Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. pac

    pac Komšija


    Kako moze biti problem do korisnika kad instaliras samo player bez ikakvog codeca a slika ti nevalja? Sto bi znacila da trebam da trazim u ocpijama i da stimam neke postavke odredeno vrijeme tj. da se zajebavam, umjesto da instaliram npr gom player pokrenem film ubacim titlove i gledam?!

    Daj molim te shenron ti se nasao sad ovdje zajebavati.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Nisam rekao da se obavezno mora koristiti VLC, napisao sam da ima vise takvih playera i usput spomenuo VLC. Svatko bira po svom izboru. Ja sam samo htio staviti naglasak na apsolutno nepotrebno instaliranje codec packova koje jos uvijek koristi dosta ljudi i preporucuje drugima ili im instalira.
    Vidim da ljudi koriste playere koji netrebaju apsolutno nikakve codece i jos uvijek instaliraju codec packove koji u takvom slucaju mogu napraviti vise stete nego koristi i u vecini slucajeva nemaju apsolutno nikakvu funkciju prilikom reprodukcije video materijala.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim da se pravo zakuhalo a opet niko nije dao konkretan odgovor......sta instalirati na komp da bi windows media player mogao pustati MKV i ubacivati srt./sub./txt. znaci koje samo dvije stvari? Haiili media je dovoljan za video a sta jos pa da i titlovi prorade.

    Imam i ja hrpu ti third party playera al WMP/WMC ima ubjedljivo najbolji/najkvalitetniji prikaz slike.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zar se to nije rjesavalo na nacin da das isti naziv filmu i titlovima i onda ih WMP automatski povlaci ?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nece ih povuc dok se uvaljaju kodeci i jos neke dzidze i sad damije da znam sta je to tacno i samo to dvoje da stavim.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas instalirao ubuntu 11.04. na posebnu particiju. Međutim nakon instalacije linuxov grub pri bootanju pc nudi ubuntu i windows 7 loader koji ne radi tako da ne mogu bootati sedmicu. Probao sam repair sa instalacionim dvd-om ali bez uspjeha, jednostavno kad idem na grub-ov menu i odaberem sedmicu samo me vrati na početak dok ubuntu normalno boota. Uspio sam sedmicu pokrenuti sa hirens boot koji je prepoznao i pronašao windows 7 bootloader. Kasnije sam izbrisao particiju sa linuxom i sa easybcd probao nešto ali bezuspješno, sad samo pri paljenju pc-a crna slika i titra crtica bez da boota sedmicu, kako bi ovo mogao riješiti?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sorry kolega sto ti za taj sliucaj nisam rekao. Htio sam ali eto.. nije mi se dalo. Isto mi se desilo i takodjer je ubuntu bio drugi (sedmica prva instalirana). Nisam se mnogo zezao pa sam sedmicu digao ponovo.

    Ako saznas pravilno postavljanje sedmice i ubuntua, javi. Ja ga vise nisam dizao.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uspio sam nekako sa easy bcd po*ebati boot loader od sedmice, write mrb opcija uglavnom i onda nakon restarta sedmica se nije htjela podići jer je bootloader oštećen. Tako da sam ubacio instalacioni dvd i pokrenuo repair i sad sve radi. Samo linux neće više na moj računar tako brzo, bar ne u dual boot :D

    BTW Hirens boot je nešto najbolje što sam probao, toliko malih alata koje su me spasili po ko zna koji put a samo 350mb.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko zasto ne mogu bootati dvije sedmice ? Ne izbacuje mi boot meni niti ima drugog OS-a u sys. conf. a ne prikazuje ga ni u EasyBCD. Kada instaliram drugu sedmicu na drugu particiju, nakon restarta izbaci boot meni i odaberem recimo noviji os. Nakon restarta samo ulazi u stari OS. Prije sam bootao dvije sedmice ali sada nece ni sa x64 ni sa x86.
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    ja digao ubuntu(11.4) zajedno sa sedmicom.Znaci sedmica je bila prva.Prilikom instalacije ubuntua izaberes opciju da instaliras zajedno sa sedmicom(prva ja mislim opcija),i sad sve super radi.GRUB je naravno glavni i on kao takav loaduje ubuntu kao def. ali se i to moze zafrkati.http://goo.gl/QK8Xe
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu da se tacno sjetim sto sam ga dizao ali ako bude opet trebalo, javim ti se da vidim kakao si isao a da sve fercera.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zamjenio nvidiu za ati, da li dizati nanovo sistem? Odradio sam driversweeper sve po ps-u ali...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Preporucuje se. Moze sve fercerati super a da recimo imas manji FPS u igrama. No, ja nisma uradio.. i dalje. Ne primjecujem nikakve greške tako da. Probaj sa isim sistemom. Ja sam sa ATI na Nvidiu.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ja samn dobio oko 20% na brzini GPUa nakon sto sam odradio format C:, nakon promjene grafe. Odradi obavezno
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ajde podignut cu novi sistem nije neki poso, samo najgore mi je sto moram bf2 updejtat manuelno jer nemam skinuti backup preko steama :\
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa backup foldera u kojem je smjestena igra na racunaru. Ne sjecam se bas najbolje ali cini mi se Steam/common i tu je negdje igra.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pazi nisam preko steama skinuo igru radi nekih problema sa samom igrom nego skinuo sa torenta i ukucao svoj serial, zatim odradio update. Sad da li se kao takva može backup to ne znam.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Trebam kakav solidan video capture program koji nema uzasnu kvalitetu slike u compressed formatu (znaci built in compressor)..