Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mWEvWYbxLEo&feature=[/youtube]
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Pa i nije bas "first dual core smartphone". LG Optimus 2X je predstavljen prije mjesec i po, a vec 10ak dana je u prodaji u Koreji.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Kao da se sjecam naslova "MOTOROLA ATRIX najjaci smartphone ikad ?" ..bas ovako sa upitnikom i znam da je bilo davno.

    Mozda i jesu zapoceli prvi ali to sada nije ni bitno. Takodjer je telefon odlican i na papiru a i na "reklami" pa ostaje da se vidi kako ce biti u praksi.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Mala demonstracija:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Šuška se da bi Nokia mogla ubaciti Android u fazonu da izbace par modela na androidu dok bi i dalje bili odredjeni telefoni na symbianu.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Sumnjam. To bi bilo isto kao da se zaletis pa udaris glavom od zid, namjerno. Nokia je silne pare slozila u Symbian, i nece tako lako odustati.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Pa jest Nokia ulozila pare u Symbian, ali mislim da joj je prioritet da prodaje uredjaje, tj. telefone. Meni ne zvuci nevjerovatno da ponude nekoliko modela na Android platformi uz zadrzavanje Symbiana. Ponuda uredjaja sa Android OS ih vjerovatno nece puno kostati a ipak je prilicno popularan.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Realno, ako ponude konkurentne Android uređaje, Symbian mogu ugasiti. Uzmi sa primjer da recimo sad u ponudi imaju model na Android platformi koji bi konkurisao N8, symbian verziju ne bi niko kupio. Nokia gubi trzisni udio zadnjih godinu dana, pa su sve vrijeme po pitanju Android platforme bili kratki i jasni sa NE. Nije nemoguce, ali sam skeptican. U svakom slucaju, 11. februara ce biti konferencija na kojoj ce biti objavljena neka "velika" novost. S obzirom da je Elop dosao iz Microsofta, i da Nokia sa Microsoftom vec ima dobru saradnju, mislim da ima vise sanse da ponude Phone 7 telefone.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Pristup aplikacijama sa marketa sada je moguci i kroz web stranicu:
    https://market.android.com

    Meni iz nekog razloga ne prikazuje aplikacije, pa kad neko provjeri neka javi utiske. Cini mi se da je ogranicen pristup geografski.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: Google Android

    Isti problem i kod mene. Imao sam zelju da instaliram neke programe dobijem link od marketa odem i ono nedostupno, nakon malo guglanja vidim da je market ogranicen po drzavama pa onda skidao na ''grubo'' i instal kroz astro.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Pa imas market enabler ako ti je telefon rootan.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Kucajte gore u pretragu i izbacit ce zeljenu aplikaciju. Biranjem rubrika nema nista (ne mogu ni iz Srbije pristupiti).

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Sam ome zanima... na listi su aplikacije koje se mogu kupiti. Stranica zahtjeva da se pristupi preko mobitela radi moguce instalacije. Da li znaci da na ovaj nacin mozemo kupovati ?
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  14. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: Google Android

    openetna savjet
    instalirati ADW Launcher 1.2.1 ex a skinuti vec implementiranu u samom "paketu" (ona se skida preko comand prompt-a)
    puuuno je stabilnija, telefon je znacajno brzi a i ljepsa je na oko (subjektivno misljenje)
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Kada ga spomenu, sjetih se pa se malo vratih u nazad. ADW posjeduje ovu opciju sto je Pac trazio pa kome zatreba:

    P.S. Konkretno na v1.2.0 ..valdja nisu izbacili i na ostalim verzijama.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Google Android

    Xperia Play reklama:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MV09PRsAU2Y&feature=player_embedded[/youtube]
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Ja "mesarske" reklame :)
     
  18. otto von grunt

    otto von grunt Novi član

    Re: Google Android

    evo za sve one koji imaju gw620. fleshao sam sa oficijelnim update-om za kh5200 (isti telefon apsolutno samo drugo ime i trziste - kh5200 je za korejsko trziste).
    ima bugova i nije sve bajno. za sada nisam nasao da mi neki dio telefona neradi kako treba (kot OE neradi BT, fm radio i kamera), ali sa druge strane ima gluposti koje me nerviraju. u to spadaju wifi ap koje nemogu izbrisati (moram pronaci kako ovo uraditi) kao ida se nemogu automatski dobiti postavke za gsmbih za gprs(imaju postavke za korejsku kompaniju ali ih nemogu izbrisati-opet moram naci kako se to radi iz komandne linije).
    proces je krajnje jednostavan, preuzmu se fajlovi sa OE servera (ima na forumu link) mob se prebaci u fastboot i za 10 minuta sve gotovo. prvi boot je pravo dugacak (meni je cak izbacio i kernel panic dva puta). nakon toga sve funkcionira.
    izgleda da ima nade da ce OE napraviti uskoro valjan softwer za ovaj telefon tako da se necu morati patiti sa upozorenjima na korejskom.
     
  19. robinho

    robinho Novi član

    Re: Google Android

    Prije tri dana dobio sam mobitel sa Android sustavom i zanimalo bi del netko zna neke dobre aplikacije za Hrvatsku i igrice?
    Na mobu imam igricu slice it i super..neke slične su dobrodošle. Naravno i bitno mi je da su aplikacije free i da se se ne treba plaćat za njih.. :)
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Mislim da smo vec prozvakali tu pricu. Ne zna niko osim tebe koje aplikacije tebi trebaju. Market i raspali redom.

    Ja evo koristim sljedece:
    3G Watchdog - za nadzor nad prometom
    AK Notepad - odlican notepad
    Barcode Scanner - must have na svim smart telefonima
    Dolphin Browser - ime kaze sta je
    Handcent SMS - aplikacija za sms
    K-9 Mail - za mail
    MSN Talk - MSN
    SET CPU - za overclock procesora
    Tapatalk Pro - za forum
    TubeMate - za skidanje youtube klipova
    Youlu Address Book - kontakti

    Igre
    Pool Break Pro - bilijar
    Pacific Wings


    Ima jos nekih super, ali nisu besplatne.