Rage i Rage 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 14, 2009.

  1. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Koliko sam upratio, PC Gamer ekipa je igru igrala na review eventu koji je organizovala Bethesda :p Valjda dodaju i komentar na to kako igra vrtila na njihovim mašinama.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato probaš, vidiš i ne treba ti nikakva recenzija.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    po ko zna koji put :p

    ATI have fessed up  to putting out a borked driver: “All – don’t use the current Rage performance driver – package includes very old OGL files, that’s why you’re seeing corruption etc… New Rage driver with proper OGL component will be posted later today.” And yet they haven’t withdrawn the bad one yet. What fun! Meantime I’ve actually ordered an NVIDIA card so I can get this blinkin’ Wot I Think done without keeling over from a migraine.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ako postoji demo, naravno.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koji je dio finalne igre, a ne neki prebuild :roll:
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    eno izasla je igra, sad gledam na jednom "portalu" :D

    izgleda awsome :p
     
  9. immolation

    immolation Novi član

    kolega nemoj, previshe ocekivati, imaju ogromne probleme sa ati-em... valjda to bude sredjeno uskoro... A kako sam citao Carmak ne lajka previshe ati,tako da vjerovatno nije ni vidio na sta igra lici.... traba mu beeeep majku...
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    AMD je izbacio neki hotfix jos juce, valjda je sredjeno..
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

  12. immolation

    immolation Novi član

    citam, da su u fix stasvili stare openGL componente, tako da nema napretka, mozda danas nekad izidje pravi....
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. Esh

    Esh HWB

    Kad je bio QuakeCon prica je bila obrnuta, odnosno da su napravili dobar potez sa razvojem za konzole.
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Koja igra u zadnje vrijeme nije izasla bez postlaunch trolanja ? :lol: Sacekat koji patch pa onda vidjeti kakvo ce stanje biti :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo citam kazu ljudi igra radi bez ikakvih problema na WinXP :D Javim je li tako kad probam.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Igra stimungom podsjeca na Fallout 3, a napucavanje je mix Fallouta (nanisanis tipa sa 15m u glavu i pucas ga a metak hladno skrene pored) i Quake-a (kad ga uspijes pogoditi :p ). Ev jedan fin ss:

    [​IMG]

    Mozete namjestati samo rezu i AA. V-Sync je po defaultu upaljen. Igra ide 60 fpsa zakucano na 1920x1200 sa 16xAA. Ima i opcija "gpu transcode", al nemam blage za sta ona sluzi. Video opcije:

    [​IMG]


    Ne kontam zasto ova igra dolazi na 3 DL DVD-a, pricali su o nekim uber-texturama koje zauzimaju toliko prostora, al covjek kad se zagleda shvati da i nije bas tako:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Mnogo dobra novost:

    http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=2159339


    Igrao sam ovo cudo vec nekih 4-5 sati i moram reci da je igra odlicna, Fallout 3 al uradjen na bolji fazon, pogotovo combat. Al biju u oci ove low-res texture, cini mi se da je Doom III / Quake IV imao dosta ostrije texture. Ovo su SS sa 8K texture fixom:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Za 8K fix ovo treba unijeti u txt file pa ga nazvati "Rageconfig.cfg".

     
  20. immolation

    immolation Novi član

    jel ko instalirao patch? koliko ja vidim po netu, ne mijenja se nista znatno, osim sto se dodaju settings koji ocito nista ne rade?