Nvidia Fermi [GT300]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Oct 1, 2009.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nvidia izbacije jos jedan "derivat" baziran na GF114 jezgri.

    U pitanju je GTX460 V2 kartica sa 336 SP i podignutim radnim frekvencijama u odnosu na starijeg imenjaka..

    Zanimljivo je da koristi 192bit memorijsku sabirnicu i 1GB DDR5 memorije..

    Specifikacije:

    Core clock: 778MHz
    Shader clock: 1556MHz
    Memory clock: 4000MHz

    Power consumption: 160W

    The Source
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima 192-bit sabirnicu i 1GB memorije kao GTX550. :D

    Visi takt GPU-a nije ni cudo jer svaka potegne toliko, i puno vise.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odlucio sam da ocistim cooler grafe jer je niko nije nikada cistio..

    Naravno imao sam sta da vidim.. :eek:

    EDIT: Sada je temperatura GPU-a ~8C niza,spala sa max 91C sto bi dotakla u BF3 na max 83C :p

    [​IMG]

    Inace komp nisam cistio nekih 15tak dana i kada sam otvorio uzas..
    Vise prasine je bilo na Hyper 212 nego u GTX 480,ma sve u kucistu zaljepljeno prasinom od ovih intake 20cm ventova.. :?


    [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    Na kraju ociscena spremna za ugradnju.. :wink:


    [​IMG]
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    E, bas si srecnik! Ne treba ni grijalica da se ugrijes, ni sporet da kafu napravis. Imas idealnu sve-u-jedan kombinaciju :lol:
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vala se grije. Zar nema ta 480 vapor chamber hladjenje?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema, samo heatipeove. Nvidia tu kasni jedno dvije generacije za ATI-jem.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samo GTX 570, GTX 580 i GTX 590 imaju vapor chamber.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Grije nego sta.. :smt005

    Ali opet 83C (84% max fan speed) na overklokovanoj,referentnoj GTX480 i nije toliko lose,na stock clockovima temp bi bio nekih 75C maximala (naravno sa mojim custom fan profilom)..

    Ipak ovaj GPU na stock-u vuce ~ 250W u igrama ali ima i odlicne performanse.. :smt005
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Jako je bitno da se sa vremena na vrijeme očiste komponente od prašine pogotovo turbinski ventilatori, i sam sam iskusio neke stvari, laptop dosezao i 100 stepeniprije nego sam ga na kompresor opuhao sad max 70. Kako reče kolega KingT hyper 212+ bio pun ko brod prašine, nakon što sam opuhao 5-7 stepeni bolje performanse, a kada sam stavio još jedan ventilator onda fantastične, dovoljno govori overclock na 4,3 GHz, a temperatura max 59 stepeni. Izvinjavam se na offtopiku

    Moja GTX 550 Ti Oc MSI ne prelazi 70 stepeni nikad, mada moguće je zato što je dobro kućište. :D
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nego sta,prasina je cudo,pravo je gusila moju grafu..

    Sto se tice tvoje GTX 550 Ti ona ne prelazi 70C jer ima 2.5 puta manje shadera (192 vs 480 na mojoj grafi), 2 x manje ROP-ova (24 vs 48) i trosi u pola manje (120W vs 250W na GTX 480).. 8)

    Malo to ima veze sa tvojim kucistem jer i ja imam HAF 932,tako da je provjetrenost maximalna.. :wink:
     
  11. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Moje kućište je bolje, vjeruj mi na riječ. 3x140 mm + 2x120 mm.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vjerujem ti.. :lol:

    Ja imam 3x 200mm + 140mm ventove.. :wink:
     
  13. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Da ne idemo u totalni offtopic, reću samo da sam ovo kućište sam napravio i optimizovao ga za što bolje hlađenje grafičke kartice i procesora, ali pošto sam htio da se prijavim na ono Cooler Masterovo takmičenje a ove godine sam zakasnio za nekih 15- dana, ne smijem da uploudujem niti jednu sliku prije nego ponovo objave takmičenje tj dok se ne prijavim (pod uslovom da ga budu objavili, a ako ne onda ću podijelit sve slike sa dragim kolegam sa HWB-a). Uglavnom mogu reć da je zasnovano na Hafovim idejama ali još puno optimizovanije jer koristi sistem usmjerenog zraka + "vakum" ubacivanje svježeg hladnijeg zraka. :D
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Drzite se teme.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vec sam objavljivao jednom za ovu "IT firmu" na Pik-u i Gainward GTX460 karte..

    Objavili su novi oglas i u pitanju je nova Gainward GTX460 2GB Golden Sample kartica za 260KM..

    Pa ko zeli upgrade neka se raspita,bilo bi dobro ako je kako pise u oglasu.. :wink:

    KLIKNI OVDJE
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma oni imaju i GTS 450 modele za oko 130km sto mi je sumljivo skroz.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    mozda su iz rerne :)
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa ako su prodavali Gainward GTX460 1GB Golden Sample za 180KM onda nije cudo da prodaju GTS450 za 130KM.. :lol:
     
  19. veki81

    veki81 Aktivista

    fakat ovo i mene zanima posto trebam jaranu kupiti karticu ako ko sta sazna obavezno informisanje
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Jos malo pa ce te gtx460-ke biti djaba, hmmm mozda u januaru ubosti SLI GTX460 za nekih 300 KM kad svi polude za amd 7000 serijom, no brainer :D