HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Znači zvati. Ništa sutra priključiti sve i zivkat, pa kad (ako) ih dobijem. Hvala na odgovoru.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Vjeroovatno treba klonirati MAC adresu računara koji je i prije bio na netu.
     
  4. gilla

    gilla Aktivista

    Imam pitanje za one koji se bolje razumiju. Naime hoće komšija da priključi hs, e sad ovi hsovi znalci gledali i kao predložili meni da idu sa onog mog kablovskog kabla da njemu tako priključe(a ne da njemu dovode poseban kabal, valjda im manje posla) . Riječ je o kućama ne stanovima. Zanima me postoji li mogućnost da mi zeznu signal ili da nekako utiče na konekciju prije svega, tv skoro i ne gledam. Bilo u početku ili naknadno.

    Hvala.
     
  5. najamnik

    najamnik Novi član

    Pozdrav. Treba mi savjet ako moze da se ne zalijecem :)
    Prije pola godine sam mislio uvesti digitalnu tv kod sebe (Socijalno dio grada) i ali sam odustao jer me BH Telecom tj moja TV nervira sa sadrzajem i cijenom a druga opcija bila je HS (ciju kablovsku imam i ok mi je sem sto nema Sport kluba). Onda sam malo po forumima vidio da je HS bezveze, da internet im je katastrofa, risiver za digitalu jos gori , da cesto ledi ili je slika losa ili .... sve lose inace. Odlucio da sacekam malo pa da Logosoft uvede instalacije u moju zgradu ali do danas a i u blizoj buducnosti Logosoft nazalost nece kablove provlaciti u mom dijelu a pa opet razmisljam o HS-u? Citam malo po forumima da su sad popravili kvalitet slike izbacivanjem risivera a ubacivanjem modula. DAkle zanima me
    isplati li se uzeti taj KID paket, (mislio sam Kid 3 + HBO i Arena sve) sto se tice pouzdanosti? Ne bi da moram svaki drugi dan traziti kanale, onterent da mi puca svako malo i sl. Nije problem mi dati koju marku vise ali da radi a ne da gubim zivce. Druga stvar koja me zanima da li na svom tv-u uopste mogu da dobijem taj modul (ako mi potvrdite da je sad HS ok ) jer mi je tv LG LCD 32LC2R? Trazio sam po specifikaciji ali ne vidim da ima uopste taj dvb-c ili t ili koji vec prikljuc za digitalne module jer ako mi ne moze taj modul vec samo risiver da odmah odustanem od sveg ili kupujem novi tv . Naravno ako neko zna za neku trecu opciju digitalne tv tj treceg provajdera koji moze na socijalno nek javi :). ZA sad mi je HS kablovska obicna, Bh telecom 8G ADSL.
    Hvala unaprijed
     
  6. GW

    GW Moderator

    HS internet je dobar, resiver za digitalu je loš. Stalno šteka i zamrzava.
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jel ovo torrenti napokon vise nisu ograniceni? :lol:
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne smijem ni probat, debelo preko limita. Nemoj se ti radovat, cekaj do sutra makar, uhljupi su to :lol:
     
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma znam, nego su najavili da ce ukinuti to ogranicenje, pa reko da nije vec taj trenutak dosao, ajd uzivam dok traje :)
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad su to ba najavili :D Nadam se da si u pravu :D
     
  11. GW

    GW Moderator

    Evo meni idu torrenti na 300 kb/s+. Šteta što nemam šta skidati. :D
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel ovaj m&h company zapravo isto što i HS samo drugo pakovanje???
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da. Mislim da ti je to receno i na nekoj drugoj temi :p
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    [​IMG]

    Koristi li neko fiksnu od HS-a? Kakvi su sa pozivima prema mobilnim mrežama i fiksnim što domaćim što inostranim? Prvenstveno mislim na stabilnost i cijene.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ukinut je torrent throttling na HS prije 2 ili 3 dana.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Mogu se uhvatiti 6 HD 720p kanala, na 458 mhz 256 mod, i 362mhz sa 64mod, ako vec niste saznali :)
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

    Desava li se nekome desava da mu nestane konekcije kad je aktivan torrent! Posljednih dana mi se to dogadja. Radi o utorrentu.
    Ne znam je li do Hs-a ili neceg drugog.
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    HS pustio nove brzine u promet :

    [​IMG]
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Danas sam bio u kancelarijama HS-a s namjerom da otkazem ugovor. I naisao sam na maksimalnu neljubaznost i aroganciju osoblja, tacnije, sefa nekog. Mislio sam otkazati postojeci ugovor (Full3 paket) i potpisati novi (samo katv i net 4096/384 bez digitalne) na osnovu 3. tacke ugovora koja kaze da klijent moze raskinuti ugovor ukoliko HS promijeni programski sadrzaj, sadrzaj internet paketa ili cijenu. Gore spomenuti sef je odmah hladno arogantno rekao da to pravo nemam jer promjena u paketima nema. Rekao sam mu da promjena ima jer su se brzine promijenile, na sta mi je odgovorio da su promjene isle nabolje za korisnika, a ja sam mu odgovorio da to ne stoji u ugovoru (stoji samo promjene bez spominjanja jesu li te promjene nabolje ili nagore za korisnika), na sta je on onda rekao da razgovaram sa pravnikom njihovim kojeg nije bilo u tom trenutku dole i da dodjem ponovo u ponedjeljak.
    Sustina mog posta je da treba mijenjati HS, ko ima priliku, nekom drugom firmom.

    Je li iko od vas uspio otkazati ovaj ugovor na odredjeno vrijeme (15 mjeseci)?
     
  20. alen89

    alen89 Novi član

    STARO:

    [​IMG][​IMG][​IMG]


    NOVO:

    [​IMG][​IMG][​IMG]