Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Re: Google Android

    Neizgleda lose uopste samo mu SE UI nestoji kvari citav telefon.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Google Android

    Konacno i multitouch za SE. Razmisljao sam o kupovini X10, ali ovo ce promijeniti stvari, jos samo ako cijena bude pristojna.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Dobar je telefon. 8,7mm, mislim da je to najtanji smart phone na tržištu.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    LG Optimus Black ..6mm-9,2 mm.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    121 x 63.5 x 9.2 mm
    Nećemo sad ovo pretvarat u koji je najtanji telefon.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    ..i 109 grama.

    Naletio na naslov da je najtanji smartphone na svijetu i ako izgleda na dodjem dijelu iznosi 9mm a gore negdje oko 6mm. Pa kada vec spominjes najtanji telefon..
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    Re: Google Android

    Prosječan tel,kad se uzme u obzir koja će mu biti cijena. Pored toga svega ovo mi je nekako najviše zasmetalo :

    Memory: 287MB storage, 512MB RAM, microSD card slot, 8GB card included in the retail box.

    Što reče jedan lik,nokia n95 stara 5 godina ima više interne memorije.

    EDIT :

    vidi se ko je tata na tržištu

    http://www.youtube.com/watch?v=HU2nG9qy6vs&feature=sub
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Google Android

    Xperia arc:
    We have to warn you though, that the 8.7mm thickness that Sony Ericsson is so keen to advertise is measured at the center – the Arc’s slimmest part. The curved handset is more than a millimeter thicker at the top and bottom edges where we measured a thickness of 10mm. Now that’s pretty slim for any smartphone and it certainly gives that high-tech vibe that we appreciate so much – it’s just that you shouldn’t fall for the misleading ad materials.

    :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Zanimljiva slika:

    [​IMG]

    Ne treba se peglati koliko je realna.
     
  10. Chem

    Chem Komšija

  11. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Re: Google Android

    eh evo gaaaa
    konacno uspio na gw620 ubacih ovaj openetna froyo 2.2

    prije svega zahvala gospodjici minx koju sam bezobrazno peglao a nije me ni jednom bezobrazno otresla.
    imao sam jedan zestok kvar kojem sam ja kriv. izbrisao sam neki file koji je esencijalan za rad svih tipki. ali bas svih
    jedva sam uspio vratiti sve. opet zahvaljujuci Minx.


    najveci problem je bio u samom firmware-u koji sam skinuo a koji je bio ostecen i nije htio da se digne na moj telefon.
    ugalvnom sad sve radi i sve fura. impresioniran sam brzinom i odzivom sto ekrana sto aplikacija. ovih dana cu jos istestirati da vidim kako to fura.
    ukoliko planirate naoruzajte se strpljenjem i udrite. bez brzopletosti.
     
  12. Chem

    Chem Komšija

    Re: Google Android

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gTjbjtS9Pjw&feature=sub[/youtube]

    :lol:
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Google Android

    Probao sam na HD2 i win 6.5, WP 7, Android 2.2/2.3, sve radi fantasticno, na kraju ostavio WP 7 koji je tata sto se UI-a tice, best tastatura, 720p recording itd.
    Android ide stvarno brzo, overklokiran telefon na 1.3Ghz, Quadrant score ~2800, Neocore bench 37 FPS-a.
    Ko misli uzimati telefon HD2 je najbolja solucija jer na njega ide i Ubuntu, meego, android, wp7, wm, pa izaberite sta vam odgovara :)
    Da ne spamam ovde, otvorite temu za Windows phone 7, OS je za svaku pohvalu...
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Google Android

    Dobio sam nov Samsung Galaxy S, Android 2.2 Froyo na njemu. Medjutim, ocito je telefon zakljucan na mrezu "Telenor Hungary", kad ga upalim izbaci poruku "Enter network unlock code". Dobio sam i racun uz telefon, ima neki sticker sa nekih par brojeva i sl. al sumnjam da je to - to (vec 2x sam beze ukucavao neke brojeve, pa me strah da ne zakljucam totalno telefon ako fulim jos par puta).

    Googlao sam, Samsung je taj code zastekao u sam telefon, pa izgleda da ga moram "rootat" pa onda pomocu jedne aplikacije cu dobiti taj serial. Opet googlao, nasao par nacina kako da ga rootam, al bezuspjesno, uvijek javi "Access denied" ili sl. Jel ko od vas kad ovo radio, i ako nije, mozel ko preporucit kakav servis gdje ovo mogu otkljucat?
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Google Android

    Imas PM, trebalo bi da prodje bez problema ;)
     
  18. pac

    pac Komšija

    Re: Google Android

    Dali se nekome desava da poslje restarta nestanu pojedine aplikacije?
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Poslije restarta ne. Ali mi se desavalo kad uradim "restore" nekog "backupa-a" od prije. Doduse pretpostavljam da mi se to desilo jer sam obrisao onaj cash.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Da li osobe koje imaju telekomov gw620 imaju problema sa baterijom ?

    Nekoliko mi se putadesilo da mi baterija traje moztda cak i 12h bez puno koristenja. Dva-tri puta se desilo da se telefon ugasi zbog toga ali takodjer ga nisam mogao upaliti da dok nisam izvadio/vratio bateriju.

    Nisma skuzio u cem uje fazon. Gasio sam aplikacije i resetovao telefon ali opet se znalo desiti.

    Baterija uzdrzi mislim i 6 dana ali kada se nesto slicno desi, jako se brzo potrosi.

    Evo jucer se potrosila tokom dana, napunio je i jutros mi javlja da je baterija prazna.. tako da sam sada napunio treci put.

    Nije cesto ali se desilo par puta. Jedino sto sma primjetio jeste da se isprazni brzo ako se brzo i napuni. vjerovatno se baterija en napuni u cjelosti ali meni svejedno javi da je na 100%.

    1.5 android.. onaj default od telekoma. Nisma nista ubacivao i rootao pa me interesuje da li se i kod ostalih desava na 2.2 i slicno. Ne znam da li je softwerski ili hard prob.