Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. maki

    maki Novi član

    pise da je na 54 % baterija (bar na telefonu tako pise)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Onda ti nije root odradjen kako treba. Prelistaj XDA forum, imas tamo sve upute kako odraditi root, ako vec ne moze preko onog programcica.
     
  3. maki

    maki Novi član

    eh ovako :D posto ja nisam uspio root uraditi sa one click ili z4root programom moze li nam neko detaljno objasniti postupak pa da se zna da ne trazi raja vise uokolo, ja licno imam 2.2 froyo.xfjp9. ako vedo mozes ti objasniti postupak kako si ti sebi uradio ili neko drugi dobro bi bilo pozzz
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. Deniken

    Deniken Aktivista

    kako cemo nabacit oficijelni 2.2.1 na i9000?
     
  6. pac

    pac Komšija

    Tako sto ces flash-ati oficijelni rom koji nadjes na xda forumu u galaxy s pod forumu koji ti je vedo dosad 3 puta spomenuo. A ako opet neskontas kako idi u servis i plati da ti se odradi. Moj savjet ti je ako ces sam da radis prvo provjeri dali ti radi "3 button combo" za download mode ili kako ga osposobiti.
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    Nabacio sam na htc tattoo najnoviji rom 2.3.3 Gingerbread .... Rom je fantastičan, iako je custom apsolutno sve živo radi i brz je ko zmija...
     
  8. maki

    maki Novi član

    drustvo ja sam isprobao sve zive opcije po netu i root mi ne ide od ruke, firmware verzija 2.2 osnovna verzija i9000xxjpp, kernel verzija 2.6.32.9, broj verzije Froyo.xfjp9 ... ako je iko uspio uraditi root na ovome neka javi pls ... uglavnom sam pokusao sve ove po netu opcije al nece ...
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa ako ti ne ide tako, nabaci neki custom rom koji je vec rootan?
     
  10. Deniken

    Deniken Aktivista

    Nabacio sam Darky ROM. Posve lagao, izledalo je malo komplicirano.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko nasao (free) aplikaciju ili widget s kojim mogu staviti telefon u landscape mod ? Ili ako ne, da mi zakljuca kada okrenem sa senzorima. Widgetsoid, my settings, free power widget, power control, quicksettings nemaju te opcije a orientation lock vraca u portrate mod.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moras zamijeniti launcher.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nabaci AWD launcher, s njim mozes radit sta god hoces.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    ADW okrene samo dekstop. Udjem u apliakcije i onda budu u portrate modu.
     
  15. maki

    maki Novi član

    samo da javim da sam uspio root uraditi i instalirati lag fix itd itd... uradio sam to pomocu odin programa pozzz
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi stigo mi Galaxy spica, strava fon, doslo 70KM carine, ukupno 260KM - nov telefon. :)

    Nego sto mi je blijeda opcija za servis centar poruka stoji 38761125.....000000000 i ne mogu to editovati da šaljem poruke.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Unesem ovo:

    *#*#4636#*#*

    Phone information, SMSC unesem pravi broj i idem update, i kaze update error?!?
     
  18. Deniken

    Deniken Aktivista

    gdje si uzeo? koja zemlja?
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Engleska.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da sa symbian nokie prebacim kontakte u android? lol

    Učitao sam ih sa sim kartice u android, ali kada pišem poruku i odaberem neko ime kaže da ne postoji broj telefona, mada je uredno tu. :)