tako sto drzis tipku za paljenje i home tipku ~10s.
     
  15. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    Probao sam, ali nista.
    Opet isto. Jeli se neko susretao s ovim?
    A i ne mogu da pronadjem iTunes za xp x64
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Za iTunes na XP64 izgleda treba neki "hacking" pa kreni u pretrazivanje, a za drugi problem, koji je veoma cest, jedino rjesenje je da napravis restore iOS-a koja je vec verzija instalirana bila, a za sto ti je opet neophodan iTunes i spomenuti os u odgovarajucoj verziji.
     
  17. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    Danas je uradjen restore Os-a. (nisam ja radio)
    Uglavnom sve super radi. Kao sto si rekao: krenuo sam u pretrazivanje i pronasao oko hackinga iTunes-a da radi na xp x64. Sve sam uradio ali mi se posljednji korak ne pojavljuje. Cijelo uputstvo se nalazi ovdje. :
    http://skunkwerks.wordpress.com/2008/04 ... ws-xp-x64/
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Koji broj? Vezan za ove Orca modifikacije ili USB driver za iPhone?
     
  19. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    OS: 3.1.2
    A evo na ovom linku pise da je to : iTunes 7.6.2 iTunes64Setup.
    I sve ovo uradim i modifikaciju sa Orca-om prepravim u Launch Condition VersionNT64>=501 i idem na save.
    E nakon toga kad odem u device manager > Imagine Device > Apple iPhone > desni klik na Apple iPhone > Update Driver i tako dalje ove korake koji se navode u ovom "tutorialu" sve dok ne dodjem do prozoru Hardware Update Wizard e tu mi je problem, jer mi se samo pojavi Digital Still Camera a nema mi "Apple Mobile Device USB Driver" tako da ne mogu instalirati iTunes zbog toga.
    E to mi predstavlja problem.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Hm, je li ti Windows bez ove dododatne procedure bio u stanju da prepozna iPhone?