Nvidia Fermi [GT300]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Oct 1, 2009.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Zna li ko kakvo rijesenje za Tdr osim pokusaja reinstalacije sistema i drzanje graficke uvijek na max frekvencijama.

    Pokusao sam stare drivere ne frcera, cistio sa raznim programima za ciscenje drivera i instalaciju starih verzija ali ne pomaze.

    (Ruse se driveri stalno, u igrama lomi teksture i blokira, cak i msn pomuti itd itd. Uradi update na zadnju verziju i dobi problem)

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vidim na Pik-u neka "IT firma" iz Banja Luke prodaje nove Gainward GTX 460 1GB Golden Sample za 180KM (navodno daju 12mjeseci garancije).. LINK

    To je odlicna ponuda za sve one koji eventualno zele upgrade,vidim da je kolega RaP poslao ponudu (nadam se da je to isti korisnik sa HWB-a)..

    Ako je slucajno on kupio ovu grafu bilo bi super da podijeli svoja iskustva sa ovim oglasom sa Pik-a jer moglo bi biti od koristi drugim kolegama sa foruma..
     
  3. nVidia

    nVidia Aktivista

    Nov radeon 4670 191 KM, fakat smješno. Jesu jaka firma, slabije kartice su im skuplje.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mannnn.. sta je to...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto tu smrdi...
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zato i kazem da bi bilo super da RaP da informacije iz prve ruke.. (ne bih ni objavljivao da nisam vidio njegovu ponudu na oglasu)

    Ako je OK da raja uzima,ako nije da zaobilazi u sirokom luku..
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Moguce je da su nabavljene u Srbiji. Po veleprodajama u Srbiji bude cesto upravo Gainward kartica koje su reparirane i ide godinu dana garancija, upravo kako i oni daju (Firma Asbis iz Beograda je uvoznik za Gainward). Treba ih pitati kako stizu karte, da li je full pack ili samo u onoj antistatik kesi. Ako je bez kutije, znaci samo u kesi, onda su to reparirane karte 100%. E sad, znam ljudi bas sa nekih foruma iz Srbije (benchmark forum konkretno) koji su ranije kupovali te refubrished karte, bilo je neko vrijeme GTX 295 jako povoljno, reparirane naravno. Neke su radile ok i nisu se ljudi zalili, a neke bi crkavale ponovo jako brzo...
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima godina dana garancije jbg.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je onda kao da kupis graficku pecenu u rerni. Sa garancijom. :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako se uzme u obzir da su kod nas po 250+ KM polovne, onda vrijedi tamam da traje godinu dana.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    eh da ti je bila ova ponuda prije 7 dana :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Mahhh.. znam. Krvi je Amal sa svojom ponudom. Hehe...

    Mada opet imam osjecaj, i ako je ova polovna, bar vjerujem da nije popravljana. Pa mozda bude durala vise od godine.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja kad vidim da neko iz Banja Luke prodaje odmah se sjetim Vedinog slucaja :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel' on ono zijanio neku konzolu ili.. ?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba haman x360 300KM cini mi se, osim ako nije sta uspio izvuc poslije. Al da ne idemo vise u OT
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ionako su sve prodate, tako da se dzaba raspravljate.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Navodno imaju jos GTX 460 1GB SE modeli sa "osakacenim" GPU-om sa 288SP (vs 336SP kod modela bez SE oznake) za 166KM sto je opet dobra ponuda [svega 15% sporija od GTX 460 1GB].. LINK

    Ostalo je sve identicno tj 32 ROP, 256 bit memorijska sabirnica itd i kloka se dobro (obicno preko 800MHz na GPU tj oko 25%)..

    Ima review za Gainward GTX 460 1GB SE na TechPowerUp.. LINK ZA REVIEW
     
  19. Amal

    Amal Novi član

    @ Nails
    Osjetio sam da me ružiš :), mogu ti rec da je gtx275 pomalo baksuzna isti slucaj kad sam je kupio a toliko trazio da zamjenim nesto umjesto gtx260, tek kad je dosla u moje ruke nakon dan-dva, Ronaldo posta da prodaje gtx460 za 230km pobudalio sam al sta je tu je..
    Samo sto tu gtx275 mozes uvijek prodat po finoj cijeni, malo nesto nadoplatis i kupis si kakvu 68xx ili 4xx :smt002..

    Slicno kao sto sam uradio, samo sto sam uzeo prije xfx6870 nego sto sam prodo gtx275 al opet super, razlika bila 90km..


    Mah ta jeftinjaza uvijek mi je nekako bila sumnjiva, kakva crna garancija grafa rikne tko ce njega nac u Banja Luci a acc od pika se ugasi, eto drame..
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kao sto sam gore rekao, nekako mi draza ova nego te sa pika. Da je 230KM cijena, bilo bi mi "sigurnije" nego ovo od 160KM ili koliko vec. A ovu cu nadam se gurati dok se mogne jos uzeti 100+ KM za nju ..odnosno, kad' se pojavi BF4 posto drugo ne bi sta ni igrao koliko BF naslove (ako se ne pijavi konkurencija).