Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. neko

    neko Aktivista

    da, zapravo si ti jedini koji mi je i rekao da toliko izdrzi baterija, ovi ostali se samo zale.
     
  2. maki

    maki Novi član

    meni je dan drzala na pocetku al s tim da po citav dan igram nesto cackam surfam po netu kad sam kuci surfam po netu kad sam na kafi itd. evo sad uradio root, instalirao lag fix itd. i evo citav dan sam opet nesto cackao radio i baterija je 70 %, s tim sam cuo iskustva jos ljudi koji kazu na pocetku treba par punjena dok se ne ustabili baterija ( koliko je to sad tacno vi procjenite ali meni je sve bolja i bolja s tim da ja svaki dan dosta radim na njemu ) da napomenem posle root-a lagfixa cini mi se da makar duplo vise drzi
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jedno me interesuje, što nijedna android aplikacija nema EXIT opciju? Nego se sve ostanu vrtjeti u pozadini.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Drug samo da potvrdim da storage na ovom telefonu radi bez problema na 2.1 softveru.

    Kad uštekam usb, samo razvučem notification bar kliknem na usb i "mount" kao drajv i piči nea frke. :smt006
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zato sto Android sam gasi aplikacije koje nisu neophodne kad treba vise RAM-a za neku aplikaciju. Uopste nema potrebe za Task menagerom mada mnogi navode da je to "must have" aplikacija. Vjerovatno je u pitanju navika sa symbiana kao sto je i meni bila, ali evo vec 2 mjeseca funkcionisem bez task menagera i telefon radi odlicno.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    OK skontao sam to, hvala.

    Nego kako da imam naša slova bez da ubacujem neki drugi softver?
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    I ja ne koristim task manager, a koristio sam ga na starom 1.6 romu... ubacio sam modani 2.3 rom i bez task managera baterija traje dva dana uz mnogo razgovora na telefonu... na starom romu svaku noć sam punio telefon
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo nabacio onaj Cyanogen fajl na mem kartu, kernel je verzija 2.6.x na telefonu, pritisnem Volume down, Call + End call da uđem
    u recovery, i nema šanse samo se pojavi logo uskličnika na telefonu i tako stoji u nedogled. Šta bi moglo biti?
     
  9. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    To je tesko utvrditi svima koji nemaju pristup tvom telefonu.
    Na XDA stranici nadji svoj telefon, detaljno pretrazi forum, garantujem da ces naci sve odgovore.

    Za Froyo i Gingerbread potvrdjujem da je task manager suvisan, OS to sam regulise.
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Kako promijeniti SMS zvono (melodiju)? U meniju imam opciju ali mogu birati samo melodije sa Android sistema, ne mogu sa kartice?
    2.1 Eclair

    Ja sam stavio Advanced Task Killer jer mrzim da mi se nesto vrti u pozadini...
    Inace, na 2.1 dobio i live wallpapere, izgleda je LG uradio modifikaciju pa dodao
     
  11. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Na SD kartici napravi folder "ringtones", unutar njega napravi folder "notifications" i ovdje smjesti melodije.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Instaliraj rings extended. Preko njega biras sadrzaj kartice.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da dobijem Live wallpapere bez da diram softver? Imam 2.1

    Instalirao sam bez problema 3d galeriju iz apk fajla. Volio bih i live wallpaper probati.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    cujem da ima neki program za saltanje romova direktno iz androida

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    Hvala :smt023
    Ima li mozda slican trik i za wallpapere? Da mi se ne bi pojavljivali u galeriji i mijesali sa slikama...

    Alibegovicu meni je na oficijelnom firmware-u to podrzano, nisam ja nista dirao
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ova Slide it tastatura je nešto fenomenalno.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  17. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Za live wallpaper pritisni prazno mjesto na ekranu dok se ne pojavi "Add to home screen" prozor, izaberes wallpapers pa live wallpapers. Ako skines neki sa market-a,zapamti da nije aplikacija, da nema shortcut nego moras na gore navedeni nacin izabrati taj wallpaper sa liste.

    Mislis live ili obicni wallpapers? Live wallpapers se ne pojavljuju nigdje osim u datom meniju, a za obicne imam odvojenu galeriju.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Je li vama radi chat na ovoj facebook aplikaciji, meni stoji load i ništa se ne dešava.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  19. pac

    pac Komšija

    Dali mi moze neko pomoci da nadjem opciju u ADW launcheru kako da mi se sloze icone. Nepregledno mi je da su po abcedi slozene radije bih da su slozene po redoslijedu instaliranja kao sto je kod go launcher-a ili touchwiz-a.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je 1.3.3 i nema sortiranje po datumu.