Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mene Camtasia fino sluzi, mada ona spremi u svoj neki file, npr kao sto igre snimaju replay, koji dalje otvoris i u Camtasia Studio (a za snimanje je Recorder) uradis "post-produkciju", tj izaberes koji ces codec i to, od DivX-a pa do H.264 :)
     
  2. Majesco

    Majesco Aktivista

    Mozes to promijeniti da ti snima u avi formatu, u opcijama od Camtasia Recorder-a stavi avi.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Imam jedan laptop na kojem nemogu capslock da iskljucim kad ponovo pritisnem capslock. Znaci kako iskljuciti capslock kad ga upalim ako neradi standardna metoda ponovnog pritiskanja capslock-a?
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Control panel
    Regional and language options
    Keyboards and languages
    Change keyboards
    Advanced key settings
    i prebaci da se iskljucuje sa shift
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pitanje: kako mogu najlakše napraviti kao neki guest account na Win7, gdje bi tome ko se uloguje dozvolio sam pristup browseru (Chrome), i eventualno Wordu? Cilj mi je da taj racun nema pristup nicemu drugom, a pogotovo ne filesystemu.

    Probao sam Guest account, ali koliko vidim nema nikakvih podesavanja, neka minimalna preko lijevih kombinacija, a pravljenje obicnog non-admin accounta, sa restrikcijama, isto ne pali, iako mogu npr dozvoliti da se pali samo chrome, ali mogu i explorer i ostalo, sto mi ne odgovara.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tjeraju nas sa igrama. Cesto se uhvatim kako radi neke igre odem na win7 i prodje dan dok skontam da sam cijelo vrijeme na win7 iako vise ne igram tu igru :D
     
  8. pac

    pac Komšija

    Zna li neko kako stvari stoje sa sp1 i cad aplikacijama? Kad je tek izasao sp1 nisu radile programi autocad i 3dmax, jeli izasao kakav fix?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ma radi Max, ArchiCad, AutoCad, AutoCad Architecture ko mina sa SP1
     
  10. pac

    pac Komšija

    A sta je bilo sa ovim?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Vjerovao ili ne, al to je bilo do Nortona 360. Na raznim CAD forumima mi rekose da je SP1 zeznuo nesto sa Nortonom pa rad njeg ne radi file-open u AutoCadu. Ja se prvo smijao, al izbrisem Norton i instaliram ESET Smart Security i sve radi :smt005
     
  12. pac

    pac Komšija

    Dobro je da znam thx!
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Danas sam instaliro windows 7 na e5700, 2gb ddr3 te maticnom g41. Kako racuanar nije namjenjen za igranje vec za office i surfanje tako sam izbacio graficku. Ali imam problem, nekako su mi sva slova mutna i isprana, jel moze biti da je do integrisane graficke ili?
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    najvjerovatnije da jeste!
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ima li rjesenja bez kupovine graficke karte?
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Obavezno instaliraj drajvere od matične pogotovo one za integrisanu grafičku ako to već nisi uradio.
     
  17. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Probaj sa Control Panel>Display. Neka od opcija bi ti trebala pomoći.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije toliko losa integrisana pa da muti slova :D Samo ti instaliraj drivere.
     
  19. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Ja imam problem na Win7 na Probook 4530s sa zvukom, dakle istaliro sam driver sa hp support stranice, al kad mi ide zvuk muzika na laptopu dešava mi se da mi svakih 30-40 sec zvuk ono ko, kako da objasnim, ledi, šteka, ono drrrr drrr drrr... Šta bi moglo to biti ?
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Izgleda da je do rezolucije posto mi je 24" acer full hd a na drugom monitoru, na kojem ce i biti racunar, sve ok radi.