Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Export sa Nokie u .vcf formatu (cini mi se da je taj format), prebacis na phone ili karticu i povuces kontakte pomocu funkcije "Import contacts" u imeniku.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako ne uspijes ovako kako hamo pipa rece, onda syncaj kontakte sa google accountom sa simbiana, poslije na androidu cim napravis google account kontakti su automatski tu ;)

    Ako ni to ne ide, onda prepisi kontakte na gmail, otkucaj zacas, pa onda sync sa telefonom :) eto od ovoga mora nesto upalit :D
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ok ovo sa kontaktima, nego kako editovati sms centar broj ne uspijeva mi nikako
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Meni je HTC Hero automatski povukao i postavke za internet i sve ostalo. Ne kontam sto je to kod tebe problem :?:
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Alibegovic

    Kucaj "*#*#4636#*#*" bez navodnika, idi na Phone Information, nadji polje SMSC, ukucaj novi broj i klikni na update (iako ne kontam sto bi to radio).
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dog, to sam i pokušavao, vidi prethodnu stranicu, uglavnom kad idem update dobijem update error.

    Evo zbog čega to radim, jer mi fon sa kartice učita SMS centar broj sa milion nula na kraju.

    [​IMG]
    [​IMG]


    Možda je problem jer je bio na engleskoj Three mreži i dekodiran je.

    Uglavnom telekomova kartica bez problema radi pozivi i primanje poruka, ali slanje steka zbog tog problema.

    Verzija softvera 2.1
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probaj drugi rom ili refreshati taj.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mogu li dobit instrukcije kako da nabacim isti ovakav 2.1 oficijelni ? Naravno da nema ovog Three loga i njihovih sranja.

    Juče sam prvi put u životu dobio Android telefon.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Postoji li šansa da se unese SMS centar broj kada nije SIM kartica u telefonu?
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jel rootan telefon? Ako jeste, nemoj pokusavati oficijelni dok ne uradis unroot. Pretpostavljam da ces instrukcije naci na xda-developers ili androidforums forumima.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo nabacio Handcent sms, i slanje poruka radi sasvim normalno, bez ikakvog mijenjanja onog SMSC broja,
    ne znam što na ovom defaultnom messagingu neće.
     
  12. neko

    neko Aktivista

    ja sam se pravo zagrijao za galaxy s, ali sve vishe i vishe ljudi oko mene se zali na bateriju. nekoliko ljudi mi kaze da pune svaki dan, a neki cak i svako 4-5 sati. dajte kakvih komentara, sta se desava s baterijom kod samsung telefona? apsurdno je izvaliti bruku para za telefon kojem baterija ne moze 2 dana trajati. :S
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    A koliko ti ocekujes od uredjaja koji ima 1GHz CPU + GPU, 512 rama, 4" ekran? Zavisi koliko se igras s telefonom dnevno, uz neko normalno koristenje moze prebaciti dan i po. U ostalom ne vidim problem punjenja kad krenes spavati, dok si kuci, tako da je meni bitno da do tad izdrzi :D
    Nije samo kod samsung telefona problem, vec do high end hardwera u telefonima + android. Primjer koliko softwer igra ulogu ovde: HD2 sa stock win mobile dan i po baterija, sa phone 7 ne moze ni 20 sati izdrzati, sa ovim custom androidom izdrzi 2 puna dana i jos koji sat ;)

    Na pocetku koristenja tog telefona izvuci ces mu bateriju za 5 sati jer ces ga non stop nesto ceprkati, instalirati, igrati se, wifi, kasnije kad ti malo isfura trajat ce baterija sasvim dovoljno :D
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni na galaxy S drzi po 45+ sati, uz konstantno upaljen WiFi i brightness displaya na 80% ;)
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na trajnost baterije ROM znacajno utice. U odnosu na zvanicni 1.6 koji je dosao kad sam kupio heroa, sa ovim romovima sto sad koristim baterija traje i duplo duze. Dan i po je neki prosjek.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vi iskusni androidaši, koji su po vama must have wigeti, mislim na ove fensi satove itd :)

    Ne znam kako da uredim desktop. Instalisao sam launcherpro, imam čini mi se 6 desktopa, jel to puno? lol
     
  17. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Fancy widget pro i beatiful widget.

    Mogu dodati da je besplatna aplikacija "SMS Backup +" korisna. Napravi SMS label u GMail-u tako da se mogu SMS/MMS konverzacije spasiti u tom label-u, pa recimo nakon brisanja podataka, mogu se poruke povratiti na telefon ili cuvati na google serveru jer sam primjetio kad otvaram sms konverzacije da su znatno sporije pri vise od 100 poruka.

    Preporucio bih Panoplanet,3D Star, i City at night live wallpapers. Vignette je dobra fora za kamere ako nista drugo barem zato sto moze ospobiti da se koristi volume button za slikanje.

    Air Attack HD i Jet Car Stunts nisu lose igre.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo nasao sam apk fajl za 3d galeriju i instalisao je na 2.1, imal tako nesto slicno i za live wallpaper?
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Jedan moj stariji post sa preporukama:

    Sretno! :smt002
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije zar da dobijem flash podršku ako instaliram Skyfire browser?

    Evo nabacio sam i iGo, odlični detalji.