Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    bump
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Kako ide na slusalice? Je li normalno zvuk ili isto? Da prvo zakljucis da su zvucnici ok, ako nisu da reklamiras laptop :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni to kao hdd problem. Jesi li probao drugi OS ?
     
  4. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Evo sad sam probao i na sluhe, isti slučaj... Isto se dešava...

    Nisam probao na drugi OS, da probam na Linuxu ili ? Mada bi volio da koristim ovaj win 7, zato tražim rješenje za ovo...
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ajd makar znas da nije do zvucnika. Probaj reinstall drivera. Šteka/ledi li ti jos nesto osim zvuka? Probaj na linuxu da makar znas da je softverski, ako prepozna odmah drivere :D
     
  6. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Samo zvuk, ostalo sve ekstra... Probo sam reinstall drivera...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako natjerati notepad u win 7 da cita nase fontove čćšđž? thx!
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Čita ih normalno, problem je u codepage tekst fajla. Kad hoćeš da sačuvaš tekst u Notepadu, izaberi unicode encoding ako hoćeš da ostanu naša slova.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probo sam to sve sinoc i nije moglo, a evo sad radilo normalno kad sam probo sa bilo kojim encodingom. Onda probam otvoriti u submagic i nema opet nasih slova, i sada ih opet nema u notepad-u :). Sta je, to samo win 7 zna :D
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Vjerovatno i u submagic imaju postavke za encoding.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    ali nista nisam mijenjao, a ovako je islo. Jucer sam se tek poceo zezat sa titlovima na win7 i prvo je submagic pokazivao sve ok ali notepad nije i onda sam cackao po notepadu i po regional settings u CP da bih sinoc izgubio i u notepadu i u submagicu, iako sam sve vratio kako je bilo prije. Ostavio komp da skida nesto preko noci, znaci nije se restarto, kad maloprije notepad prikazuje sve ok u bilo kojem encodingu (znaci prebacim u ANSI sve ok, prebacim u Unicod sve ok). Otvorim submagic u njemu nema, otvorim ponovo u notepadu kad opet nema :D
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Vjerovatno nešto ne valja.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    sa win7? :D
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije ba, 'nako, hhh.

    De nam metni taj fajl.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo sad mi opet rade sva nasa slova u notepadu ali sad u submagicu ne radi. Najcudnije je sto nista ne radim sa kompa a nekada nece da cita a nekada hoce u notepadu, dok u submagicu nece nikako a jucer je moglo u submagicu a nije u notepadu.
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne valja ti taj link na Megaupload.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

  19. Ninja

    Ninja Komšija

  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i kod mene su sad normalni i u unicode i u ANSI, a ANSI mi trebaju zbog AVIAddXSubs.