Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja nikad nisam imao problema na paypalu, imam jednu karticu.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dovoljno da ti uvali keylogger i ode plaća :D

    Sent from my GT-S5570 using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    citajte malo vise tekstove na itpro.ba

    :smt001

    http://itpro.ba/article/473/477/kradljivci-ifri
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

    Ni to nije 100% zastita, jer ima nekih koji uzimaju screenshot. :D
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  6. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    pa valjda bi se primjetio veci upload, znas koliko je slicica potrebno da bi se uvhatila malo duza sifra kompletna
     
  7. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Zato lično koristim karticu na koju položim samo onoliko novca koliko mi je potrebno za narednu kupovinu koju odradim čim legnu pare i opet nema mi šta skinuti osim do 10 km i ako provali :D
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Kao prvo ne mora se uzimati screenshot citavog ekrana, vec neka NxN rezolucija oko kursora, npr. 100x100. To je sasvim dovoljno da se vidi gdje je korisnik kliknuo.

    Drugo, ne mora biti neka super kvaliteta slike vec se moze koristiti veca kompresija, odmah manja kolicina za poslati.

    Trece, ne moraju se slike odmah slati, vec cekati da se posalju kada nema aktivnosti na kompjuteru. Npr. aktivirao se screen saver, ugasio se monitor ili jednostavno u programu se napravi nakon koliko vremena neaktivnosti da pocne slati podatke i kada da prekine, ako nije zavrseno.

    Cetvrto, napravis da se salje brzinom od 2 KB/s, itd, itd. :wink:
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    ^^ hihi, procitaj ponovo post na koji odgovaras.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  10. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    opet, onda bi stalno oko kursora morala slikat jer ne zna kad se pali virtualna tipkovnica (ako program "ne zna" koja se app koristi za to), a ukoliko se i koristi on screen kb od win-a ta maliciozna screnncap aplikacija bi morala pristupit task manageru sto bi trebalo izbaciti barem na win7 upit od uae ukoliko isti nije iskljucen
     
  11. h2o

    h2o Aktivista

    @alibegovic, stvarno ne razumijem sta hoces reci?

    @Sp3x, ne mora stalno slikati vec kada se klikne na mis. Korisnik klikne na mis i napravi se screenshot.
     
  12. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ali koliko se puta dnevno klikne onako,bez virtualne tipkovnice...off topic idemo...
     
  13. wudu

    wudu Aktivista

    Može preporuka za neku online trgovinu koja prodaje odjeću, a da su pri tome i cijene pristupačne :) Trebala bi mi dukserica bez onih 'Replay', 'Armani' itd naljepnica. Znači klasična jednobojna.
    Hvala.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovaj USPS je katastrofa, okruglo 15 dana od slanja pošiljke ni traga ni glasa.
    09/11 napustila USA.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam naručio neki kineski telefon sa wifi sa dx, ima već skoro 40 dana nema ga na mapi ali ne brinem se jer mi se nešto slično desilo, jedno mjesec i po dana sam čekao :\
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    DX je uzas u zadnje 2 godine mozda, prije je za 2 sedmice dolazilo, sad isto tako, 5-6 sedmica, do 2 mjeseca sam ja znao cekati tako da sabura :)
     
  18. LockStock

    LockStock Aktivista

    Meni stize za 6 dana...

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
     
  19. wudu

    wudu Aktivista

  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Skupi ovi Britanci. Ima li kakva stranica s povoljnim cijenama?