Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Sad mi stize paket iz Amerike. USPS First Class, poslan 6.12.2011. Mala je vrijednost robe pa nisu nista naplatili, 12 dolara.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stigle, ali ne A Song of Ice and Fire nego druge dvije koje sam narucio skupa sa ovim. Valjda ce i one doci, mislio sam da ce sve u isto vrijeme doci. Za ove dvije nije bilo carine.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  3. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član

    Stigao mi je onaj keychain, sve ok ha hu. E sad me zanima, citao sam na komentarima clanova, da obrlate para kad se naruci knjiga a ja sam kanio kupiti Game of Thrones: a song of ice and fire. Koliko bi naplatili zbog carine i to ?
     
  4. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ne brlate na pojedinačnim knjigama. Ja sam naručio dvije knjige sa bookdepositorya i obje su došle isti dan. U sandučiću bez ikakve naplate.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Haker: TBD šalju svaku posebno, čim je nabave,i svaku posebno pakuju, tako da te to ne treba čuditi ;)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mene sad strah bilo sta skuplje naruciti, kontao sam odbiti onaj G3 SSD i naruciti opet u Februaru, ali kontam tad narucim i dođe carina opet, a ne budem imao para, pa se obrukam.
    Jer sad sam bar imao para.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Šta mislite matična ploča iz njemačke preko ebay.at 100eur sa poštarinom preko dhl intl koliko bi me mogli carine opaliti ako naručim, pošto nisam dosad naručivao ovako hw izuzev hdd sa kućištem?
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    30% odprilike.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Eno u onog broza sa pika sabertooth 990FX 3 stoje i uzima slabije ploce u pazar,zazmiri duboku udahni i ownaj.Momak je vec dokazan kao ispravan prodavac.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Racunaj na spediterske usluge, carinu i pdv.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Do sada iskustvo samo sa eBay.at, i to veoma pozitivna. Plaćanje standardno PayPalom, naručim na adresu gore od druga, i njemu stigne u kratkom roku, pa on donese, ili ako je hitno pošalje autobusom, što platim šoferu 10-20€ u zavisnosti od toga šta sam uzeo jer i on mora uletiti na kafu cariniku :mrgreen:

    Nedavno je iz Njemačke kasnio paket za Austriju, poslao mail, i ljudi poslali ponovo paket, stiglo za 7 dana. Drug je uzeo sve nove komponente za nekih 400€, a ovdje bi prošao s tom istom konfiguracijom sa nekih 1200-1300 KM. Ja sam isto kupovao stvari za auto, recimo opruge koje su nove 250€ + poštarina, dobio polovne na kojim je voženo jednu sezonu, za 50€, KN 57i kit polovan za 10€, a nov 150€, te tako neke stvari na koje se naleti do džaba u dobrom stanju.

    Uglavnom su pozitivna iskustva s kupovinom online, a carinskih iskustava na svu sreću nemam :D
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma kontam radi DHL-a me strah pošto je uglavnom iz švabije bilo deutche postom bez carina dosad.
     
  13. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Imate li neku preporuku za dobar ruksak ili torbu za laptop? mogu i neki online shopovi doci u obzir. Dosad sam samo trgovao preko amazona, medjutim puno mi 40$ davati shipmenta..... :D
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam uzeo Golla ruksak prije jedno 3 godine u NTCHS-u, platio nekih 70tak maraka ako se ne varam. Nosio i laptop i knjige od 500-600 stranica u njemu, baš me leđa bolila koliko je bilo teško. Nije ništa popucalo, a i laptop nije pretrpio nikakva oštećenja, tako da sam skroz zadovoljan. Kod mene je crni s nekim decentnim motivima koji se skoro i ne vide, http://www.golla.com/ , a to im je web :)
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Švabe su totalno konfuzne, kod njih je i državna pošta DHL i kurirska služba, razlika se uglavnom vidi u cijeni.
    Obje vrste pošiljki se mogu pratiti na www.dhl.de
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Trebam pomoc ljudi, mislim da sam usro sefa i stanicu.

    Registrovo sam se na paypal, ubacio svoju karticu, podatke i sve to ostalo. Odem na igru koju igram, izaberem opciju paypal logujem se na account, izaberem 20 eura kupon. Ok prodje transakcija, i skontam da nisam verifikovo account na paypalu (nisam ukuco taj 4 digit code sa izvoda) samim tim nisam uplatio pare na paypal medjutim dao sam im sve podatke najurednije i na kartici 100 % ima dovoljno sredstava da skinu sebi tih 1.5 eura za verifikaciju i 20 eura koje sam platio igri. Ono sto mene brine da li je paypal uplatio ovoj firmi bez verifikacije accounta (opet ponavljam dao sam im sve potrebne informacije) jer me strah bana, odnosno opcije da paypal nije sa mog racuna povuko sredstva vec da je dao svoja licna i samim tim kad skonta da nije verifikovan account, nije uplaceno na paypal nista, da ce povuci uplatu toj firmi koja je napravila igru. Sutra odmah idem po izvod u banku, valjda ce radit, radi se o Uni Credit banci.

    Transakcije stoje sve najurednije, completed i sl. Potvrdjene i na mailu.

    Nije mi jasno kako je paypal dozvolio kupovinu preko kartice bez verifikacije, da li ce skinuti sredstva i onako i ovako??? :(
     
  17. Minx

    Minx Aktivista

    Mslim da ti je to proslo.
    Kod za verifikaciju ti treba da povećas limit iznad 150$.
    Loguj se na paypal i provjeri da li ti za tu transakciju pise completed, ako da onda je uplata izvrsena.

    p.s. nema dzabe ni u stare babe a na paypalu pogotovo - nemas para - nema transakcije.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, uredna je ta transakcija, poslao sam ti PM.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pise da je completed.

    Fazon je sto ne mogu do sutra provjeriti stanje na kartici, i uvijek sam konto da prvo moras uplatiti sa kartice na paypal pare pa tek onda vrsiti transakcije. Mada mi je logicno da ukoliko sam dao tacne podatke da ce oni prvo skinuti sa moje kartice, zaracunati proviziju i sl. i proslijediti dalje. Hvala vam ljudi, alibegovicu tebi pogotovo jer sam te smorio sa pm. :(
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nikad nisam sa kartice na paypal, a imam oko 50 transakcija do sada.