AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    http://www.behardware.com/news/12153/asus-hd-7950-directcu-ii-fault-report.html

    [​IMG]
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mogu na Ultra High. :mrgreen:
    E jbg KingT, sto me ukaka, haj ima garu, pa cu vidit kako ce se ponasat.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Cestitam, javi kako radi :)

    Sent from my GT-S5570
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Umjesto da si meni donirao tih 8 glava da uzmem sebi plocu ram i procesor. :mrgreen:
    Nek je hairli. :smt004
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako ne budes zadovoljan s njom, slobodno je meni proslijedi :D
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala svima, evo mene nazad sa testiranja, opalio sam 975/1250 i onda 50 minuta Heaven 2.0 sve na max, max temp 64C (malo je vruce u sobi neko prosjenco) i sve je ok proslo, nije bilo crashova, sutra cu jos da testiram, onaj me link pravo uznemirio.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Njima se karta zagrijavala do 115C (thermal camera) a senzor prijavljivao samo do 70C..

    Ali ako ti je sve stabilno,bez crashova onda uzivaj.. :wink:
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa da toga se i bojim, jer senzor mozda "laze". Sutra pustam 2 sata Unigine pa cu viditi, a i pratiti cu vijesti da vidim jeli ovo izoliran slucaj određenog batcha, ili je globalno obuhvaceno.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Driver bi crashao u roku 1 - 2 minute da ti se grafa pregrijava,ili bi se racunar ugasio..

    Tako da kod tebe nije neispravna karta..
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo je na 1000/1375, Heaven 2.0, izgleda stabilno, pored heavena sam odvrtio jos 3 loopa 3d mark vantage-a.
    Evo screen.
    [​IMG]
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I jos Sena nisi postao bolji rezultat od moga u 3d marku
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg, cekaju se pare za drugu HD 7950, pa se onda nadam da cu se barem malčice pribliziti. :mrgreen:
     
  14. albo

    albo Novi član

    @ sena nek je sa srecom,dobar gpu..i da usput pitam,poslao e-mail (emmi.rs)
    za 7770 i 7750 a robu salju samo na teritoriji Srbije.Kako si ti kupio?mozes odgovoriti
    i pp,da ne kvarim ovaj 7000 thread.poz
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    I to je to, cini se da je metro 2033 gura do mjere kad se ocituje mana, nakon 25 minuta igranja na stock clockovima, crash.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne mora znaciti da je karta neispravna,mozda je slucajnost a mozda i do drivera..

    Igraj druge igre,Crysis 2 itd i vidi hoce li se sta desiti...
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Desilo se i u 3d mark vantage, ali cudno mi kako se nije desilo u Heavenu.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    E fkt peh. Koji je taj AMD fail to je strašno jbt. Toliko para za grafu još ako je fkt neispravna...
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa jel do AMD-a il do ASUS-a?
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nema veze ATI/AMD sa ovim "kvarom" na ovoj DC2 kartici..

    To je cisto propust Asus-a u dizajnu cooler-a pa baza fino ne nalijeze na GPU i dolazi do pregrijavanja..

    Ovo je potpuni Custom dizajn Asus-a od PCB-a do coolera..

    Opet kazem mozda karta nije defektna,treba probati razne igre, benchove i drivere da se utvrdi repetitivnost crasha u raznim situacijama prije nego se zakljuci da je graficka kartica defektna..

    A i zlatno pravilo je: ne vjeruj nijednom proizvodjacu/vendoru 100%, i uvijek google za proizvod i eventualne probleme/nedostatke prije kupovine istog..