BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. svire

    svire Novi član

    [​IMG]

    Kod mene ista situacija u jutru sve ok 1.8 - 2.0 Mbps. Po dani katasrofa,navece isto bude sve ok.
    Zvao sam otkad su uveli ove flat pakete i evo vec 20 dana nista ne poduzimaju ne *ebu ljudi ni 1% samo govore kako su napravili nalog i da ce biti rijeseno.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ima naloga i previse, first come, first served... Doci ce svako na red :), i btw. i meni na speedtestu uvijek izbacuje ispod 2mbita, a na torrentima redovno ostvarujem 200-250 kb/s, a to je valjda bitno, mada vama i linija nije nesto :)
     
  3. svire

    svire Novi član

    ma ja ih nazvo i podnio nalog i rekli mi da ce me kontaktirat.Posle 2 dana zovu i kaze popravili smo ,sad bi trebalo bit sve u redu.Ja dodem kuci konekcija nikakava 0,6
     
  4. zdici

    zdici Aktivista

    imal tko kakve štele u BH Telecomu ili da prenese tamo :smt003
    treba nam 24 satni reconnect u udnosu na danasnji koji je svakih 12 sati 8)
    u nedjelju mi se cak djevojka u Kladionici požali pade joj konekcija usljed
    dodavanja mog tiketa..tako da listic nisam ni uplatio :eek:
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa ne traje reconnect 2 sata, u par sekundi se to zavrsi, a nek napravi da se to desi tik prije pocetka rada kladionice i eto.
     
  6. handza

    handza Guest

    Kad se vec spominjao ovaj SceneGate 8000, da li iko zna kako na njemu prebaciti sa 720 na 1080? Nema nikakvo uputstvo, a postupak sa ponovnim pokretanjem i tipkom Menu ne daje rezultat :(
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa cekaj, zar to ne prebacujes na TV-u? :roll: :?:
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jebem ti ja takvu kladionicu koja radi preko ADSL-a.. :wink: :wink: :wink: cifuti jedni lihvarski....
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Sta manualni rekonect radi.Internet i hoce i nece,ja kontam nesto opet seru pa popravljaju, nije reko sigurno do mene.I eto haman da jeste do mene(citaj paradigma).
     
  10. handza

    handza Guest

    TV automatski detektuje ulaz, mijenja se na set-top box-u. U bht uputstvima ima proces za neke uredjaje, no na ovom nije isto. Uglavnom i raspitivao sam se, dosta raje je mijenjalo ali kod mene ova kombinacija ne fukcionise, tj. ne pozove taj meni u kojem se ove postavke mijenjaju ;)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zar nije taj auto reconnect u tacno odredjeno vrijeme? Bar je tako na logosoftu.
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pri samoj montazi, prije ucitavanja softwarea kod Motorolinog STB-a se pritisce menu dugme, i onda se namjesti rezolucija kao i drugi parametri, npr. da li ide preko scart-a ili preko HDMI kabla, mada se za ovaj drugi mora prvo namjestiti na scart, pa onda prebaciti na HDMI.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    ma zdrobila se jadnica tamo connect ponovno ADSL i ISDN jos ponudjeno i ANALOGNI MODEM tako nesto..
    ma kakvi nece i bog.. :mrgreen: tako da od uplate nebi nista..
    ma trebali su to davno rijesit svaka 24 sata reconnect sta bi im to falilo..nego ovo smaranje svakih 12 sati..
    to je 2 minute im promjenit na opcijama
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pa eto jeste svakih 12h umjesto prijasnjih 7h. Paradigm nece ni da manuelno uhvati konekciju iz prvog pokusaja, a kamoli da sam radi reconnect. Ja nisam osjetio da je uradio reconnect vise od pola godine, doduse kada sam uzeo TP-LINK, s paradigmom sam se nervirao svaki dan radi toga :)
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo i meni i jaranu su uvažili reklamaciju za prekoračenje od prošlog mjeseca.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Covjek bi pomislio da bi neka logika bila da se to uvazi svima sa saobracaj ostvaren tog dana, bez potrebe za pojedinacnim zahtjevima, no eto vjerovatno se i ovo moze smatrati pozitivnim razvojem dogadjaja.
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ali furka je sto dosta ljudi ne zna za ove reklamacije pa ce misliti da su stvarno ovoliko prekoracili.
     
  18. svire

    svire Novi član

    Evo meni napokon nakon 24 dana konekcija se ustabilila.
    Do sada je bila katastrofa down: 0,6 ping:100 , evo sad je sve ok download gotovo uvijek 200 kb/s ping : 60-70 upload : 0,21

    edit: zaboravih reci da koristim netflat 2 paket.
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I meni su uveli evo juce, a prijavio sam oko 10. februara, znaci cirka mjesec i po. Dobio sam neki Kasda wireless router, valjal to cemu? Vidim tamo u onom web configu ima svasta nesto, preletio sam opcije sve i masala :) Kina majka :)

    I sto se tice brzina, imal iko sa netflat1 paketom da kaze koliko mu ide? Meni nece da predje .85Mbit nikako, pa jel to tako i treba biti ili moze malo vise? I pingovi su nesto uzas, do telekomovog servera je preko 100.
     
  20. jeretik

    jeretik Komšija

    12 popodne, a brzina 2Mbps :D Jupi :D
    Drzim fige da ce tako ostati cijeli dan, jer bi to znacilo da su popravili.