Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Didi je okacio oglas za tu istu MSI GTX660 Ti OC POWER EDITION kartu, cijena 670KM. LINK

    U Srbiji tj u http://www.emmi.rs ta ista karta sa PDV kosta 577KM (35000 RSD)..
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Htio bih da naglasim da je ta cijena u Emmi.rs promo cijena, trajat ce par dana, mozda sedmice-dvije i to je to, tako je isto bilo i sa prvim HD 7970.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, mene u HR cak i nakon odbijenog PDV-a dodje 580KM. Jednostavno su preskupe. Eno prosle sedmice bila HD7970 na akciji, bez PDV-a dodje 630KM. I to 1GHz model.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Opet ova cijena od 577KM je dobr uzmes li u obzir da su karte na predstavljanju 300 Eura i vise.

    Evo kod Perop-a na Piku Powercolor HD7870 490KM,mislim da je odlicna cijena ai prodavac je prilicno pouzdan. LINK
     
  5. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Emmi je u vlasnistvu Altija koji je inace uvoznik za MSI, tako da su obicno MSI proizvodi kod njih najpovoljniji. Imam pristup Altijevoj veleprodaji i ta GTX 660Ti ima jos samo jedna na stanju. Ovi iz Emmija dosta puta ne azuriraju sajt i ostane im artikal iako ga recimo vise nemaju. Ne mogu da ostavim direktan link za veleprodaju, jer je to privatno, mora se ulogovati kod njih na VP (b2b), ali evo ss stanja.

    http://i47.tinypic.com/34e2khj.png

    Mali off, sto se tice nizih cijena hardvera u Srbiji, na to puno utice niska stopa PDV-a na racunarske komponente od 8%. Medjutim, sadasnja Vlada je dobila uslov da podigne PDV na 20 do 22% da bi bila pustena nova transa kredita od MMF-a. Ovi ce to morati da urade, e sad, po onome sto se moze cuti od ministra ekonomije, PDV ce gledati da smanje za namirnice i ono osnovno, jer je kriza Boze sacuvaj, a na sve ostalo moze da ode i na 22%. Tako da moguce je da u Srbiji ubrzo hardver nece vise biti tako jeftin.
     
  6. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Danas se malo igrah sa overklokom graficke i dosao sam do nekih +147 za GPU i +450 za memoriju. U Crysis Warheadu imam 66.06fps average (1920x1080, 4xAA, dx10, enthusiast), sto je nekako u rangu cak blago klokovane GTX 680. Probacu jos malo, ali mislim da je ovo neki max, jer mi zakucava kad dignem jos GPU (probao na +180). Voltaza nema kud vise :smt003


    [​IMG]
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nice, sto se tice napona, on je tu samo slikovito, Nvidia je lockala svaku mogucnost softweske promjene napona.

    Bios ne dozvoljava vise od 1.175V ni u bilo kojim okolnostima.

    Nego maverick78, mozes li uraditi jedan na stocku, bas me zanima u usporedbi sa mojom HD 7870?

    EDIT: Evo u mene kao u mavericka postavke. S obzirom da je GTX 670 totalno druga klasa u odnosu na HD 7870, ovo je i dobro, grafa nije ni bilzu maximuma za 24/7 sto se tice jezgre, jer ovo je na stock naponu.
    Crysis Warhead HD 7870
     
  8. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    http://i46.tinypic.com/6oixc8.png

    evo ovako, da sad ne stavljam sliku kao sto sam gore. Ovo je stock, nekih 57fps average.

    Sto se tice voltaze, da, ne moze vise od 1.175, zato sam i stavio smajli na kraju :). Ali ipak, nije ovaj voltage regulator bas samo sminka. Kad ostavis stock, onda voltaza varira kad je karta u 3D, sto i pomaze da bude hladnija. Kod overkloka ako fiksiras na recimo 1.175, onda ona konstantno drzi na toliko kad je u 3D, u idle spusti na 0,987v. Tako se moze postici stabilniji overklok, uz nesto vece temp, ali nista opasno.

    Probah GPU i moze na nekih +160, jos ako uspijem memoriju na +500, extra :). Inace oveklokom memorije se kod ovih kartica dobija fin boost.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kada nađes neki fin clock, pusti 50 loopova ovoga bencha, i ako prođe, znaci da je vjerovatno full stabilna.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nise se dobro izrazili, oborili su rekorde u GTX 660 Ti kategoriji.

    Za world record overall, treba se debelo namuciti.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Polovna GTX670 540KM na Pik-u LINK

    Sad ko je zainteresovan neka ispita situaciju..
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Stvarno jeftino..ali treba se raspitati je li sve ok i uredno sa njom i njenom prodajom .
     
  14. goldi

    goldi Aktivista

  15. KingT

    KingT Veteran foruma

  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo je Metro 2033 relevantan sto se tice igara, od sintetickih testova 3D Mark11 i Heaven, na nivou je GTX 580. Cijena ce opet da bude odlucujuci faktor.
     
  17. goldi

    goldi Aktivista

    DA po ovoj cjeni nema nigdje gtx660ti DCII top ne moze se cak naci ni na zapadu ovaj top model po ovoj cjeni.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    To sve one aplikacije sem AvP u kojima je Nvidia brza generalno, a nesto tamo pricaju kako su u svađi sa njima, ma bezze site totalno. :lol:

    Nema smisla ni gledati.

    Jedini site u kojem je Nvidia brza u Metru od Radeona, dovoljno govori.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Da je Ti kostala kao ova obicna, a da su ovom ciljali 7850, ubili bi baju u ATIu.