Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Narucivao sa oba sajta nebrojeno puta, nikad ni najmanjeg problema. TheHut cijene su pristupacne dosta, Kitbag nesto skuplji ali brale kad nesto narucis znas sta si narucio. Kitbag dostavlja UPS kurirom za 3 dana, TheHut Royalmailom 4-5 dana.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  2. wudu

    wudu Aktivista

    Zavisi šta tražiš. Meni je recimo ok cijena 20 funti za dvije duxe.
    @Alibegovic Hvala za info
     
  3. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Koliko se sjećam to je normalna pošta.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Postoje 3 vrste USPSa, first class, priority i express mail, ova treca je ko i kurir 3-5 dana cijeli svijet. USPS znaci United states postal servise, dakle obicna drzavna posta, ali ako platim uslugu 35$ + osiguranje, ocekujem bar za 15tak dana da stigne, mada je posiljka sa zapadne obale USa.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da i pošta besplatna, a onaj kaže preskupi. :smt003

    Evo ti extra dukserica

    http://www.thehut.com/clothing/men/clot ... weats.list
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel iko probavao ove servise koje nude americke adrese za sajtove koji samo dostavljaju
    u okviru USA, pa ovi to preusmjere na naše adrese, tipa:

    http://www.viaddress.com/
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba da dobijem neke novce na paypal. Kako ću znati da je novac uplaćen na moj paypal račun, stanje ne bude 0 već taj iznos ili?
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ima na onoj temi za HP TouchPad, neko je kupio preko tog neceg pa je doslo u Evropu, ne sjecam se tacno naziva ali vidi tamo, njemu je eto doslo :)
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, balans ti bude uvećan, ali ne možeš ništa raditi mjesec dana, i same ti pare legnu na banku.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Znači ne mogu ih podići sa banke?
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne mozes odmah, kad prodje mjesec dana, onda ces moci.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je jednom pismo sa par DVD unutra iz amerike putovalo 3 mjeseca ... USPS je bio u pitanju, barem sto se tice onog Americkog dijela putovanja. :| Ali je stiglo, sto je najvaznije. :D
     
  14. tux_

    tux_ Aktivista

    Kolika je postarina sa kitbag za BIH ? I btw thehut je i OK sa cijenama a kitbag uopste nije
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    GBP6.95, UPS dostava, 2-3 dana. Na TheHut je besplatna pošta bila prema nama, bar prije mjesec dana.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    KITBAG svako malo ima akciju "Free worldwide delivery" na recimo cijene preko 50 GBP, uveliko ti se isplati to sacekati ako ces recimo uzimati po 2 para patika (meni se isplatilo).

    Ljudi su poslali kroz 3 radna dana mi zvoni telefon da izadjem po posiljku na parking. Bez ikakvih troskova, odlicni sve proslo.

    Neki dan ti je bila besplatna postarina, sacekaj sigurno ce biti Bozicna snizenja i akcije...
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Slijedeci put cu onda morati preko tebe nesto narucit :) Nije mi nijedna posiljka od njih prosla bez carine i pegle "sta, kako, hu ha" :)
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni sa kitbaga bez carine prodje narudzba sa jednim patikama ili sa jednom dvije majice. Kada salju Royalmailom. A kada stize UPSom onda je veca vjerovatnoca da ce se carinit.

    Tapatalk
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Do sada niti jedan put, a narucujem veoma cesto, mi nije uzeta carina. Najveci trosak mi je bio kad su mi stizale patike iz USA, 8 KM sam platio postarinu RS-u (pored one koju sam platio na eBay).


    Da li ovi za RS teritoriju carine u BL, mozda imaju drugacije kriterije :D
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobih mail od Dealextreme.com (sa kojeg sam uzimao vec par dzidza):

    U zivotu nisam ni otisao na ovaj Yourlasers.com a kamol' kupio sa njeg nesta. Ovo neki scam, ili?