FIFA Mega Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Adi_k, Sep 17, 2006.

Tags:
  1. Quark

    Quark Novi član

    Imao sam i ja problema sa "sjeckanjem" u igri, al' uspio sam rijesiti. Prvo skini RivaTuner i u D3DOverrider ubaciti fifa.exe i postaviti application detection level na high, i one dvije stavke postaviti na on. U igri iskljuciti Vsinc. Kada se igra pokrene u task menageru medju procesima pronaci fifa.exe i ovaj set priority postaviti na realtime ili na high.
    Nakon ovog igram na najvisim postavkama i ide k'o podmazano. Grafa mi je Ati 4850. Nadam se da ce i nekima od vas pomoci :smt006
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    a meni je ovo pomoglo doduse igra ide na 30fps ali moze se fino igrati

    in the documents folder where you have the FIFA 12 folder (this is automatically created folder, which has your save files and personal settings saved), you will see a file called fifasetup

    Open the fifasetup file in a notepad and find the following

    RENDERINGQUALITY = 3

    make the value =0
    save it


    Now go to the main fifa folder where you installed the game..
    open the folder Game
    inside game folder create a notepad
    and put these

    // Threads priorities
    GAME_THREAD_PRIORITY = 0 // original was 0
    RENDER_THREAD_PRIORITY = 1 // original was 0
    INPUT_THREAD_PRIORITY = 2 // original was 2
    AUDIO_THREAD_PRIORITY = 3 // original was 2
    FE_THREAD_PRIORITY = 3 // original was 1
    MAIN_THREAD_PRIORITY = 3 // original was 3
    //---------------------------------------------------------
    // Bitwise mask of which cores to allow running (so 3 for core 0 & 1)
    THREAD_AFFINITY_MASK = 15 // quad core
    //THREAD_AFFINITY_MASK = 7 // tripple core
    //THREAD_AFFINITY_MASK = 3 // dual core
    AUDIO_CPU_LOAD_LIMIT = 10 // original was 30

    save the notepad as ma.ini

    now as you can see above.. as per the processor uncomment as per yours.
    since mine is Quad core.. i uncommented the respective line..

    you are done.. Now remember.. everytime you make any changes in the fifaconfig tool, it will automatically make the RENDERINGQUALITY = 3
    so dont forget to change it to 0 always..
     
  3. Quark

    Quark Novi član

    Meni posle ovog zahvata kojeg sam napisao ide zakucano na 60fps na najvisim postavkama sa 4xMSAA.
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    koji ti je operativni sistem XP ili win 7?

    btw ne mogu u riva tuneru da nadjem gdje se stima 3d3 overrider?
     
  5. Quark

    Quark Novi član

    Win 7 64bit, a ovaj D3D idi na start, all programs, nadjes rivatuner i tu je.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigla origi verzija, odigrao par tekmi, mnogo dobar multiplayer, nema laga.

    Dodajte me: VedoThaDon
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Udjem poslije dugo vremena u FIFU poslije ragequit-a i vidim trebaju mi 2 pobjede da ostanem u diviziji. Prvog lika rasturim 6-0, ne znam kako smo on i ja na istom levelu uopste :D Eh, drugog lika mi je bilo zao :mrgreen: Od 5 golova sto sam mu dao, 3 iz penala, jednom napucao svog golmana i meni se odbije i jedan izgubi loptu bezveze pred golom (ne pokusavaj se gurat sa Adebayorom) :lol:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako je konfuzan meni ove fife. Ja kad igram online, idem na "online season" ili tako nesta, al ne mogu da nadjem normalni 1 vs1, rankiran. Ono, da mi izbaci listu ljudi (ne friendsa) i onda ja da kliknem na nekog i da pocne tekma. Isto tako, kako se staviti 'ready' pa da preko tebe neko udje, tj. da te izazove na match (ne mislim na ljude sa friends liste)?
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam ni probao to manuelno pronalazenje igraca, ne vidim potrebu za to pored Head 2 Head. Btw dodao sam te, decoy_olo

    btw, treba neki turnir organizovati :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Halo profesionalci, kad cemo igrati?:)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    neku noc sam igrao sa Pelikanom, dobro bilo pravo. Hajde veceras oko keca da odigramo koju, ak ti pashe?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    U kojoj ti vremenskoj zoni zivis?:) Hajde moze i to, ako budem budan, baci MSN ili tako nesto na pm.
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Šteta što niste na Live-u, da vas ''preslušam''. :)
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Napravio sam neku online ligu i poslao vama dvojici invitaciju, Password je "hwbliga". Nemam pojma kako ovo radi, ali bi se moglo probati.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ja priznajem da nisam uspio "skontati" kako se u tu ligu ulazi :D Sad gledam, pise 9 games remaining, pa razmisljam da li se ovo pikalo odmah za tu ligu ili je ovo standard i na friendlies?

    Inace, Pelikan i ja odigrasmo jednu, divota, nema zapinjanja, natezanja i ispadanja. On uzeo United, ja uzeo City, kako prilici :D Utakmica strasna, prava "ligaska", tvrdo se igralo, sredina terena i to, mozda po dvije poluprilike na obje strane, do mog gola sa nekih 30-tak metara. I ja sam se iznenadio :D
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Standard i na frendlies :D Za ligu, ima na Online kad se ide, Custom games > Online leagues > Join a league, pa probaj tako.

    Dobar go skroz, jos Barry... Ne znam kako mu je uspjelo pogoditi loptu uopste :D Reko da ga pustim nek proba nesto, zijanit ce sigurno, samo nek ne ide "trokut" na Aguera ili Dzeku... kako sam se prevario :mrgreen:
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad je Ibra-kadabra ostavio Enisovog Dzekicu u suzama 8) :smt003 Al jes ga i Enis zabio u raslje sa 20 metara :smt007
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Odigrao sam dvije s Vedom, zijan obje, no opet tvrde, s tim da se protiv Vede tesko pola prelazi :D Bio je jedan strasan autogol u prvoj =)

    Evo i spomenutih golova, Barry vs Pelikan: http://www.ea.com/soccer/videos/ugc/99836062

    i protiv Milana:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Esh

    Esh HWB

  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Do kad im traje ova akcija, ako ima neko trajanje?