Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Minx

    Minx Aktivista

    Re: Google Android

    Meni se na 1.5 slicno desavalo ako ostavim background data i auto sync upaljene (o WiFi i 3G da i ne govorim).
    Par puta sam sa gotovo punom baterijom navecer mobitel ujutro nasla ugasen.
    Sada na 2.2 baterija bolje drzi.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Nije internet i nisu apliakcije. Vecinom su to aplikacije s kojima izdrzi 4-5 ili 6 dana. Kao sto sma i rekao, jedino sto primjetim je sto se brze napuni. Vjerovatno neki bug tokom punjenja.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    I ti to jos drzis na 1.5?
    Ne mogu da vjerujem :)
    Ja sam vec 6 ROM-ova promijenio, i vjerovatno cu jos jer evo lik najavljuje da ce za vikend izbaciti 2.3 za Hero-a.

    Sent from my HTC Hero using Tapatalk
     
  4. pac

    pac Komšija

    Re: Google Android

    Dali neko zna kako se ovaj lockscreen zove na android marketu, znam da ga ima jer sam ga vidio kod nekog na galaxy s-u
    [​IMG]
     
  5. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: Google Android

    @minx
    i meni isto se desavalo. vec sam se bio poceo sikirati da mi je vec riknula baterija. od kako sam instalirao ovaj openetna oko 3 dana se drzi gotovo konstantno (naravno ako ne gledam filmove i ne prasim neke igrice).


    ovaj openetna je super. mana koju vidim je fm radio koji ne radi, i pljuvali su po sporosti gps-a ali ja je ne primjetih. inace i kod 1.5 sam koristio varijantu da ukljucim jedan mali programcic koji pokazuje podatke o gps-u i cim se on zakljuca na signal, onda ukljucim program za navigaciju (iGo) procedura rijetko potraje preko minute. meni to nije sporo.
    uopste nemam zamjerki nekih znacajnih.

    @minx
    Hvaaaala :D :D
     
  6. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: Google Android

    mislim da je to wp clock.
    lici mi na njega
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Google Android

    Otkljucah ga nekako, da mi sad na sto stavis 5 stoja i da kazes da ponovim isto - ne bih znao. Al glavno je da sad radi :D
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Aferim :)
    Sad isprobaj jedno 5 do 6 ROM-ova da vidis koji ti odgovara. Nemoj odmah sve stimati nego malo eksperimentisi dok ne nadjes sebi odgovarajuci :)
     
  9. pac

    pac Komšija

    Re: Google Android

    Jeste to je taj hvala.

    @hamo pipa dali si mozda upoznat sa hardverski zakljucanim galaxy s, nasao sam na netu da nemogu svi modeli da udju u download mode pa im treba specijalni micro usb kabal. Ja mogu bez problema da udjem u taj download mode, jeli to znaci da mogu bez stavljati druge rom-ove bez ikakve brige?! Citao sam ako ti je tel hardverski zakljucan tj. ako mu neuradis taj neki fazon sa tim specijalnim usb kablom da ces telefon pokvariti?
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Nisam nesto mnogo citao oko tog hardwerskog zakljucavanja, ali ono sto znam jeste kad prikopcas telefon na USB dobijes opciju mass storage, odaberes je i telefon se ponasa kao obicni USB stick. Fino skines ROM na racunar, prebacis ga na telefon, odnosno na SD karticu, restartujes telefon, udjes u "recovery mode" i flashaj do mile volje. Naravno da bi ovo odradio moras napraviti "famozni" root telefona koji nije nista drugo nego admin ovlasti na win-u npr, odnosno "super user" na linux-u.

    Inace preporuka sto se tice androida (forum je legalan kao i ovaj, nema wareza) http://forum.xda-developers.com/index.php, odnosno konkretno za tvoj model http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=656
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Probao sam danas Android 2.3 za HTC Hero, onako na prvu djeluje fino i usminkano, dosta je preglednije i veci su fontovi, ispocetka mi je malo kao kocio ali evo kako odmice vrijeme radi prilicno glatko. Helem, ako neko hoce da proba evo mu link :)

    Kazu da sve funkcionise osim animacije prilikom zakljucavanja mobitela. Za ovo malo koristenja jos nisam primjetio da nesto ne radi.
    http://android-roms.net/hero/cronos-gingerbread-v0-9/
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Sve radi (GPS, wifi, kamera)? Moja iskustva s razlicitim romovima je da uvijek nesto ne radi. Hajd' nakon nekoliko dana javi iskustva u odnosu na Villain.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Radi to sve sto si naveo, probao sam, ali evo nasao sam nesto da ne radi, Angry Birds nece da pokrene :)
    Samo javi "force close". Testiram ovaj ROM do vikenda pa cu da vidim kakav ce biti ovaj sto treba da se pojavi na XDA developers.

    EDIT: malo sam cackao i pronasao da radi i Angry Birds. Fazon je sto sam je instalisao "po default" na karticu i tako nece da radi. Medjutim kad sam igru prebacio na phone radi glatko. Ova igra mi dodje ko neki benchmark za ROM i na ovom ROM-u ide prilicno dobro :).
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Evo i ja presao na openetnu. Maloprije zavrseno. Hvala Minx i iggy_popna na uputstvu i pruzenoj pomoci kada sam nesto zapeo sa flesovanje 10g i neki .dll fajl falio

    Aa.. malo cackam i instalirao dvije aplikacije sa market. Sve ok. Radi mozda malo i brze nego 1.5 ..barem mi se cini.

    Odmah sam skuzio na zalost problem ..osvjetljenje se vraca na senzore svaki put kada se ugasi. Znaci nastimama ga recimo na max i nakon sto se ugasi, upalim i opet senzori. Isti prob kao i kada se desavalo sa aktivaciom kamere. Aad.. mozda sam ja neku drugu verziju skinuo i mozda se rjesu u nastavku no nema veze. nije velika steta.

    Ostaje da cackam.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    A da ti nije ostalo podeseno automatsko osvjetljenje. Ako jeste onda bez obzira sto pojacavas nakon gasenja ekrana on automatski preuzima kontrolu.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Nije. Senzori nisu aktivirani. Recimo da je Iggi stavljao istu vrziju i njemu sve ok. Jednostavno vraca na senzore svaki put nakon gasenja.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Kako resetujete telefon na "fabricke" postavke (ovi koji koriste openetnu na gw620) ? Rece mi iggy da se ide na reset koji se nalazi u privacy setings ali se meni nista ne mjenja kada resetujem na taj nacin. Samo se restartuje telefon bez ikakvog brisanja i ako prije toga izbaci upozorenja da sve ide na del itd itd..
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Google Android

    DO THE FOLLOWING TO RESET LG GW620 TO FACTORY SETTINGS.

    Hold down the VOLUME DOWN button, MENU button (the one on the keyboard), and CAMERA button for about 5-10 seconds, and a message will come up asking if you want to factory reset the phone.
    Important : all data will be lost
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Ne funckiionise ta metoda. Tnx svakako. .

    EDIT: Odradio naredbom "-w" iz cmd-a.. oni koji su ubacivali openetnu znaju o cemu se radi.