BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    thnx na infu. Sad mi je i jaran na mSN objasnio. A sto se signala tiče... pa jebote mora bit dobar, na Ilidži sam. Mislim bio je OK dok sam imao ADSL ( moj amidža prijavio mojatv i za 7 dana mu prikopcali i sve radi extra. nalazi se 5 minuta od mene )
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo jucer su mi prikopcali ovu NjihovuTV :D nakon 17 dana cekanja. Paket ne MojaTV Net. Dobio sam Albis StarGate 8000 STB. Slika na TV mi je ok. Jucer mi se 2 ili 3 puta desihnronizovo modem ali eto nije nish pretjerano strasno. Brzina neta je ova
    Problem sa pingom u igrama je rijesen, jer je ocito do uploada bilo. Tamo gdje sam imao ping 90+ ms, sad je 55-70ms.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haj nek si i ti ping riješio drago mi je ko da sam na bingu dobio haha :D

    BTW Jesu popravili šta listu kanala, prije je bio očaj...
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    naravno da jesu provjeri na stranici :)
    sad je fakat ok
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Apsolutno nema veze sto si na Ilidzi ali ima veze kakva ti je parica i da li ima gresaka, mora biti idealna za 2 stb-a ako hoces da ti sve bude ok, ja opet bez optike ne bih uzimao 2 stb-a
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da, kanali su OK. Mada bih vise volio da je manje ovih lokalnih kanala tipa TV Sarajevo, Slon (jer ja to necu nikad pogledait, niti ima sta zanimljivo ili nesto sto nema na drugim kanalima)... a da su ubacili neke druge, mozda njemacki MTV ili neki drugi program sa stranom muzikom. Mozda jos neki Pink iz palete Pink paketa...
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo mog jada i cemera navecer
    http://www.speedtest.net/result/1207173836.png

    sramota i grehota
    nego da li ima kakvo rijesenje preko telefona
    tacnije mogu li kako reagovati i sta uraditi ako ih nazovem na 1422
    ja sam pokusavao resetovati modem ali nije do toga jer ujutro imam brzinu skoro 2 Mbps ali navecer max 0.7 Mbps sto znaci da je do moje opreme i modema i parica sve uredu,ali je problem u opterecenju,kada se navecer svi nakace na net
    adsl flat 2 koristim
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Uzmi sebi TP Link TD-W8901G sto BH Telecom daje dzaba..imas po pik.ba po 45-50 KM tako sam ja sebi kupio i malo je bolja situacija s njim nego sa onim losim Paradigm sto je Telecom ranije davao a sigurno i dan danas jos daje taj model.
    Vidi malo i žice kako ti je to sve spojeno jeli sve OK..ja sam i to provjeravao kad sam mijenjao telefonsku uticnicu jeli najbolje spojeno sve i OK je..gresaka nemam..jedino sto imam zamjerku sto download ne ide preko 1.73 a upload je max 0.20 :smt002
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sve to stoji, ali ima dosta slucajeva gdje je kod jednog ok i sa 2 STB-u, a kod komsije nije uredu ni sa jednim. HST-om se nakaci na liniju i vidi na grafikonu ima li prekida, ako je to uredu, njima je najlakse povecati propusnost :mrgreen:
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Tobe jarabi, nazvali me da mi kažu da su popravili, ja dolazim, kad ono nije popravljeno. Ujutro 2Mbps, navece 0.7, ista prica.
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    Početkom sledećeg mjeseca uvodim adsl... Valjda se neću pokajati...
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija


    Ista prica i kod mene, rekose doci, nisu jos. Tokom dana nemam ni 1Mbps, tek tamo rano ujutru ili kasno navecer iza 12h imam 1.8 Mbps.
    Sve je bilo uredu do marta i uvodjena flata, nesto su zajebali u centrali cim se ovo desava ovako, il se svi nakace tokom dana pa ide jedva.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajmo pricati realno, bilo je malo problema s uvodjenjem flat paketa, neki ljudi jos imaju odredjene probleme ali ja sad prvi put imam konekciju od 2 Mb i skidam brzinom 240 do 250.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa realnost je da neki imaju problema a neki ne.
     
  16. AjdinStrosa

    AjdinStrosa Novi član

    Jel se moze koristiti moja tv u rout modu .. ja sam konto prikljucit ovo radi telefona i snimanja programa ali to ponekad..urijetko bi koristio taj njihov resiver jer imam dreambox tako da bi to njihovo bilo vecinom vremena iskljuceno..ali me zanima posto sam cito da mora u bridge mode..a meni za dreambox treba rout..moze li u rout da ne moram kad hocu da gledam njihov resiver mjenjat postavke u modemu nego samo da prikljucim
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    moze :smt006
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    u TK pruzaju optiku..gledam od Šićkog do Solane (Tz) kopaju i stavljaju opticke vodove..
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da li je moguce da ja jos cekam da me prebace na brzinu od 2MBPS? Koristim MojaTV Net paket i ne bi trebalo biti komplikacija jer nisam mjenjao pakete.
    Evo kako moj speedtest izgleda

    [​IMG]

    Zalosno
     
  20. Quark

    Quark Novi član

    [​IMG]

    Ovako je kod mene kako su uveli flat. U sitnim satima mi dodje ok oko 1.75Mb/sec pa sve do nekih 9-10h. Zvao sam ja podrsku vise puta, oni su davali neke naloge ali me jos uvjek nije niko zvao. Vidim da jos ljudi ima iste probleme.Inace, korisnik sam flat 2 paketa.