Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije jos, jos uvijek na carini. Stize li tvoj?

    Code:
    11.01.2012 13:13:56	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BASJJA - SARAJEVO 71003	 Otprema pošiljke carini
    12.01.2012 06:56:51	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BASJJA - SARAJEVO 71003	 Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci
    
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Code:
    11.01.2012 10:50:13	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BASJJA - SARAJEVO 71003	 Prijem pošiljke u izmjeničnoj pošti
    11.01.2012 12:46:43	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BASJJA - SARAJEVO 71003	 Otprema pošiljke carini
    12.01.2012 06:53:47	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BASJJA - SARAJEVO 71003	 Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci
    12.01.2012 10:56:31	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BASJJA - SARAJEVO 71003	 Vraćanje pošiljke sa carine
    12.01.2012 11:01:33	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BASJJA - SARAJEVO 71003	 Otprema pošiljke na domaću lokaciju
    12.01.2012 11:58:02	 BOSNIA AND HERZEGOVINA	 BA71200 - Sarajevo     	 Otprema paketa iz Centra pošta
    Vjerovatno sutra.
     
  3. tux_

    tux_ Aktivista

    Meni kuriri (UPS) na paket vrijednosti $64 ni feninga carine ne uzese.. Lucky me.. : ). A paket iz San Francisca do Zenice stigao za 2.5 dana :)
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Zna li iko imaju li kakvi kinekski praznici u periodu decembar-januar, narucio sam nesto iz kine prije tacno mjesec dana i jos uvijek nije doslo pa mi nije jasno sto mu treba toliko. Sto je najgore nije moja narudjba, da je moja halalio bih je davno. I koliki je rok za onaj povrat novca preko paypala?

    stanje koje mi pokazuje ems tracking je sljedece:

    [​IMG]
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Iz Kine je u najnormalnijim uslovima prosjek 30 dana, a sad su bili praznici. Rok za povrat novca 45 dana od dana placanja.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    narucio sa Dealextrema (Kina) 25.12, stiglo mi prije 2 dana, tako da ocito N.godina i Bozic nisu puno uticali.
     
  7. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član

    Ja sam onaj keychain narucio oko 25og, covjek je rekao da ce poslat 27og , tada je dosao i email i to, no idalje nema nista nit na kucnoj adresi nit u posti .
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ama brate ja paket iz Amerike od 400$ čekao preko 60 dana, a ti čekaš iz kine 10 dana privjesak za ključeve i sikiraš se. Kina je inače poznata po dugom vremenu dostave, mjesec i više, al su ih sad i amerikanci pretekli. Polako doći će. :)

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    thnx, valjda stigne za 15-tak dana :)
     
  10. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član



    ma ne sikiram se za privjesak, neg da nisam sta sjebo oko adrese, na paypalu provjerio tacna adresa, samo nema onih slova s kvakicama. Ima li kakve razlike ako je c umjesto ć ? I iz UK-a je privjesak .
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene se sve zapetljalo, onaj paket sto sam rekao da su ocarinili je zapravo od 14 Decembra, a to sam vec dobio, a taj zamjenski SSD je poslan 6 Januara. Jeli moguce da su dva paketa otisla 14 Decembra i to pod istim kodom? Da nije mozda prazna ova kutija, da me mozda ovi nasi hoce smuljat? Ako itko moze nek pomaze. Da djabe ne platim 130km carine za ovaj sada.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stigao iPhone, kablovi i ostala oprema od telefona, 2 silikonske maske, plus neka oprema u paketu, paket vrijednosti cca 400$ i platio 9,5KM valjda carinski pregled samo.

    Mislio sam da se to meni ne može desiti, jer sam im uvijek žrtveno janje za carinu. :smt003
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jos uvijek nije stigla kartica, predo sam za nju prije 20 dana skoro. Pa ko da sam narucio auto iz salona pa cekam da ga dovuku.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cini se da od mog SSD nece biti nista, sve je nekako krenulo naopako, bit ce refund ovde cini mi se na kraju.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako ssd nisu puno skupi u Srbiji kad budeš grafu uzimao uzmi i to.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    E hvala na savjetu vidit cu kad budem isao.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A što vraćaš SSD? Radi carine?
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma i preso bi preko toga nekako, ali radi onih gore komplikacija, pojavom tog misterioznog paketa sa istim trackig code-om kao paket iz Decembra. Onda jednostvno troskovi koje smo i ja i on morali platiti za vracanje i itd. Prekomlikovano je. Nisam jos uzeo paket taj, jer ne mogu rizikovati da platim 130KM i da budu papiri nekakvi u paketu, a nedaju mi da otvorim paket sve dok ne platim tih 130KM.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    100 KM mi carine opalise na cizme od 79 USD + 40 USD dostave. Jel to normalno? :shock:
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa ti rece da su kod nas 360, ocigledno su tako i procijenjene i na carini, jer carina (ako je 10%) + PDV na tu cifru je oko 100KM.