AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kako bjedno jbt. ja sad ne bi od nvidie kupio karticu nema tih para :smt003 :smt003
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cudno da nije custom Gigabyte PCB. Mozda to cuvaju za SOC model.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Jos je rano za custom PCB, a pitanje je i koliko bi se isplatilo uz trenutne cijene i ocekivanu kolicinu za prodaju.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i ja se konacno odlucih, HD 7950, u emmi.rs za 730KM. Mislim da je dobra kupovina.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel to Sena doso pameti? Bas mi je drago cuti. Fino je kloknes koliko dozvoljava na stock naponu i uzivas.Overvolt samo za neko benchanje.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bilo je puno kontanja, ali nakon sto sam vidio da je HD 7950 na HD 7970 taktovima samo par % sporija, pala je odluka na HD 7950 jer je HD 7970 skuplja 240KM u emmi.rs, a mislim da tih 3-4% ne vrijedi toliko novca vise. Kepler mi se neda cekat jer hocu da pocnem BF3 igrati pocetkom Marta. Samo sto cu se zbog snijega nacekat, ali eto bitno je da je odluceno i pronađeno po to cijeni.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Opet neces imati bolji 3d Mark rezultat od mene Sena.
    Mislio sam da ćeš ići na nešto jače. Ipak možda te crossfire izvuce ako nabavis drugu :mrgreen:
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yup, bit ce HD 7950 CFX. Jeli ti sad mirna dusa? :mrgreen:
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Samo budi svjestan da ako uzmes ove referentne HD7950 (MSI i PowerColor sa emmi.rs) dobices one low cost coolere na njima koji nisu turbinski kao na HD7970 i nemaju pasivce na VRM i memorijskim chipovima..
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znam, ali nazalost tako je kako je, ne bi trebalo biti problema sto nisu turbinski jer su relativno mali potrosaci, samo je nesto veci minus sto nema nish na VRM, ali haj, nece se zapaliti valjda. :mrgreen:
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ahaaaa evo nama gustera :p jbt on krece igrati BF3 pola godine nakon izlaska igre :mrgreen:
     
  15. Looney

    Looney Komšija

  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg. bio okupiran sa World of Tanks, a ne mogu furat dvije MP igre istovremeno.
     
  17. GW

    GW Moderator

  18. nVidia

    nVidia Aktivista

    Razočaran sam specifikacijama 77xx, mislio sam da će biti dosta jača.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  20. techton

    techton Aktivista

    Ja je jos nisam dizao iznad 850, znaci moze 900 komotno?