Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dakle HD7950 daleko bolja kupovina. Pogotovo kad se uracunaju overclock mogucnosti.

    A compute performanse su smijesne:
    http://www.anandtech.com/show/6159/the- ... -review/16

    Cak i HD7870 totalno razbija Keplera. BTW ove kartice su u igrama realno HD7870 nivo. Sto i nije lose jer HD7870 ne zaostaje puno za HD7950.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zanimljivo kako se okrenose stvari u odnosu na proslu godinu sto se tice DX11 teorijiskih testova i Compute testova, sada u DX11 teorijiskim testovima i Compute HD 7870 pobjeđuje bez po frke GTX 660Ti.

    Meni je cijelu ovu seriju AMD bolja kupovina, ali to je samo moje misljenje.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nvidia je sa GK104 totalno okrenula na gaming performanse, zrtvujuci compute. AMD je s druge strane znacajno podebljao compute performanse, koje su bolje nego kod GF110 chipa.

    Slazem se da je HD7000 serija bolja nego Kepler, mislim da ce se tek u buducnosti to pokazati. Cim igre budu nakrcane sa compute elementima. :D
     
  5. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Na srbijanskom trzistu se vec pojavila u cijenovnicima i najjeftiniji MSI model je 300, a Gainward model kosta 325 eura. Inace za malo vise para se moze naci GTX 670, tako da su ove pocetne cijene zaista ubitacne. Pretpostavljam da ce u BiH biti oko 700KM, jer su cijene hardvera u BiH nesto vece nego u Srbiji ili Hrvatskoj.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zato ce da sad opadnu cijene 7850 i 7870 :D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja gledam BF3 benchmarke i vidim da je GTX 660Ti na nivou HD7970, cak i na uber rezama 2560x1600, a u pitanju je mainstream graficka.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo to ..

    Ja se ravnam prema TPU jer smatram da su najbolji, u BF3 je 12% sporija od HD7970 a 16% brza od HD7870.

    Znaci GTX660 Ti je po performansama od prilike izjednacena sa HD7950.

    Jos su ovo prvi driveri,u nardnim verzijama mozda to bude cak i bolje.

    Cijena je najveca mana ove karte,trebala je biti max 280$, tada bi bila pravi boom u mainstream segmentu i natjerala bi AMD da pravo snizi cijene HD78xx serije.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    E vidis meni TPU s vremena na vrijeme ima cudne brojke, ne samo za fps, nego i temp i ostale stvari.

    A i dalje, nije BF3 jedina igra.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo što kod nas neće biti 450KM nego minimalno 600KM. Kako skalira u drugim igrama pošto BF3 i nije baš mjerodavan kada znamo da voli više Nvidiu?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    I da, sve u recenzijama factory OC karte, pa i HD 7800 i HD 7900 mogu da se clockaju, ne more to tako.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na guru3d su testirane 3 gtx 660Ti grafulje medju kojima je i gigabyte windforce OC verzija, u Anno 2070 je na nivou stock GTX 670 http://www.guru3d.com/article/gigabyte- ... -review/16, a u3Dmark11 P score 8900, u nekim benchevima je i slabija. Kartica nije losa samo eto da je cijena niza. I TDP je oko 140W sto je tu negdje kao i AMD-ov buldozer. :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako sam i ja mislio, ali GTX660Ti ce biti cijenom kao HD7950. Nista se jos nece promijeniti po pitanju HD7800 kartica.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo jedan dobar review od jedne moje drage stranice.
    GTX 660 Ti

    Tacno se vidi kako se GTX 660 Ti gubi kada reza ide gore, a pogotovo kako se filteri dodaju, rekoh ja prije par sedmica da ce manja sabirnica dobro performansi da odbije.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam o cemu ti pricas, u Unigine Heaven benchu na 1080p rezi i 3Dmark11 extreme testu ima veci score nego HD 7950. A nezaboravi da se radi o mainsteram kartici, nije ni predvidjena za reze iznad 1080p, to sto joj cijena nije odgovarajuca je druga stvar. Da je ostala 256bitna sabirnica bila bi cista GTX 670. Nadati se samo da ce vremenom cijene svih kartica ici dole jer ovo je pretjerivanje sa obje strane, i zelenih i crvenih.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ajde ba mislim da smo do sada apsolvirali ovu GTX660 Ti..

    Maistream kartica i zdravo,trteba samo malo sputiti cijenu da bi bila bas ono pravo..

    A i da ima 256bit sabirnicu GTX660 Ti opet ne bi bila identicna sa GTX670 jer ima manje ROP jedinica tj 24 vs 32 kod GTX670 modela.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da ima 256 bitnu sabirnicu imala bi 32 ROP-a, jer Nvidia koristi "svezane" Rastere za memorijske kontrolere.
    A sto se tice reventonovih tvrdnjih, kakve fajde ima 3d mark11(koji je Nvidin najjaci adut, i za koji opste nije vazna memorijska propusnost)?

    A za Heaven, lol pa samo je svega par poena ispred, HD 7950 sa boost biosom ode joj, HD 7870 kloknuta također ode ispred GTX 660 Ti kloknute.
    Kartica je solidna, ali nista vise od toga, previse je sarena jednostavno.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A u najzahtjevnijoj igri danasnjice Metrou je cjepa 20%.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    HD7870 je 5% brza od GTX660 Ti u Metro 2033 na 1980 x 1200 rezi ,Very High i 4x AA..

    [​IMG]

    U vecini igara GTX660 Ti uzima HD7870 za u prosjeku 10 - 15%, zavisno od igre..

    [​IMG]
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Po TPU stock GTX 660 Ti ima ravno 10% prednosti nad HD 7870. Treba gledati stock vs stock usporednu, a ne naklokani AMP model.

    Ali kao sto rekoh, solidna karta, cijena pogresna, performanse sarene.
    Iako mislim da je dino mislio na HD 7950 kada je za metro govorio.