BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. svire

    svire Novi član

    I kod mene je bila ista situcaija ko kod tebe odjednom se ustabili i nije vise bilo problema , ja mislim da su gotovo rijesili te probleme nadam se na ce tako i ostati :)
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Vidim nešto net usporio kod mene ,pogotovo youtube.Sad mi se dade da vidim šta će biti ako pokrenem speedtest kad vidi...

    [​IMG]

    [​IMG]


    Na početku kada su "pustili flat" je bila daleko bolja brzina pogotovo "prema vanjskim serverima" nego sad.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I kod mene je malo opala, negdje na 1.6Mbit.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Dosao kraj mjeseca pa narod hoce da potrosi limita sto mu je ostalo :mrgreen:
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Nasi serveri izgleda malo kašlju,dojčland evo radi ko sat.
     
  7. svire

    svire Novi član

    [​IMG]

    Mene zanima zasto je kod mene velik ping? koristim netflat 2 paket
     
  8. metallac

    metallac Aktivista

    Ja sam odustao od uključivanja adsl-a... Na bežičnom nemam nikada prekida, jedino me ping nervirao, ali sada sam dogovorio veću brzinu uz nižu cijenu i još neke pogodnosti (kao stari korisnik :D)...A i ping odličan sada... Prava borba za korisnike jbg kriza je :D
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na poslu imam 3 kompa, preko njihovog ovog modema se spajaju svi, i svi prave zasebne konekcije. Znaci da sad moram kupiti router i to sve preko njega spojiti?
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Stihoklepac mozel objasnjenje za ovu obavjest od BH Telecoma ?
    Dali je urodilo plodom pa smo sad dobili promjenu IP adrese svakih 24 sata ?
    Ili je ovo nesto drugo.. :smt006
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Danas stigli monteri za Moju TV...
    Pojacali mi paricu usput na moj zahtjev :mrgreen: , dobio sam onaj Albis reciver i sve fercera odlicno
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    Pa vama na Mojoj TV ADSL bolje radi nego nama pravim vlasnicima ADSL usluge..sta reci sramota od BH Telecoma
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Po cemu smo mi krivi vlasnici ADSL usluge..Placam im dodatne dvije tri usluge više..
    [​IMG]
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    De pojasni to na vlastiti zahtjev, znaci trazio si da ti "puste" malo vecu brzinu da bi imao onu sto govore da imas u ugovoru?

    I, opet da priupitam, jel normalno da se ima .85Mbita sa netflat1 paketom? Meni toliko ide, a haman da niko nema taj paket pa da potvrdi :(
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ma nidje veze, parica se ne moze pojacavati, moze ili ukloniti smetnja na njoj ili pustit signal po novoj parici sto je kod taleta vjerovatno i bio slucaj
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija


    Ma, nije normalno, i kod mene nije tacno 2mbps na Speed testu, nego 1.75. Ali, download mi ide na 200Kbps i zadovoljan sam.
    Dakle, nije normalno, tipicna aljkavstina od telecoma. Vjerovatno mozemo ocekivati lagano normalizovanje brzine tokom naredne dvije godine :lol:
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma pod normalno sam mislio jer "normalno" za Bihnet, ne sjecam se prije brzina, znam da je na fz islo 220 a ovamo mi je sve u magli. Ako je i ostalim tako, nemam se sta buniti :) Primijetio da sa ide i meni dl oko 100njak, malko vise, ali tu je to negdje uglavnom.
     
  20. Triforce

    Triforce Aktivista


    OJJJ Poludit cu ! XD Ja nikad da prijavim MojaTV :S