Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    LOOOL, sad me zove nena (na njenu adresu je stiglo), zezala me, cener a ne stoja je sveukupni trosak :smt005 :smt005
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Hehehe, zeznuta ti nena :smt003
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I kod mene ajfon 9,5KM carinski pregled. ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jeste nafakali :D

    Vedo de nabaci gdje si uzmao te čizme, može i na pm ako ne da moderacija.

    Evo trebam uzeti par sitnica sa alibabe. Interfejs im je katastrofa i nepregledan nigdje ne vidim checkout i my cart. Našao sam samo custom order, kako uraditi normalan order?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi koji je đavo sa smećem od ove države. Izgleda da su uveli carinu na apsolutno sve. Tetka mi pošalje paketić iz Belgije u kojem su uglavnom gluposti, rukavice, neke kremice, čepići, ulošci za četkicu i tako to. Zovu sa carine i lijepo me oderu za 150km uz objašnjenje da je carina uvedena na sve da bi se budzet napunio. Da ne kažem da se iz Belgije ne može normalnim putem poslat paket u ovu vukojebinu, nego moraš preko Fedexa, DHL ili svejedno što košta pedeset eura.

    Moje pitanje je, da li se ovo odnosi na sve? Da li je još uvijek bez carine ako je vrijednost do sto maraka. Sada treba da mi dođu knjige i memorijska kartica, neće me valjda i za to gulit.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Preko kurirskih službi veća je vjerovatnoća da će te odrati, plus dodati špediterske usluge.
     
  8. h2o

    h2o Aktivista


    Prije nego platis ti imas pravo u uvid na koji su nacin carinili tvoju robu i mozes se zaliti na nepravilnosti, ukoliko ih ima.
     
  9. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Ja kad sam redovnom postom dobijao narucene artikle, samo jednom me je carina ogulila; dok sa Fedexom svaki put.... :)
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To sam i rekao iznad.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kad bi čitao još iznad da sam napisao da se ne može iz Belgije poslat paket u našu državo regularno, nego jedino kurirskom. Neće ljudi da imaju posla s nama u bilo kojem obliku :lol:
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad nam iz Bangladeša, Sjeverne Koreje, Burundua, US, Japana, šalju, može i 'ebena Belgija.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    E pa vidis, ne moze.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo platio carinu i uzeo G3, dabogda se najeli od tih 130KM.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako majmuni nisu svjesni da su napravili vise stete, pa ko ce normalan vise ista slat ili narucivat.


    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Obavezno javi jesu li te oprali za knjige :D Smatram da na to ne bi trebalo biti, ali ko zna :roll:
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Javit cu, bas i mene zanima hoce li me i tu pokrast.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  18. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Kad sam narucivao, sva pitanja carinicima oko praga carinjenja i sl. ispala su smjesna, uglavnom rekli su da mogu cariniti bilo koju vrijednost i bilo koju robu; znam za slucaj polovnog laptopa, covjek se zalio upravi, uglavnom na kraju je sve morao izmiriti. Licno smatram da je carinjenje, ako ste ga zaobisli, samo plod srece, sto ste naletili na fer carinika.... :D
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slazem se, cista sreca.
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo naletih na http://www.obostore.com/ stranicu, imaju finih i pristupačnih stvari, taman ću sebi jedan case naručiti, free shipping je worldwide. Javim iskustva