Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I sa 15 :D
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Ili nazoves 755010 i kazes da ti treba kod za verifikaciju kartice na PayPalu.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da na ATMu na Raiffeisenu možeš dobit detaljan izvod sa kodom. PAYPAL1.95USD XXXX tako neš će pisati, ovi iksovi su ti taj kod.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni transakcija ne prolazi nikako, nešto sitno key za fifu 20-ak eura. Jednostavno dosad su pare trebale leći preko unicredita i uplatnice, obično u toku dana legnu nikad kasnije. Po mojoj računici na računu bi trebalo biti viška bar 20-30KM. Uplatih prije 3-4 dana 300KM potrošim 180 australskih dolara cca 260KM, nek su uzeli marku dvije provizije na uplatnicu, još 5KM za 2 mjeseca troškova tekućeg, jučer uplatim 30KM za svaki slučaj a danas ne mogu ni jbnih 15 funti na paypal uzet WTF???

    Najgore što sam pin zaboravio davno od rajfajzena a nemam papirić onaj nigdje tako da ne znam stanje na bankomatu, mogu li ih telefonom nazvati da mi kažu tačno stanje pošto mi banka nije baš blizu? Ispi*dio sam!
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mozes nazvat banku, samo te pitaju ona neka sigurnosna pitanja.
     
  6. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    meni nekad davno bilo da moram imat dupli iznos raspoloziv od onog sto treba ustvari odbit sa racuna.
    prijavi se na onu direkt sms uslugu uvijek ces znat stanje
     
  7. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član




    Vjeruj da mi je bio zahmet peglat starce oko toga. Sad mi je to ko neka obaveza bila pa usput da i tekuci napravim :D
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Upravo sam narucio stvari sa KITBAG-a pa vam javim da li su mi uzeli ikakve dodatne troskove.

    Produzili su rok "besplatne 50+ GBP worldwide dostave" do 1. decembra pa reko da to iskoristim.

    Nabio sam taman 51,40 GBP:

    Patike
    Stucne
    2 stitnika za zglobove (prijeko potrebno kad igras s nasim dziberima) :)

    Edit:

    Primjetim da me Kitbag rijesio placanja njihovog VAT-a, zato sam ubacio jos jedan stitnik ~ 5 GBP, nadam se da ce mi proci glatko kao prosli put, ako se ipak odluce nesto naplatiti uzeo sam racun sa KITBAG-a pa mogu isprintati.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma zaračunat će se tebi carina i UPS odvojeno...

    Barem je to moje iskustvo, i to bolno. 40% vrijednosti robe je uglavnom otišlo na te takse. Još nije ni za mene, već je bio poklon za drugog. A nije jeftino...
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Prethodno sam pominjao da mi do sad nikad nije nista carina naplacivala. UPS se nece zaracunati sigurno jer je to akcija od strane KITBAG-a, prosli put da duplo vecu cijenu mi nije uracunato nista tako da cisto sumnjam da ce i ovaj put.

    Carina - Mozda
    Postarina - Nikako
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    E pa eto. Carinici su uzeli svoje kod mene (ne sjećam se procenta, preko 30%), a UPS domaći je uzeo 11,70 KM za 'Carinski pregled'.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Carina, porez, špedicija. UPS me opekao 2 puta u zadnjih mjesec dana. Užas.
    'ebene špediterske usluge ko da uvozim šleper robe.
     
  13. wudu

    wudu Aktivista

    Naručio dvije dukserice (u paketu) sa thehut.com. Krenule 23.11, stigle jučer. Nikakve poštarine niti carine. Pravo sam zadovoljan. Hvala @Alibegovic na preporuci site-a.
     
  14. zorana

    zorana Guest

    Cula sam za http://www.viaddress.com i pogledala video na njihovom sajtu. Sta mislite o njima? Besplatno kreiraju virtuelnu adresu u USA ukoliko online prodavnice ne prihvatau nase kartice, a zatim robu salju na nasu adresu. Moze i placanje preko PayPal, a na prvi pogled deluje da su jeftiniji od ostalih
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Kako će biti povoljno kad ti naplati minimum 50$ za pošiljku?
     
  16. miruna

    miruna Guest

    Moje drugarice su kupovale preko nekog sajta www.viaddress.com i vidim da su prilično zadovoljne. Roba im je stigla na vreme i cena usluge slanja je bila jeftinija nego kod ostalih.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam problema sa onim kinezom, na mail mi je došlo danas od ebaya Unpaid item case opened for... Da podsjetim kupio greškom 2 itema, nisam platio niti namjeravam. Poslao sam mu odmah par minuta nakon toga poruku na ebay da sam greškom to kupio a on ne odgovara. Gledam na ebayu ne mogu faktički ništa, ostat će mi ovaj item kao unpaid transakcija izgleda i mogu popušit ban? :\

     
  18. extibo

    extibo Komšija

    Case trebas otvoriti, jedino se tako rjesava.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Otvarao sam case ali u ovom slučaju ne može se baš mnogo uraditi tako da sam poslao email ebay-u u sekciji Appealing unpaid items jer će to već biti sutra slučaj i čekam sad odgovor.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Narucih igru na g2play prije sat vremna ali jos nema kljuca. Zadnji put je stigao u nekih pet minuta. To se tako desi kod njih ili.. ?