Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    Da prepozna ga.
    Kad ga pokopcam preko usb-a onda mogu prebacati slike sa njega na PC.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Na tutorijalu sa linka pise da procedura ispod nije potrebna ako iPhone bude prepoznat, zato sam te pitao.
     
  3. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    Racunar prepozna iPhone, kad ga povezem s racunarom onda mogu prebaciti fotografije na racunar.
    Ali ne mogu da instaliram iTunes. Jedino to me muci.!"
    Probao sam 5-6 raznih iTunes-a i 32 bitne i 64 bitne verzije ali nece i nece.
    Probao sam i ovo sa ovog linka sto sam postavio, ali nece ni to da radi i desava se to da mi sad moze instalacija, ne izbaci mi onu gresku, ali kad dolazi do onog djela gdje se instalira i ono puni,( to malo inace potraje ako je sve ok) meni to uradi u sekundi i nema mi iTunes-a opet.
    Vise nezz koji nacin da probam da ovo uspije.!?
    Na visti x64 radi, ali mi onda internet ne radi na njoj jer mi puca konekcija (provjereno od prije).
    A 32 bitni xp mi se ne instalira jer onda mi ne koristi vise od 2 GB rama.
    Sta da radim? Pomoc!. :(
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Jedna opcija ti je da iskoristis virtualizaciju te da instaliras odgovarajuci OS u VM, mada ce i tu vjerovatno biti nekih "prepreka" na tom putu i hackiranja, a druga je da rijesis taj problem sa konekcijom i instaliras Windows 7.

    Usput, podatak o tome da ti ne koristi "2 GB RAM-a" pod x86 OS-om nije tacan, prelistaj malo forum na tu temu. U sustini ne bi izgubio nista znacajno povratkom na 32-bitni XP.
     
  5. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    Internet mi je wirelles Zona. A znam kad sam instalirao vistu da je pucala konekcija nakon minutu. Kad sam ih nazvao: rekli su da je to do drivera i da tu nema pomoci.
    Kakav je slucaj sa win 7 ne znam. Morat cu to pokusati rijesiti sa nekim drugim sistemom.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Za sve one koji neznaju apple ce danas najkasnije sutra izdati novi ios 4.2 tako da bi vam preporucio da spasite vase shsh i da neupdate-ujete svoj iphone ako vam je stalo do unlock-a.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    je li to izasao ultrasn0w za 05.14.02 b.b.?
     
  8. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Nije jos sutra ili prekosutra bi trebao...
     
  9. Liquid

    Liquid Novi član

    Re: Apple iPhone

    Evo napokon sam "rijesio" problem sa iTunes. Morao sam instalirati xp 32 bitni. :(
    I radio sam na itunesu ali mi on pravi problem. Kad povezem iPhone sa iTunes-om i otvori mi se iTunes i ono da prebacim slike. Kad prekinem to sa slikama, iTunes mi zablokira i u Task Manageru pise "Not Responding" To mi se desava 90% slucajeva kad povezem sa racunarom, nekad se desi da se poveze bez problema.
    Pa me to muci. :( Ako neko zna rijesenje dobro bi mi doslo.
     
  10. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Novi unlock izlazi u subotu, za 3g i 3gs BB 05.14.02 mozda i za 05.15.xx. Iphone 4 mora jos cekati.
     
  11. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Unlock je izasao, ako ima zainteresovanih i ako nekrsi pravila foruma napisao bih tutorial za novi unlock.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Slobodno.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone

    ja sam prije nekoliko mjeseci baš ovdje pitao za pomoc tj da li se iphone isplati uzet, jer citam da raja ima problema ako nije sim free.
    što se tice mog iphone 3g os mi je 3.1.2 firmware 05.11.07
    nisam se pokajao ni malo sto sam konacno uzeo iphone, lik od koga sam uzeo reko je da je otkljucan iphone al ne znam da li mu treba bas vjerovat :)

    zanima me šta bi dobio prelaskom na OS 4.0 il 4.1 da li bi bilo razlike il bolje ostat na ovom starom 3.1.2?
    nisam do sad pokušavao dizat novi sistem, razlog je jednostavan bojim se da necu sta zeznut pa onda iphone mi prelazi u ipod :D
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    i meni je trenutno 3.1.3., imao sam namjeru preci na 4.1
    Na 4.0 niposto nemoj prelaziti jer ubi telefon koliko je spor, imao sam ga ja par dana...
    4.1 je puno brzi od 4.0 al je ipak nesto sporiji od 3ce. Al zato imas multitasking koji je meni potreban, npr. otvoris skype na telefonu, i hoces istovremeno da pricas i surfas netom, na 3ci to nije moguce a vamo jeste :)

    http://www.zdnet.com/blog/apple/ios-41-on-iphone-3g-better-than-40-but-not-as-good-as-3/8127
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone

    onda cu ipak ostat pri ovom 3.1.2 barem nemam problema mada nekad sam nedostupan dodje mu poruka ko je zvao :?

    razmisljao sam zamjenit za iphone 3gs al ne dobijam puno radije sacekat malo da iphone 4 spadne cijene barem ispod 1000 km pa zamjenit pa onda furat ios 4
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    nikako se ne isplati prelazit na 3GS, moras dati svoj telefon i jos 200KM najmanje.
    Vidjao sam iPhone 4 po 1000 km na oglasu, vjerovatno ce padati jos malo cijena.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Ne bih se bas slozio sa tom konstacijom. Sa aspekta performansi, 3G S(peed) donosi znacajno ubrzanje u odnosu na 3G model, sada kakav se deal moze napraviti za zamjenu, to je druga prica.
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    to jeste, brzina i kamera. Al sad, dal vrijedi davati "skoro" isti telefon i oko 200KM za malo bolji...
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone

    slažem se sto se tice prelaska 3g na 3gs da je nepotrebno, tj na brzini i kameri se dobija al 90% stvari se mogu furat i na 3g kao i na 3gs..
    sad tek pocinju neke aplikacije il igre koje ne mogu na 3g a mogu na 3gs i 4g.. radije ako se vec daje 200 km za 3gs sacekat pa dat 400-500km za 4g doplate i znas barem gdje si pare bacio :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Find My iPhone u akciji: I dio || II dio

    Clanak je inace malo (vise) prenapuhan..